Безпека під час подорожей і працевлаштування для молоді. Опис ініціативи

Ініціатива «Підвищення обізнаності дітей та молоді, які навчаються у професійно-технічних навчальних закладах Вінницької області, щодо безпечної міграції та працевлаштування» впроваджувалася ВОПО «Джерело надії України» спільно з поліцією за підтримки Інноваційного фонду з питань взаємодії поліції з громадою на засадах партнерства (CPIF) Проєкту підтримки підготовки поліцейських (PTAP), що реалізується в Україні компанією «Агрітім Канада Консалтинг Лтд» за фінансової підтримки уряду Канади.


Основна мета ініціативи:

Налагодження довірливих стосунків вразливої молоді з представниками патрульної, дільничної та ювенальної поліції, запобігання злочину торгівлі людьми й нелегальної міграції та працевлаштування.

Завдання ініціативи:

  • підвищити рівень довіри вразливої молоді Вінниччини (учнів ПТНЗ) до представників патрульної, дільничної та ювенальної поліції, сприяти зростанню рівня обізнаності щодо питань безпечної міграції й працевлаштування, сприяти зниженню ризику потрапляння вразливої молоді в ситуації, пов’язані з торгівлею людьми;
  • охопити інформуванням про проблеми торгівлі людьми та правила безпечної поведінки під час міграції та працевлаштування вразливу молодь Вінниччини (учнів ПТНЗ), яка не була безпосередньо долучена до інформаційно-просвітницьких заходів;
  • сприяти набуттю довірливого досвіду спілкування з фахівцями патрульної, дільничної та ювенальної поліції вразливою молоддю Вінниччини (учнями ПТНЗ), становленню вразливої молоді як провідників інформації про безпечну поведінку задля уникнення потрапляння в ситуації, пов’язані з торгівлею людьми, під час участі в заходах табору «Вперед і вгору!-2018»;
  • сприяти долученню до організації та проведення спільно з фахівцями патрульної, дільничної та ювенальної поліції інформаційно-просвітницької акції з протидії торгівлі людьми «Запобігай ризикам — знай правила безпеки!» до Всесвітнього дня боротьби проти торгівлі людьми; набуттю волонтерського досвіду особами з-поміж вразливої молоді Вінниччини (учнями ПТНЗ); розповсюдженню тематичної інформаційної продукції про протидію торгівлі людьми серед мешканців Вінниччини.

Етапи реалізації ініціативи:

1. Проведення інформаційно-просвітницького тренінгу-семінару «Живи корисно. Мандруй безпечно!» у 10 професійно-технічних училищах громади

2. Літній виховно-розвиваючий табір для підлітків «Вперед і вгору!-2018»

Учасники протягом восьми днів навчалися та корисно проводили час, засвоюючи основи безпечної поведінки. Головною темою табору була протидія торгівлі людьми. Учасники відвідали велику кількість тренінгових занять, найрізноманітніших майстер-класів, спортивних ігор, квестів, оздоровчих програм і вечірніх розважальних заходів біля вогнища.

З поденною програмою табору можна ознайомитися за посиланням.

Макети всієї друкованої продукції для табору містяться в споріднених файлах унизу сторінки та за посиланнями: лого та футболка, банер-павук 1, банер-павук 2, пресвол.

3. Інформаційно-просвітницька акція з протидії торгівлі людьми «Запобігай ризикам — знай правила безпеки!»

30 липня 2018 року, у Всесвітній день боротьби проти торгівлі людьми, на Європейській площі міста Вінниці відбулася регіональна акція в межах загальнонаціональної інформаційної кампанії «#протиДІЙ торгівлі людьми». Під час акції було проведено низку заходів:

3.1. Офіційна частина — виступи офіційних осіб, які відзначили актуальність проблеми торгівлі людьми в сучасному світі й Україні, зокрема, і важливість превентивної й реінтеграційної роботи з населенням.

3.2. Флешмоб «Запобігай ризикам — знай правила безпеки!» за участі учасників табору «Вперед і вгору!-2018».

Відео

У споріднених матеріалах унизу сторінки макети всієї друкованої продукції (футболки, банери та інше).

3.3. Вистава молодіжного форум-театру від ГО «Товариство феміністок «Прогресивні жінки».

3.4. Квест «Лабіринт можливостей» із залученням фахівців патрульної поліції, який відвідало понад 300 людей.

ЗМІ про акцію

Під час квесту, який відбувався в реальному лабіринті, побудованому з картонних коробок, учасники мали змогу самостійно аналізувати й ухвалювати рішення за реальними кейсами, пов’язаними з торгівлею людьми. Молодь з-поміж учасників табору отримала досвід волонтерства на вуличній акції, змогла проявити здобуті знання про протидію торгівлі людьми, як беручи участь у квесті, так і розповсюджуючи друковані матеріали, а також зміцнила позитивний досвід спілкування з фахівцями поліції. Незвичайний формат проведення акції — у формі квесту «Лабіринт можливостей» — дозволив залучити фахівців різних служб, дотичних до розв’язання проблеми торгівлі людьми, у тому числі фахівців поліції. Це сприяло глибшому розумінню пересічними громадянами ролі поліцейських, учило будувати довірливі стосунки з ними, удосконалювало вміння спілкуватися, а також дозволило відновити розуміння важливості проблеми торгівлі людьми та знання з правил безпечної поведінки.

Детальніше про квест «Лабіринт можливостей» можна дізнатися за посиланням.

Під час заходів було розповсюджено близько 5 000 примірників тематичних інформаційних матеріалів про протидію торгівлі людьми серед мешканців Вінниччини.

4. Організація, проведення та аналіз підсумкової фокус-групи для 15 учнів ПТНЗ Вінниччини задля з’ясування впливу проєктних заходів на формування довірливих стосунків між вразливою молоддю і фахівцями патрульної, дільничної та ювенальної поліції, а також рівня зростання поінформованості про проблему торгівлі людьми та правила безпечної поведінки.

Захід проведено за участі учасників табору «Вперед і вгору!-2018», організаторів і волонтерів табору, фахівців патрульної та дільничної поліції, фахівців військової служби правопорядку, фахівців УБЗПТЛ, що брали участь в організації й проведенні проєктних заходів. Протягом двох годин, під час модерованої співбесіди, учасники висловлювали свої думки щодо корисності й важливості заходів, реалізованих під час проєкту, а також їхнього внеску в досягнення мети проєкту та повністю підтвердили вплив проведених заходів.

Результати ініціативи:

  1. Щонайменше 300 учнів ПТНЗ (10 заходів по 30 учнів) підвищили рівень довіри до представників патрульної, дільничної та ювенальної поліції, зріс рівень обізнаності про питання безпечної міграції та працевлаштування, знизився ризик потрапляння в ситуації, пов’язані з торгівлею людьми.
  2. 5 000 учнів ПТНЗ, безпосередньо не залучених до проведення інформаційно-просвітницьких заходів, охоплено інформуванням про проблеми торгівлі людьми та правила безпечної поведінки під час міграції й працевлаштування; передбачається, що кожен із учнів-учасників заходу розповсюдить отриману інформацію й друковані матеріали серед інших учнів свого навчального закладу, які не були учасниками заходу.
  3. 20 учнів ПТНЗ — учасників табору «Вперед і вгору!-2018» — набули досвіду довірливого спілкування з фахівцями патрульної, дільничної та ювенальної поліції, виявили бажання стати провідниками інформації про безпечну поведінку задля уникнення потрапляння в ситуації, пов’язані з торгівлею людьми.
  4. 20 учнів ПТНЗ долучилися до організації та проведення інформаційно-просвітницької акції з протидії торгівлі людьми «Запобігай ризикам — знай правила безпеки!» до Всесвітнього дня боротьби проти торгівлі людьми, здобули відповідний волонтерський досвід і допомогли розповсюдити близько 5 000 примірників тематичних інформаційних матеріалів про протидію торгівлі людьми серед мешканців Вінниччини.

Category:  Human Trafficking

Viewed:  265

Vinnytsia

Type: Image

Ukrainian language

All material is available only to registered users

Download
Безпека під час подорожей і працевлаштування для молоді. Опис ініціативи

Quick contact form

Need help implementing such an initiative?

Write an application and we will contact you

Related materials

Усі матеріали, створені в рамках ініціативи