Дослідження громадської безпеки та розв’язання питань безпеки в райцентрі. Опис ініціативи

Ініціатива «Діалог громадськості, влади та поліції задля безпеки в місті» реалізована Фондом громади Вознесенська та поліцією міста Вознесенська за підтримки Інноваційного фонду з питань взаємодії поліції з громадою на засадах партнерства (CPIF) Проєкту підтримки підготовки поліцейських (PTAP), що реалізується в Україні компанією «Агрітім Канада Консалтинг Лтд» за фінансової підтримки уряду Канади.


Мета ініціативи:

Налагодження ефективної комунікації між поліцією, громадою та місцевою владою задля безпеки в місті та профілактики правопорушень.

Завдання ініціативи:

  • проведення дослідження рівня публічної безпеки й довіри до органів правопорядку, а також діагностика безпекових проблем у громаді;
  • підвищення рівня поінформованості жителів про роботу поліції;
  • налагодження діалогу й ефективної комунікації між поліцією, місцевою владою та громадськістю з метою виявлення безпекових проблем і розроблення спільних планів дій.

Етапи реалізації ініціативи:

1. Фокус-група «Діяльність поліції, орієнтована на громаду»

З’ясування ставлення представників Вознесенського відділу поліції до питань взаємодії з громадськістю: окреслення кола проблем і моделювання можливих варіантів їх розв’язання. Захід передбачав дискусію учасників у форматі відповідей на поставлені питання, а також презентацію проєкту, його цілей, завдань і заходів.

Гайд для проведення фокус-групи

2. Фокус-група «Безпека, довіра та взаємодія»

З’ясування ставлення представників громадськості міста до роботи поліції: безпека в громаді, довіра до поліції, взаємодія з поліцією. За допомогою розробленого гайда була організована дискусія, у ході якої представники громадськості поділилися досвідом та очікуваннями, а також визначили основні проблеми у сфері безпеки в громаді та розглянули можливі варіанти їх розв’язання.

Гайд для проведення фокус-групи

3. Створення сторінки у Facebook «Безпечна громада» для інформування жителів міста й інтернет-спільноти про події та заходи в межах проєкту, а також налагодження діалогу громадськості й органів правопорядку

4. Створення гугл-форми для збирання інформації про небезпечні місця й осередки адміністративних правопорушень у місті Вознесенську. Залучення громадян до створення безпечних умов і формування громадської позиції

5. Розроблення методології та інструментарію — формалізованої анкети для проведення соціологічного дослідження

Вимірювання ключових показників ефективності роботи органів правопорядку міста Вознесенська з погляду громадськості (вимірювання рівня довіри населення до органів правопорядку, сприйняття рівня й динаміки злочинності, а також поведінкових маркерів, що вказують на стан забезпечення публічної безпеки й порядку). Розроблені документи надалі використані для проведення соціологічного дослідження.

6. Підготовка й розміщення статті «Діяльність поліції, орієнтована на громаду» для інформування жителів міста про проєкт, його заходи й можливості долучитися до його реалізації

7. Підготовка та виготовлення восьми тисяч інформаційних листівок про чотирьох дільничних інспекторів міста

Фотосесія з дільничними інспекторами поліції, збирання інформаційних матеріалів про права та обов’язки дільничного офіцера, а також їхні контакти та округи.

8. Соціологічне дослідження «Публічна безпека та довіра до органів правопорядку» в місті Вознесенську

Були розроблені методологія та анкета — опитувальник для проведення індивідуального інтерв’ю. Масове репрезентативне опитування громадської думки мешканців міста Вознесенська відбулося методом структурованого особистого інтерв’ю віч-на-віч (face-to-face) за місцем проживання респондентів із використанням паперового опитувальника. Усього опитано 512 респондентів.

Аналіз результатів опитування

9. Тренінг «Взаємодія поліції та громади»

Учасники дізналися, як громада може брати участь у роботі поліції, а також про проєкти взаємодії громади й поліції в інших містах України.

Програма заходу:

10. Засідання діалогової групи «Взаємодія поліції та громади»

Запровадження нового напряму роботи у сфері охорони громадського порядку — інспекторів з інформування населення про запобігання порушенням громадського порядку від центрів зайнятості за програмою «Шериф».

Учасники обговорили:

  • Як організувати громадські роботи з охорони правопорядку у своєму селі або місті й отримати додаткові кошти розміром 50 % від центру зайнятості на їх оплату?
  • Скільки шерифів може працювати в громаді та протягом якого часу?
  • Де знайти потенційних шерифів і як залучити до програми?
  • Які права та обов’язки можуть бути закріплені за шерифом і як громада може впливати на його роботу?
  • Як налагодити співпрацю шерифа з працівниками поліції й зробити його роботу ефективною та видимою для громади?

11. Тренінг «Школа і поліція»

Учасники тренінгу поспілкувалися з працівниками патрульної поліції Миколаївської області й обговорили можливості реалізації програми «Школа і поліція» серед учнів міста Вознесенська для налагодження відкритого продуктивного діалогу учнів із працівниками поліції та формування правосвідомої поведінки як у школі, так і поза нею.

Додаткові матеріали

12. Підготовка й розміщення статті «Знайомтеся, ваш дільничний»

Стаття розміщена в місцевій газеті «День за днем», на сайті Фонду громади Вознесенська та в його соцмережах. Мета — поінформувати жителів про роботу дільничного офіцера поліції, їхні права та обов’язки.

13. Проведення інформаційних зустрічей із жителями міста Вознесенська

Мета — налагодження діалогу між поліцією й жителями та інформування про роботу органів правопорядку, обговорення програм взаємодії «Шкільний офіцер поліції» та «Сусідська варта».

14. Підготовка й розміщення статі «У Вознесенську проведено дослідження щодо безпеки в громаді»

Стаття розміщена в місцевій газеті «День за днем», мета — поінформувати жителів міста про результати дослідження «Публічна безпека та довіра до органів правопорядку».

15. Тренінг «Сусідська варта»

Учасники тренінгу дізналися, як громада може брати участь у роботі поліції, а також про досвід впровадження програми «Сусідська варта» в Україні та за кордоном. Інспектори відділу зв’язків з громадськістю Департаменту патрульної поліції розповіли, як правильно організувати взаємодію між поліцією й мешканцями будинків, які повноваження мають патрульні та дільничні поліцейські, а також як за допомогою спільних зусиль досягти безпечного середовища.

Посібник із впровадження програми «Сусідська варта»

16. Засідання діалогової групи «Взаємодія поліції та громади»

Діалогова група — своєрідний інструмент участі громадськості в розв’язанні безпекових проблем міста. Використовуючи метод дизайн-мислення, діалогова група провела дослідження безпекових проблем громади за допомогою глибинного інтерв’ю з мешканцями. Наріжний камінь дизайн-мислення — емпатія — здатність уявити себе на місці іншої людини й зрозуміти її почуття, бажання та поведінку. Головне на цьому етапі — зрозуміти, як і чому люди роблять певні вчинки у своєму житті, чим вони живуть і які речі цінні для них.

17. Підготовка й розміщення статті «Сусідська варта»

Стаття розміщена в місцевій газеті «День за днем», у ній описана програма та шляхи її впровадження.

18. Проведення інформаційних зустрічей із жителями для налагодження діалогу з поліцією та інформування про роботу органів правопорядку. Обговорення програм взаємодії «Шкільний офіцер поліції» та «Сусідська варта»

19. Засідання діалогової групи спільно з депутатами Вознесенської міської ради та поліцейськими у форматі кави з поліцією

Питання, яким було приділено увагу під час обговорення: відновлення прийомних пунктів для дільничних у мікрорайонах міста; ліквідація стихійної торгівлі; профілактика й боротьба з незаконним обігом наркотиків; підвищення рівня безпеки водіїв і пішоходів на дорогах; розбудова Community Policing.

20. Засідання діалогової групи «Сусідська варта»

Зустріч голів ОСББ, мешканців і дільничних офіцерів поліції для обговорення ідеї запровадження в місті Вознесенську програми «Сусідська варта». Учасники обговорили основні кроки, які необхідно зробити сторонам для запуску програми, канали комунікації, напрями та сфери можливої співпраці, питання, які турбують жителів, та успішні практики запровадження програми в містах України. За результатами зустрічі було вирішено розпочати проведення зборів громадян за місцем проживання з метою інформування й залучення до програми зацікавлених ОСББ та ОСН міста.

21. Засідання діалогової групи «Взаємодія поліції та школи»

Планування запуску програми «Шкільний офіцер поліції» в загальноосвітніх школах міста. Учасники ознайомилися з темами занять, які проводять працівники Миколаївської патрульної поліції, та обговорили подальші кроки й плани для налагодження співпраці та проведення тематичних занять у школах.

Результати ініціативи:

  1. Створено креативний діалоговий майданчик за участю 30 представників різних зацікавлених сторін (поліція, влада, громадськість, бізнес) для розроблення спільних рішень щодо взаємодії влади, громадськості й поліції та їх реалізації у сфері профілактики адміністративних правопорушень і забезпечення дотримання правил благоустрою в місті. Планується, що в майбутньому платформа стане основою для обговорення та розв’язання інших проблемних питань, пов’язаних із профілактикою правопорушень і дотриманням громадського порядку.
  2. Поінформовано близько 10 000 жителів міста про правила благоустрою, санкції та повноваження поліції, органів місцевого самоврядування й громадських формувань у цій сфері та механізми взаємодії із жителями в межах профілактики адміністративних правопорушень.
  3. Зібрано базові аналітичні дані про рівень обізнаності й довіри жителів міста до діяльності поліції, органів місцевого самоврядування й громадських формувань у сфері дотримання правил благоустрою шляхом проведення досліджень, які стануть основою для подальшого оцінювання соціального впливу діяльності цих суб’єктів.
  4. Розроблено механізми взаємодії влади, громадськості й поліції в межах забезпечення дотримання правил благоустрою в місті.
  5. Налагоджено онлайн-діалог із громадою в соціальних мережах щодо збирання даних про осередки адміністративних правопорушень у місті.
  6. Налагоджено офлайн-діалог громади з представниками поліції та органами місцевого самоврядування під час проведення десяти зустрічей громадян за місцем проживання. Зібрано інформацію про проблеми, що турбують жителів, і можливі шляхи їх розв’язання, у тому числі на засадах партнерства.
  7. Розроблено спільний план дій за участю влади, поліції й громадськості у сфері дотримання правил благоустрою, його передано у форматі рекомендацій до міської програми.

Category:  Public Safety

Viewed:  319

Voznesensk

Type: Image

Ukrainian language

All material is available only to registered users

Download
Дослідження громадської безпеки та розв’язання питань безпеки в райцентрі. Опис ініціативи

Quick contact form

Need help implementing such an initiative?

Write an application and we will contact you

Related materials

Усі матеріали, створені в рамках ініціативи