Інформаційна кампанія проти домашнього насильства через рекламу. Опис ініціативи
Основна мета — сприяння побудові партнерства між поліцією та громадою для розв’язання спільних проблем і зміцнення взаємної довіри у сфері вчинення насильства в сім’ї.
Завдання ініціативи:
- Виконання закону про запобігання насильству.
- Навчання патрульних поліцейських і дільничних міста Полтави на такі теми: «Поняття та види насильства в сім’ї», «Нормативно-правові засади запобігання насильству в сім’ї», «Алгоритм дій органів внутрішніх справ у сфері запобігання насильству в сім’ї».
- Навчання 40 шкільних психологів на такі теми: «Підтримка та допомога дітям, у сім’ях яких вчиняється насильство», «Виявлення насильства щодо дитини. Ознаки жорстокого поводження з дітьми».
- Укладення меморандуму про співпрацю та взаємодію між Управлінням освіти, патрульною поліцією, дільничною поліцією та превентивною службою, громадськими організаціями, які займаються проблемами насильства в сім’ї.
- Проведення інформаційної кампанії з реальними історіями тих, хто врятувався від домашнього насильства, у вигляді зовнішньої реклами, реклами в соцмережах і низки офлайн-заходів. Тривалість інформаційної кампанії — пів року.
Етапи реалізації ініціативи:
1. Оголошення конкурсу на «обличчя» проєкту
Заявки подало більше ніж десять осіб, серед яких лідери громадської думки, журналісти та реальні жертви домашнього насильства. Проведено фотосесію.
2. Розроблення макетів білбордів, флаєрів дорожньої карти для жертв домашнього насильства
Узгоджено макети з донором і поліцією (публікація про круглий стіл). Затверджену рекламу розміщено на білбордах у місті Полтаві: макет 1, макет 2, макет 3, макет 4.
3. Запуск рекламної кампанії в соцмережах
Публікація дописів з історіями жінок, які врятувалися від домашнього насильства:
4. Проведення мотопробігу «#ЗупиниНасильство»
До мотопробігу були залучені мотоклуб міста, відділ зв’язків з громадськістю Управління патрульної поліції Полтавщини, Управління превентивної діяльності Головного управління Національної поліції у Полтавській області й представники БО «Світло надії».
5. Зйомка соціального ролика «Не мовчи. Зупини насильство»
Відеоролик запущено в соцмережах.
6. Проведення чотирьох тренінгів для поліції «Ефективне запобігання та реагування на випадки насильства в сім’ї в діяльності працівників поліції»
Участь у навчанні взяли 180 патрульних поліцейських і дільничних офіцерів поліції Полтавщини.
Сюжет місцевого телеканалу про тренінг.
7. Проведення тренінгу для психологів «Виявлення, підтримка та допомога дітям, у сім’ях яких вчиняється насильство. Ознаки жорстокого поводження з дітьми»
У навчанні взяли участь 40 шкільних психологів міста Полтави.
Результати реалізації ініціативи:
- Проведено чотири тренінгові заняття «Ефективне запобігання та реагування на випадки насильства в сім’ї в діяльності працівників поліції» для чотирьох рот патрульної поліції.
- Теоретичні знання та практичні навички щодо особливостей реагування на випадки насильства в сім’ї, алгоритму дій співробітника органів внутрішніх справ при виявленні фактів насилля та механізму перенаправлення постраждалих для надання допомоги до НУО здобули щонайменше 180 патрульних поліцейських і 30 дільничних офіцерів поліції.
- Проведено два одноденні тренінги для психологів із 40 шкіл міста (спільно з поліцією). Шкільні психологи здобули необхідні знання та навички для виявлення та надання допомоги дітям, у сім’ях яких вчиняється насильство.
- Кількість громадян, охоплених у місцевих ЗМІ інформацією про насильство в сім’ї та можливості отримання допомоги для постраждалих, — щонайменше 80 000 осіб.
- Кожного патрульного поліцейського й дільничного офіцера поліції забезпечено друкованими матеріалами з дорожньою картою «Місця отримання допомоги та послуг особами, які потерпають від насилля в сім’ї», усього 2 000 штук.
- Патрульним поліцейським передано 200 м’яких іграшок для дітей, які опинилися на місці сварки батьків.
Категорія: Протидія гендерно зумовленому насильству
Переглянуло: 232
Полтава
Тип: Зображення
Українська мова
Весь матеріал доступний тільки зареєстрованим користувачам
ЗавантажитиФорма швидкого зв'язку
Потрібна допомога в реалізації подібної ініціативи?
Залиште заявку і ми звʼяжимося з Вами
Споріднені матеріали
Усі матеріали, створені в рамках ініціативи
Презентація 139