Безпека жінок у Києві

Ініціатива «Жіночий вимір безпечної Дарниці» реалізована ГО «Інформаційно-тренінговий центр громадських ініціатив» спільно з Управлінням патрульної поліції міста Києва за підтримки Інноваційного фонду з питань взаємодії поліції з громадою на засадах партнерства (CPIF) Проєкту підтримки підготовки поліцейських (PTAP), що реалізується в Україні компанією «Агрітім Канада Консалтинг Лтд» за фінансової підтримки уряду Канади.

 

Мета ініціативи:

Співпраця між жінками-активістками, поліцією та владою для створення безпечного простору для жінок — мешканок Дарницького району міста Києва.

Завдання ініціативи:

  • виявлення загроз для жіночої безпеки в Дарницькому районі міста Києва через проведення дослідження (аудиту жіночої безпеки в Дарницькому районі);
  • налагодження конструктивного діалогу у форматі «громада — поліція — влада» для розв’язання виявлених проблем жіночої безпеки в Дарницькому районі;
  • забезпечення сталості розпочатої в межах проєкту роботи з виявлення й подолання загроз для жіночої безпеки в Дарницькому районі у форматі співпраці «громада — поліція — влада».

Результати:

  1. За спеціально створеними методиками вперше в Дарницькому районі міста Києва проведено унікальне дослідження — аудит жіночої безпеки середовища.
  2. За результатами аудиту створено онлайн-мапу жіночої безпеки Дарницького району.
  3. Розроблено спільні кроки для подолання виявлених проблем забезпечення жіночої безпеки в районі за участю поліції, представників структурних підрозділів Дарницької РДА та комунальних установ району, а також активних громадян.
  4. Започатковано партнерські відносини у форматі «активна громада — поліція — влада» для спільної роботи в районі в різних напрямах, у тому числі — формування безпечного середовища для жінок і подолання гендерно зумовленого й сімейного насильства.
  5. Збільшено довіру населення до дій поліції і влади через проведення постійних зустрічей із метою інформування про проблеми жіночої безпеки.
  6. Збільшено довіру населення до дій поліції через спільне розроблення шляхів подолання небезпек.
  7. Поширено інформацію про запобігання і реагування на випадки гендерно зумовленого й сімейного насильства.
  8. Забезпечено сталість проєктних результатів, а регулярність проведення роботи з виявлення та подолання проблем жіночої безпеки спільними зусиллями громади, поліції та влади забезпечить підтримку дій поліції в районі, становлення партнерських відносин між активістами, неурядовими організаціями та поліцією, підвищить результативність спільної роботи.
  9. Висвітлення подій проєкту (оприлюднено проєктну інформацію в Інтернеті, місцевих ЗМІ, проведено фінальну пресконференцію та направлено до громадських рад усіх райдержадміністрацій міста Києва фінальний звіт проєкту у форматі офіційного листа) запустило суспільний діалог із питань проєкту, поширення проєктної інформації серед населення, підвищення обізнаності громадян із питань жіночої безпеки, основних загроз і шляхів їх подолання; підвищило рівень знань громадян про дії у випадку гендерно зумовленого й сімейного насильства; сприяло росту довіри населення до дій поліції та влади в кризових ситуаціях. Додатково поширення фінальної проєктної інформації (фінальний звіт) дає змогу реалізувати подібні проєкти в інших районах столиці.

Кампанія створення безпечного простору для жінок у Дарницькому районі столиці. Результати ініціативи в брошурі

Ініціатива «Жіночий вимір безпечної Дарниці» реалізована ГО «Інформаційно-тренінговий центр громадських...

text-file 167

Протидія гендерно зумовленому насильству