Базові навички медіатора для створення шкільної служби порозуміння. Тренінг для поліцейських, що працюють із дітьми
Шкільна служба порозуміння — це команда підготовлених старшокласників-посередників (медіаторів), які під керівництвом координатора (як правило, шкільного психолога або соціального педагога) допомагають своїм одноліткам розв’язувати конфлікти мирним шляхом і працюють над формуванням безпечної атмосфери в навчальному закладі, активно виявляють і протидіють булінгу.
Для досягнення цієї мети медіатори разом із координатором застосовують відновні практики — медіацію однолітків, медіацію конфліктних ситуацій, коло ухвалення рішень, сімейні групові наради, тренінгові вправи для формування навичок розв’язання конфліктів.
Мета тренінгу:
Сформувати знання та навички миробудування та ненасильницького розв’язання конфліктів серед учасників тренінгу, розвинути їхні комунікативні навички, емпатію та асертивність задля подальшого застосування ненасильницької комунікації та мирного розв’язання конфліктів у шкільному середовищі. Сформувати компетенції та навички фасилітатора задля подальшого навчання дітей базових навичок медіатора.
Завдання тренінгу:
- сформувати розуміння та прийняття учасниками відновного підходу;
- сформувати низку компетенцій, навички емпатії та асертивності, розуміння процесу медіації;
- сформувати розуміння підходу та принципів медіації — філософії процесу та методів її застосування в школі;
- сформувати навички фасилітатора задля проведення подальшого навчання медіації дітей.
Тренеркою виступила залучена спеціалістка з медіації. Учасниками та учасницями тренінгу стали інспектори ювенальної служби з районів і малих міст Дніпропетровської області.
Захід було висвітлено в соцмережах ГО «Gender Stream», у сюжеті на місцевому телебаченні, у соцмережах партнерів з освітніх закладів.
Загальну концепцію та коротку програму й розклад 3-денного тренінгу «Базові навички медіатора для створення шкільної служби порозуміння» можна завантажити нижче.
Більше інформації про ініціативу «ЮПІ — Інспектор ювенальної превенції» та етапи її впровадження за посиланням.
All material is available only to registered users
DownloadQuick contact form
Need help implementing such an initiative?
Write an application and we will contact you
Related materials
Усі матеріали, створені в рамках ініціативи
presentation 741
presentation 250
presentation 210