Поліція в школі. Ініціатива «ЮПІ — Інспектор ювенальної превенції». Опис ініціативи
Мета ініціативи:
Створення безпечного й дитиноцентричного середовища в опорних навчальних закладах на території Дніпропетровської області завдяки співпраці навчальних закладів і поліції.
Завдання ініціативи:
- Навчання 13 офіцерів/ок ювенальної превенції з питань зниження рівня правопорушень, булінгу серед школярів, мотивації дітей і підлітків до правосвідомої й толерантної поведінки.
- Зняття стигматизації щодо відкритого діалогу учнів/ниць із працівниками поліції при обговоренні важливих правових проблем і формуванні їхньої правосвідомої поведінки як у школі, так і поза нею.
- Орієнтування на запобігання проблемі, а не тільки реагування на проблему, що вже виникла.
- Створення робочої моделі для поширення роботи поліцейських із дітьми на запобігання злочинам.
- Розроблення дев’яти занять для учнів 1–11 класів на чотири теми, з урахуванням вікових особливостей.
- Налагодження роботи між завідуючими з питань виховання та ювенальними офіцерами заради спільного порозуміння та синергетичної співпраці.
Етапи реалізації ініціативи:
1. Триденний тренінг «Базові навички медіатора»
Проведено триденний тренінг для інспекторів ювенальної поліції (ЮПІ), щоб надати знання та сформувати навички миробудування й ненасильницького розв’язання конфліктів. Офлайн-знайомство всіх учасників річного проєкту та розроблення стратегії подальшого навчання онлайн. Тренеркою виступила залучена спеціалістка з медіації. Учасниками та учасницями тренінгу стали інспектори ювенальної служби з районів і малих міст Дніпропетровської області.
За посиланнями доступні: програма тренінгу, концепція тренінгу, розклад тренінгу.
Захід було висвітлено в соцмережах ГО «Gender Stream», у сюжеті на місцевому телебаченні, у соцмережах партнерів з освітніх закладів.
2. Онлайн-заняття для учасників проєкту на тему роботи зі школярами різного віку, створення результативних презентацій, ораторської майстерності
Проведено 6 онлайн-занять по 4 години для інспекторів ювенальної превенції. Детальний звіт про всі тренінги, а також рекомендації для ЮПІ доступні за посиланням.
За результатами занять було створено презентації, які можна завантажити:
Презентації для 1–4 класів:
Презентації для 5–8 класів:
Презентації для 9–11 класів:
- Відповідальність підлітків за порушення закону;
- Дії, коли тебе затримала поліція;
- Родина без насильства.
3. Розроблення методології роботи ЮПІ — інспекторів ювенальної превенції
Інспектор ювенальної превенції (ЮПІ) доглядає й контролює закріплений за ним/нею навчальний заклад. Працює з дітьми згідно з розробленими інструкціями від ГО «Gender Stream», у яких враховані особливості роботи з дітьми різного віку. Для старту роботи ЮПІ в навчальному закладі між ГО «Gender Stream», Департаментом освіти та науки й Головним управлінням Національної поліції в Дніпропетровській області підписано меморандум про співпрацю.
Розроблена методологія із зазначенням прав та обов’язків ЮПІ доступна за посиланням.
4. Онлайн-консультації з ЮПІ
Під час онлайн-зустрічей команда обговорювала можливості розвитку проєкту в умовах карантинних обмежень і вплив безпеки на навчальний процес, коли відсутній доступ до учасників/ць навчального процесу.
Були розроблені такі методи взаємодії з дітьми:
- отримання інформації від викладачів (робота з викладацьким колективом);
- особисте відвідування сімей, які раніше демонстрували неповажну поведінку до навчального процесу своїх дітей.
5. Тренінг із цифрової безпеки
6. Тренінг для учасників освітнього процесу «Як розпізнати, припинити та протидіяти булінгу»
За посиланнями доступні розклад-програма та звіт про тренінг.
7. Групові онлайн-консультації для ЮПІ на тему роботи з професійною деформацією
Учасники насамперед розглянули проблеми в побудові взаємостосунків у колективі. Група є мікромоделлю навколишнього світу, тому учасники/ці групи мали можливість відстежити свої реакції, страхи, найбільш типові для них моделі поведінки в безпечному середовищі терапевтичної групи.
8. Групові онлайн-консультації на тему емоційного вигорання
Професійна діяльність ЮПІ постійно супроводжується значною психоемоційною напруженістю, професійним стресом і ризиком, психологічною травматизацією. Тому учасники проєкту створили «кімнату довіри», де на позиції рівний — рівному працювали з групою ЮПІ.
9. Групові онлайн-консультації на тему наркотичної та алкогольної залежності
Запит на цю тему учасники проєкту отримали від самих поліцейських. Ми обговорили вживання наркотичних засобів, психотропних і токсичних речовин без ознак залежності від них, що призводить до несприятливих наслідків для здоров’я людини, яка їх вживає. Також запрошені спеціалісти надали інформацію про альтернативні інструменти «розслаблення» після важкого робочого дня.
10. Групові онлайн-консультації на тему страхів і тривоги
Симптоми тривоги, страху стали викликами для групи. Але завдяки чіткій консультації психологів, порадам і практичним технікам самодопомоги команда навчилася працювати з тривогою, виявляти ознаки депресії, не боятися боятись, визначати панічні атаки. Розпочали навчання медитації для початківців за допомогою психолога. По індивідуальні консультації за перший тиждень звернулися чотири учасники/ці групи.
All material is available only to registered users
DownloadQuick contact form
Need help implementing such an initiative?
Write an application and we will contact you
Related materials
Усі матеріали, створені в рамках ініціативи
presentation 493
presentation 177
presentation 165