Інформаційна кампанія протидії домашньому насильству в ОТГ. Опис ініціативи
Мета ініціативи:
Створення безпечного середовища для жителів громади спільними зусиллями адміністрації громади, управління поліції, громадських організацій, що працюють у селах ОТГ; створення партнерських відносин між поліцією та громадськістю із чітким наголосом на спільній роботі громадян із поліцією з метою розв’язання проблем гендерно зумовленого насильства і зміцнення взаємної довіри, з особливою увагою до питань насильства в сім’ї; інформування населення про заходи викорінення дискримінаційних уявлень про соціальні ролі та обов’язки жінок і чоловіків, а також будь-яких звичаїв і традицій, які на них ґрунтуються, усвідомлення суспільством того, що гендерно зумовлене насильство порушує права людини.
Завдання ініціативи:
- Ознайомити громадськість із проблемами гендерно зумовленого насильства в сім’ї, ознайомити спільноту громади (учнів шкіл, молодь, сім’ї в складних життєвих обставинах) із законодавчими актами, історією розв’язання таких проблем в інших країнах і напрацювати методику допомоги постраждалим у громаді.
- Ознайомити підлітків із проблемою гендерно зумовленого насильства, пояснити, що таким речам немає місця в сім’ях.
- Навчити психологів шкіл, старост, соціальних працівників, громадських активістів, дільничного поліцейського, як діяти в ситуаціях сімейного насильства.
- Створити мобільну групу для запобігання та реагування на випадки гендерно зумовленого насильства в кожному селі (староста, психолог, що проживають в селі, дільничний поліцейський і соціальний працівник); донести цю інформацію до жителів громади і всіх можливих постраждалих; розробити та надрукувати пам’ятки для розповсюдження в родинах громади та передати в управління поліції району.
Етапи реалізації ініціативи:
1. Презентація проєкту в Дівичківській ОТГ для широкого кола громадськості із залученням місцевих ЗМІ і висвітленням в Інтернет-мережі
Відбулася зустріч з активістами шкільного самоврядування. Тренерка поглибила знання молоді з питань гендерно зумовленого насильства, ознайомила з його видами й наслідками та шляхами убезпечення від домашнього насильства.
2. Семінар-тренінг для особового складу районного поліцейського управління поліції
Дільничні, патрульні, слідчі, працівники превентивного відділу пройшли навчання на тему «Гендерно зумовлене насильство — спільна проблема поліції, громади, сім’ї». Усього у заході взяло участь 20 осіб.
3. Тренінги в чотирьох школах громади для учнів-старшокласників і педагогів
У тренінгах узяли участь по 20 осіб у кожній школі, загалом 80 осіб. Тренери ознайомили учнівську молодь із поняттям гендерно зумовленого насильства, а також його наслідками, загрозами та методами боротьби за збереження свого здоров’я та життя.
4. Тренінгові навчання психологів, дільничного поліцейського, старост сіл, соціальних працівників, педагогів, громадських активістів, небайдужих жителів громади (усього 100 осіб)
Навчання мало на меті поглибити знання на тему насильства в сім’ї, ознайомити з видами насильства та шляхами його подолання.
5. Виготовлення та розповсюдження друкованих матеріалів
Матеріали містять інформацію на тему проєкту та поради, куди звертатися по допомогу у випадку вчинення насильства в сім’ї.
6. Опитування на тему самообізнаності
Опитування проведено для встановлення рівня обізнаності жителів громади про сімейне насилля й можливі шляхи його подолання, можливості отримання допомоги в законодавчому полі на місцевому рівні. Опитування як збір інформації проводилося на заходах і серед жителів громади громадськими активістами.
Форма опитування та результати опитування.
7. Фінальна зустріч для обговорення досягнень і болючих питань
На зустрічі присутні обмінялися досвідом з іншими громадами й організаціями.
8. Напрацювання на основі досвіду проєкту плану створення мобільної групи та реагування мобільної групи на випадки насильства й запобігання їм
Категорія: Протидія гендерно зумовленому насильству
Переглянуло: 203
Ковалин
Тип: Зображення
Українська мова
Весь матеріал доступний тільки зареєстрованим користувачам
ЗавантажитиФорма швидкого зв'язку
Потрібна допомога в реалізації подібної ініціативи?
Залиште заявку і ми звʼяжимося з Вами
Споріднені матеріали
Усі матеріали, створені в рамках ініціативи