Протидія домашньому насильству через дослідження потреб надавачів послуг і покращення взаємодії між ними. Опис ініціативи
Мета ініціативи:
Посилення взаємодії між суб’єктами, на які покладається здійснення заходів із протидії гендерно зумовленому насильству та її підтримка на законодавчому рівні.
Завдання ініціативи:
- Виявлення проблем і потреб суб’єктів, що здійснюють заходи з протидії гендерно зумовленому насильству в Дарницькому районі міста Києва.
- Налагодження конструктивного діалогу у форматі «громада — поліція — влада» для пошуку шляхів і розв’язання виявлених під час опитування проблем.
- Визначення актуальних законодавчих прогалин у сфері взаємодії та надання соціальних послуг особам, які постраждали від домашнього насильства, і можливих шляхів їх усунення.
- Забезпечення сталості розпочатої в межах проєкту роботи над виявленими проблемами й потребами суб’єктів, що здійснюють заходи з протидії гендерно зумовленому насильству, шляхом розроблення пропозицій для внесення змін у нормативно-правові документи, які регламентують їхню діяльність.
Етапи реалізації ініціативи:
1. Робоча група із суб’єктами взаємодії, що здійснюють заходи з протидії гендерно зумовленому насильству в Дарницькому районі міста Києва
Під час заходу презентовано мету та завдання проєкту, наголошено на необхідності посилення взаємодії суб’єктів, що працюють у напрямі подолання гендерно зумовленого насильства, а також обґрунтовано доцільність проведення дослідження.
2. Розроблення та проведення опитування серед суб’єктів взаємодії для кожної залученої структури
Проведено опитування стейкхолдерів, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству в Дарницькому районі міста Києва.
Анкету можна завантажити за посиланням: Оцінювання проблем і потреб надання послуг особам, що страждають від домашнього насильства.
3. Проведення ком’юніті-групи для обговорення результатів опитування
Стейкхолдери спільно з представниками ГО «Інформаційно-тренінговий центр громадських ініціатив» розробили практичний механізм посилення взаємодії між кількома суб’єктами.
4. Узагальнення результатів дослідження
Протягом січня 2019 року тривав аналіз нормативно-правових актів у сфері запобігання та протидії гендерно зумовленому насильству, розроблення практичних рекомендацій і матеріалів проєкту, розроблення інформаційного буклета.
5. Проведення тренінгу для роз’яснення змін у сфері протидії домашньому насильству
Під час тренінгу були визначені поняття, основні форми, динаміка гендерно зумовленого насильства. Фокус був направлений на впровадження механізмів взаємодії між суб’єктами (міжвідомчої та внутрішньої), що здійснюють заходи з протидії гендерно зумовленому насильству, надають допомогу в ситуаціях домашнього насильства.
6. Круглий стіл: презентація результатів проєкту
Під час заходу було проведено обговорення рекомендацій щодо посилення механізмів взаємодії суб’єктів, у тому числі вже впроваджених під час реалізації проєкту.
7. Підсумкова пресконференція
Під час заходу для ЗМІ було висвітлено зміни у взаємодії у сфері запобігання та протидії гендерно зумовленому насильству.
Результати ініціативи:
- Проведено дослідження та оцінювання проблем суб’єктів взаємодії у сфері запобігання та протидії гендерно зумовленому насильству в Дарницькому районі міста Києва, серед яких: плинність кадрів, брак психологів, стереотипи в суспільстві, низький рівень правової обізнаності, відсутність дієвого механізму взаємодії між стейкхолдерами. Складено рекомендації для врегулювання наявних проблем на законодавчому та виконавчому рівні.
- Визначено потреби суб’єктів взаємодії, зокрема: створення / підготовка окремого підрозділу поліції, розроблення методичних рекомендацій для спілкування з постраждалою особою та кривдником, розширення штату психологів, спільні консультації та навчання суб’єктів взаємодії, створення притулку для постраждалих.
- Проведено інформаційну кампанію щодо обізнаності громади з питань запобігання гендерно зумовленому насильству.
Категорія: Протидія гендерно зумовленому насильству
Переглянуло: 176
Київ
Тип: Зображення
Українська мова
Весь матеріал доступний тільки зареєстрованим користувачам
ЗавантажитиФорма швидкого зв'язку
Потрібна допомога в реалізації подібної ініціативи?
Залиште заявку і ми звʼяжимося з Вами
Споріднені матеріали
Усі матеріали, створені в рамках ініціативи