Кампанія проти домашнього насильства. Полтава

Ініціатива «Не мовчи! #ЗупиниНасильство» реалізована ГО «Світло надії» спільно з патрульною поліцією міста Полтави за підтримки Інноваційного фонду з питань взаємодії поліції з громадою на засадах партнерства (CPIF) Проєкту підтримки підготовки поліцейських (PTAP), що реалізується в Україні компанією «Агрітім Канада Консалтинг Лтд» за фінансової підтримки уряду Канади.

 

Реальні історії тих, хто врятувався від домашнього насильства, в інформаційній кампанії проєкту «Не мовчи! Зупини насильство» у вигляді зовнішньої реклами, реклами в соцмережах і низки офлайн-заходів. Тривалість інформаційної кампанії — пів року.

Основна мета ініціативи — сприяння побудові партнерства між поліцією й громадою для розв’язання спільних проблем і зміцнення взаємної довіри з питань вчинення насильства в сім’ї.

Завдання ініціативи:

  1. Виконання закону про запобігання насильству.
  2. Навчання патрульних поліцейських і дільничних міста Полтави на теми: «Поняття та види насильства в сім’ї», «Нормативно-правові засади запобігання насильству в сім’ї», «Алгоритм дій органів внутрішніх справ у сфері запобігання насильству в сім’ї».
  3. Навчання 40 шкільних психологів на теми: «Підтримка та допомога дітям, у сім’ях яких вчиняється насильство», «Виявлення насильства щодо дитини. Ознаки жорстокого поводження з дітьми».
  4. Укладення меморандуму про співпрацю та взаємодію між Управлінням освіти, патрульною поліцією, дільничною поліцією та превентивною службою, громадськими організаціями, які займаються проблемами насильства в сім’ї.

Результати реалізації ініціативи:

  1. Проведено 4 тренінгові заняття «Ефективне запобігання та реагування на випадки насильства в сім’ї в діяльності працівників поліції» для чотирьох рот патрульної поліції.
  2. Теоретичні знання й практичні навички щодо особливостей роботи при реагуванні на випадки насильства в сім’ї, алгоритму дій співробітника органів внутрішніх справ при виявленні фактів насилля й механізму перенаправлення постраждалих для надання допомоги до неурядових організацій здобули щонайменше 180 патрульних поліцейських і 30 дільничних офіцерів поліції.
  3. Проведено 2 одноденні тренінги для психологів із 40 шкіл міста. Шкільні психологи здобули необхідні знання й навички для виявлення та надання допомоги дітям, у сім’ях яких вчиняється насильство.
  4. Кількість громадян, які отримали інформацію з місцевих ЗМІ про насильство в сім’ї та допомогу для постраждалих, — щонайменше 80 000 осіб.
  5. Кожного патрульного поліцейського й дільничного офіцера поліції забезпечено друкованими матеріалами з дорожньою картою «Місця отримання допомоги та послуг особами, які потерпають від насилля в сім’ї», усього 2 000 штук.
  6. Патрульним поліцейським передано 200 м’яких іграшок для дітей, присутніх під час сварки батьків.