Громадський безпековий хаб «Безпековий простір громади». Полтава. Опис ініціативи
Мета ініціативи:
Ефективна взаємодія поліції, Державної служби України з надзвичайних ситуацій, влади й громадськості шляхом створення та експертного супроводу координаційних хабів «Безпековий простір громади» у двох пілотних територіальних громадах Полтавської області та стабілізація діяльності безпекового хабу в місті Полтаві.
Завдання ініціативи:
- створення безпекового простору для взаємодії громади, поліції, Державної служби України з надзвичайних ситуацій і влади в пілотних територіальних громадах;
- напрацювання інструментів й алгоритмів взаємодії громади, поліції та влади в пілотних територіальних громадах щодо протидії та запобігання домашньому насильству та формування нульової толерантності до цього явища;
- інтеграція внутрішньо переміщених осіб, які проживають у пілотних територіальних громадах, через участь у навчальних і просвітницьких заходах;
- розвиток та стабілізація діяльності безпекового хабу в Полтаві.
Опис діяльності громадського безпекового хабу Полтави у вигляді віртуального відеотуру.
Етапи реалізації ініціативи:
1. Брифінг щодо старту проєкту «Безпековий простір громади»
Брифінг для журналістів відбувся в Головному управлінні патрульної поліції в Полтавській області. Під час заходу було оголошено умови конкурсного відбору пілотних територіальних громад і поінформовано про заплановану діяльність безпекових хабів.
За результатами брифінгу місцеві ЗМІ зробили серію матеріалів (сюжет на ТБ, епізод брифінгу на YouTube місцевого ЗМІ, новина на сайті).
2. Конкурсний відбір двох пілотних громад
Представники команди хабу розглянули заявки й обрали для участі в проєкті Карлівську й Новоселівську територіальні громади як пілотні.
Інформування мешканців Полтавщини відбувалося через сюжет на регіональному телебаченні, брифінг в офіційному медіацентрі Полтавщини, статтю на локальному новинному сайті.
3. Вхідне анкетування в пілотних громадах
Проведено робочі зустрічі онлайн, визначено проблемні питання і вибудовано індивідуальну траєкторію їх розв’язання з огляду на ресурси, наявні в громадах, і залучені ресурси, розроблено анкети й передано для заповнення в пілотні територіально громади. Анкети виконували роль вхідного контролю знань, умінь і навичок жителів пілотних територіальних громад, визначення проблемних питань і вивчення запитів із метою планування подальшої роботи. Анкети разом із чеклістом та інструкціями щодо участі в проєкті були передані в пілотні громади онлайн.
З чеклістом та інструкціями можна ознайомитися за посиланням.
4. Аналіз безпекової ситуації у двох пілотних громадах на основі анкетування
Команда хабу обговорила результати опитування в територіальних громадах і намітила подальші кроки використання дослідження з метою покращення безпекової ситуації в громадах.
Результати дослідження безпеки в Карлівській міській територіальній громаді
Результати дослідження безпеки в Новоселівській міській територіальній громаді
5. Експертне опитування представників органів місцевого самоврядування, комунальних, комерційних і громадських організацій, долучених до формування безпечного середовища в громаді у двох пілотних громадах
Результати експертного опитування в Карлівській міській територіальній громаді
Результати експертного опитування в Новоселівській міській територіальній громаді
6. Курси із самооборони для жінок «Я не боюся» на території Департаменту патрульної поліції Полтавської області
Опанування навичок самозахисту (фізичного-психологічного), домедична допомога, мінна безпеки, запобігання та протидії домашньому насильству).
Афіша курсів
Інформування про набір через офіційну Facebook-сторінку патрульної поліції Полтавщини.
Більше про курси у відеотурі громадським безпековим хабом.
7. Майстерні з виготовлення флікерів для дітей
Поліцейські в безпековому хабі провели майстер-клас для школярів 4 класів. Правоохоронці розповіли дітям про важливість правильного поводження на дорозі в темну пору доби, а також навчили виготовляти світловідбивні аксесуари.
Висвітлення в локальному ЗМІ.
8. VR-тренінг для підрозділу ТОР патрульної поліції ТГ
Команда хабу залучила до проведення тренінгу українських розробників програмного забезпечення віртуальної реальності. Тренери показали особливості використання гаджетів віртуальної реальності у роботі поліції, розповіли про приклади міжнародного досвіду. Поліцейські відпрацювали на VR-тренажері навички збивання дронів, а також пошук небезпечних предметів в умовах житлового приміщення.
Більше про VR-тренінг у відеотурі громадським безпековим хабом.
9. Тренінги для педагогів “Особливості створення безпечного освітнього середовища" для фахівців Полтавської ТГ / Карлівської ТГ / Новоселівської ТГ
Кожен тренінг був розділений на 2 частини. Піч час першої діти закладу дошкільної освіти дізналися в ігровій формі про дотримання правил дорожнього руху, за допомогою руханок вивчили безпечний алгоритм поводження на дорозі. Під час другої частини інструктор розповів працівникам дитсадка про правила надання домедичної допомоги дорослим та дітям, працівники відпрацювали навички на манекені.
Додатковий матеріал для тренінгу викладений у Про.Спільноти: безпечне та сприятливе середовище для навчання дітей. Посібник з організації освіти під час війни.
10. Тренінг з мінної безпеки для здобувачів освіти у Полтавській ТГ
Спільно команда поліцейських та громадських активістів провела навчання для школярів на тему мінної безпеки. Дітей навчали безпечному алгоритму дій у випадку знаходження вибухонебезпечних предметів.
11. Тренінги з медіаграмотності для ключових фахівців Полтавської ТГ / Карлівської ТГ / Новоселівської ТГ
Спільно команда поліцейських та громадських активістів провела навчання для ключових фахівців громади з розвитку медіаграмотності, інформаційної стійкості у воєнний час, критичного мислення та кібергігієни.
12. Тренінги з медіаграмотності для ключових фахівців Полтавської ТГ / Карлівської ТГ / Новоселівської ТГ
Спільно команда поліцейських та громадських активістів провела навчання для жителів громад, в тому числі ВПО, спрямоване на розвиток медіаграмотності, набуття навичок роботи з інформаційної стійкості у воєнний час, критичного мислення, кібергігієни.
All material is available only to registered users
DownloadQuick contact form
Need help implementing such an initiative?
Write an application and we will contact you
Related materials
Усі матеріали, створені в рамках ініціативи