Аудит жіночої безпеки в столиці. Опис ініціативи
Ця ініціатива — продовження попередньої ініціативи «Безпечна Дарниця через партнерство поліції та громади» та має на меті налагодження співпраці між жінками-активістками, поліцією та владою для створення безпечного простору для жінок — мешканок Дарницького району міста Києва.
Мета ініціативи:
Співпраця між жінками-активістками, поліцією та владою для створення безпечного простору для жінок — мешканок Дарницького району міста Києва.
Завдання ініціативи:
- Виявлення загроз для жіночої безпеки в Дарницькому районі міста Києва через проведення дослідження (аудиту жіночої безпеки в Дарницькому районі).
- Налагодження конструктивного діалогу у форматі «громада — поліція — влада» для розв’язання виявлених проблем жіночої безпеки в Дарницькому районі.
- Забезпечення сталості розпочатої в межах проєкту роботи з виявлення та подолання загроз для жіночої безпеки в Дарницькому районі у форматі співпраці «громада — поліція — влада».
Етапи реалізації ініціативи:
1. Проведення круглого столу за участі представників влади, поліції, активних жінок та експертів (50 осіб)
Під час круглого було презентовано результати попереднього проєкту «Безпечна Дарниця через партнерство поліції та громади», зокрема акцентовано на необхідності проведення превентивних заходів шляхом взаємодії та комплексного підходу в роботі всіх суб’єктів, що працюють у напрямі подолання гендерно зумовленого насильства. Оголошені результати передували презентації нового проєкту — «Жіночий вимір безпечної Дарниці». Також учасники обговорили можливості співпраці щодо створення безпечного середовища / простору для жінок Дарницького району. Підсумком круглого столу стали визначені шляхи подальшої співпраці партнерів.
2. Проведення дослідження — аудиту жіночої безпеки
З метою отримання ефективних результатів аудиту жіночої безпеки дослідження розпочалося з інтерв’ювання мешканок Дарницького району. Головні питання, які їм поставили:
- Які місця в районі є небезпечними? Відео
- Що саме викликає відчуття небезпеки? Відео 1, Відео 2
- Чи знаєте ви куди звертатися, щоб зробити це місце безпечним? Відео
Також було проведено опитування мешканок району шляхом анкетування.
3. Проведення тренінгу для активних жінок Дарницького району «Комунікація та взаємодія в громаді. Методика проведення дослідження жіночої безпеки».
У тренінгу взяли участь 22 учасниці.
4. Проведення інформаційної кампанії з підвищення рівня обізнаності громадян, зокрема жінок, про створення безпечного середовища. У межах кампанії було надруковано буклет з алгоритмом дій і корисними контактами для дарниччан.
Більше макетів друкованих матеріалів, виданих у межах проєкту, міститься в споріднених файлах унизу сторінки.
5. Обстеження небезпечних територій
На підставі проведеного дослідження протягом листопада відбулося обстеження територій — небезпечних місць для жінок у Дарницькому районі міста Києва: вихід на місця — фотофіксація — складання актів. В обстеженні взяли участь представники Управління патрульної поліції міста Києва та активні жінки району.
6. Проведення панельної дискусії у форматі «громада — поліція — місцева влада» для обговорення результатів аудиту та пошуку спільних рішень
Метою круглого столу було обговорення результатів проєкту, зокрема проведеного дослідження небезпечних місць у Дарницькому районі міста Києва. Також обговорили основні небезпечні місця в районі та результати їх обстеження разом із представниками Управління патрульної поліції міста Києва й подальші можливі шляхи розв’язання цього питання.
7. Зустрічі з мешканками Дарницького району
8. Пресконференція за результатами проєкту
Результати проєкту у форматі брошури можна завантажити за посиланням.
Також за посиланням доступне до перегляду відео з пресконференції.
Результати ініціативи:
- За спеціально створеними методиками вперше в Дарницькому районі міста Києва проведено унікальне дослідження — аудит жіночої безпеки середовища.
- За результатами аудиту створено інформаційний продукт — онлайн-мапу жіночої безпеки Дарницького району.
- Розроблено спільні кроки для подолання виявлених проблем забезпечення жіночої безпеки в районі за участю поліції, представників структурних підрозділів Дарницької РДА та комунальних установ району, а також активних громадян.
- Започатковано партнерські відносини у форматі «активна громада — поліція — влада» для спільної роботи в районі в різних напрямах, у тому числі — формування безпечного середовища для жінок і подолання гендерно орієнтованого та сімейного насильства.
- Збільшено довіру населення до дій поліції і влади через проведення постійних зустрічей з метою доведення інформації про проблеми жіночої безпеки.
- Збільшено довіру населення до дій поліції через спільне розроблення громадою — поліцією — владою шляхів подолання небезпек.
- Поширено інформацію про запобігання й реагування на випадки гендерно орієнтованого та сімейного насильства.
- Забезпечено сталість проєктних результатів, а регулярність проведення роботи з виявлення та подолання проблем жіночої безпеки спільними зусиллями громади, поліції та влади забезпечить підтримку дій поліцій у районі, становлення партнерських відносин між активістами, НУО та поліцією, підвищить результативність їхньої спільної роботи.
- Системно висвітлені події проєкту (оприлюднення проєктної інформації в Інтернеті, місцевих ЗМІ, проведення фінальної пресконференції та направлення до громадських рад усіх райдержадміністрацій міста Києва фінального звіту проєкту у форматі офіційного листа) забезпечать суспільний діалог із питань проєкту, поширення проєктної інформації серед населення, підвищення обізнаності громадян із питань жіночої безпеки, основних загроз і шляхів їх подолання; підвищать рівень знань громадян щодо дій у випадку гендерно орієнтованого та сімейного насильства; сприятимуть росту довіри населення до дій поліції та влади в кризових ситуаціях. Додаткове поширення фінальної проєктної інформації (фінального звіту) дасть змогу реалізувати подібні проєкти в інших районах столиці.
Категорія: Протидія гендерно зумовленому насильству
Переглянуло: 147
Київ
Тип: Зображення
Українська мова
Весь матеріал доступний тільки зареєстрованим користувачам
ЗавантажитиФорма швидкого зв'язку
Потрібна допомога в реалізації подібної ініціативи?
Залиште заявку і ми звʼяжимося з Вами
Споріднені матеріали
Усі матеріали, створені в рамках ініціативи