Рейди в межах боротьби з пияцтвом за кермом «Пітбуль». Опис ініціативи
Мета ініціативи:
Об’єднати якомога більше цивільних громадян для взаємодії з патрульною поліцією шляхом проведення рейдів у межах боротьби з пияцтвом за кермом.
Завдання ініціативи:
- Виявляти водіїв, які сідають за кермо напідпитку, та інформувати про це патрульну поліцію.
- Створити оперативний чат міста або району. Долучити до нього всіх охочих людей, які прагнуть взаємодіяти з поліцією та піднімати рівень безпеки у своєму місті, водіїв таксі (їздять багато, бачать багато), заправників на заправних станціях (потенційне місце, куди можуть приїздити правопорушники), представників організацій, які мотивовані співпрацювати з поліцією.
- Залучати всіх охочих людей до рейдів у межах боротьби з пияцтвом за кермом, проводити інформаційну кампанію та мотивувати піднімати рівень безпеки на вулицях міста завдяки взаємодії між поліцією та громадою.
- За підтримки PTAP та уряду Канади створити оперативні чати «Пітбуль» зі співробітниками поліції та небайдужими громадянами. На момент реалізації проєкту (2018 рік) у цих чатах перебувало 10 тисяч осіб. Системне управління та координування рухів в інших містах досвідченими координаторами дозволило якісно й ґрунтовно поширити механізм роботи проєкту.
Етапи реалізації ініціативи:
1. Пресконференція на тему взаємодії громадськості та патрульної поліції
На заході презентовано проєкт, методи й механізми взаємодії між активістами проєкту «Пітбуль» і патрульними поліцейськими, а також анонсовано нову хвилю проєкту у Львові та Одесі.
2. Поїздка до міста Львова для налагодження зв’язків між проєктом «Пітбуль» і співробітниками патрульної поліції
Проведено пресконференцію, робочу зустріч із керівництвом патрульної поліції Львова, дискусію з керівниками проєкту та заплановано рейд.
Загалом відбулося два рейди в межах боротьби з пияцтвом за кермом спільно з патрульною поліцією Львова. Було проведено інструктаж від керівників проєкту та співробітників поліції, обговорено квадрати патрулювання активістів, механізм взаємодії між активістами та поліцією, вибір пріоритетних закладів, звідки можуть виїжджати нетверезі водії.
3. Поїздка до міста Одеси для налагодження зв’язків між проєктом «Пітбуль» і співробітниками патрульної поліції
Проведено пресконференцію, робочу зустріч із керівництвом патрульної поліції Одеси, дискусію з керівниками проєкту та заплановано рейд.
Загалом відбулося два рейди в межах боротьби з пияцтвом за кермом спільно з патрульною поліцією Одеси. Було проведено інструктаж від керівників проєкту та співробітників поліції, обговорено квадрати патрулювання активістів, механізм взаємодії між активістами та поліцією, вибір пріоритетних закладів, звідки можуть виїжджати нетверезі водії.
4. Залучення фахового юриста до підготовки матеріалів проти правопорушника
У випадку, якщо обвинувачений подає позов на свідків за неправдиві свідчення.
5. Робоча поїздка до Одеси для зустрічі з патрульною поліцією та проведення ще двох рейдів
Анонси рейдів опубліковано на сайті міської влади, у місцевих ЗМІ та соцмережах активістів.
6. Закупівля шести рацій для комунікації між активістами та співробітниками патрульної поліції
7. Створення відео та поширення інформації про діяльність активістів і проєкту «Пітбуль» у соціальних мережах
Розроблено афіші та постери проєкту, створено відеосюжети про діяльність активістів і проєкту.
Приклади постерів для реклами в соцмережах: рейд 1, рейд 2, рейд 3.
8. Робоча поїздка до Львова для зустрічі з патрульною поліцією та проведення рейдів (два рейди в місті щомісяця)
Залучення журналістів для висвітлення рейдів.
9. Робоча поїздка до Одеси для зустрічі з патрульною поліцією та проведення рейдів (два рейди в місті щомісяця)
До заходу були залучені місцеві й національні тематичні ЗМІ.
Висвітлення історій водіїв-порушників.
10. Систематичне висвітлення діяльності проєкту у Facebook і використання таргетованої реклами
Популяризація діяльності активістів і роботи проєкту, розміщення дописів інформаційного та рекламного характеру про діяльність проєкту, досягнення та внесок активістів.
Результати ініціативи:
- Налагоджено партнерство й системну соціальну взаємодію органів системи Міністерства внутрішніх справ України (патрульної поліції) і населення в частині безпеки дорожнього руху.
- Створено дієвий механізм спільного виконання завдань органами системи Міністерства внутрішніх справ України (патрульною поліцією) і населенням у частині безпеки дорожнього руху.
- Виявлено більше фактів керування автомобілем у стані алкогольного сп’яніння, що запобігає більшій кількості правопорушень і піднімає рівень безпеки на дорогах України.
- Системна робота з виявлення фактів керування автомобілем у стані алкогольного сп’яніння та регулярне висвітлення такої діяльності в ЗМІ дозволяє запобігати подібним правопорушенням, що є превентивною діяльністю з підвищення безпеки на дорогах.
- Подальше висвітлення діяльності «пітбулів» у ЗМІ підвищує рівень довіри до органів системи Міністерства внутрішніх справ України та спонукає небайдужих громадян до активної взаємодії та партнерства і в інших напрямах створення безпечного середовища та протидії злочинності, як це передбачено в Стратегії розвитку органів системи Міністерства внутрішніх справ України до 2020 року.
All material is available only to registered users
DownloadQuick contact form
Need help implementing such an initiative?
Write an application and we will contact you
Related materials
Усі матеріали, створені в рамках ініціативи