Базові навички медіатора для створення шкільної служби порозуміння. Тренінг для поліцейських, що працюють із дітьми
Шкільна служба порозуміння — це команда підготовлених старшокласників-посередників (медіаторів), які під керівництвом координатора (як правило, шкільного психолога або соціального педагога) допомагають своїм одноліткам розв’язувати конфлікти мирним шляхом і працюють над формуванням безпечної атмосфери в навчальному закладі, активно виявляють і протидіють булінгу.
Для досягнення цієї мети медіатори разом із координатором застосовують відновні практики — медіацію однолітків, медіацію конфліктних ситуацій, коло ухвалення рішень, сімейні групові наради, тренінгові вправи для формування навичок розв’язання конфліктів.
Мета тренінгу:
Сформувати знання та навички миробудування та ненасильницького розв’язання конфліктів серед учасників тренінгу, розвинути їхні комунікативні навички, емпатію та асертивність задля подальшого застосування ненасильницької комунікації та мирного розв’язання конфліктів у шкільному середовищі. Сформувати компетенції та навички фасилітатора задля подальшого навчання дітей базових навичок медіатора.
Завдання тренінгу:
- сформувати розуміння та прийняття учасниками відновного підходу;
- сформувати низку компетенцій, навички емпатії та асертивності, розуміння процесу медіації;
- сформувати розуміння підходу та принципів медіації — філософії процесу та методів її застосування в школі;
- сформувати навички фасилітатора задля проведення подальшого навчання медіації дітей.
Тренеркою виступила залучена спеціалістка з медіації. Учасниками та учасницями тренінгу стали інспектори ювенальної служби з районів і малих міст Дніпропетровської області.
Захід було висвітлено в соцмережах ГО «Gender Stream», у сюжеті на місцевому телебаченні, у соцмережах партнерів з освітніх закладів.
Загальну концепцію та коротку програму й розклад 3-денного тренінгу «Базові навички медіатора для створення шкільної служби порозуміння» можна завантажити нижче.
Більше інформації про ініціативу «ЮПІ — Інспектор ювенальної превенції» та етапи її впровадження за посиланням.
Весь матеріал доступний тільки зареєстрованим користувачам
ЗавантажитиФорма швидкого зв'язку
Потрібна допомога в реалізації подібної ініціативи?
Залиште заявку і ми звʼяжимося з Вами
Споріднені матеріали
Усі матеріали, створені в рамках ініціативи
Презентація 742
Презентація 210