Громадський безпековий хаб «Жінки в безпеці». Івано-Франківськ. Опис ініціативи

Ініціатива «Громадський безпековий хаб “Жінки в безпеці”» реалізується ГО «Д.О.М.48.24» спільно з патрульною поліцією міста Івано-Франківськ та Службою у справах дітей Івано-Франківської РДА за підтримки Проєкту стабілізації поліцейської діяльності (Police Stabilization Project), що реалізується в Україні компанією «Alinea International LTD» за фінансової підтримки уряду Канади.


Мета ініціативи:

Поширення досвіду хабів безпеки як інструменту втілення НПД 1325 у громадах, участь жінок у процесах ухвалення рішень, запобігання і протидія всім формам насильства за ознакою статі, підвищення обізнаності громадськості та суб’єктів взаємодії щодо засад гендерної рівності.

Завдання ініціативи:

  1. Створення безпекових хабів у громадах Івано-Франківської області.
  2. Розвиток лідерства жінок, у тому числі в секторі оборони і безпеки.
  3. Підвищення обізнаності громадськості та суб’єктів взаємодії щодо засад гендерної рівності.
  4. Розвиток безпекового хабу в Івано-Франківську.

Опис діяльності громадського безпекового хабу Івано-Франківська у вигляді віртуального відеотуру.

Етапи реалізації ініціативи:

1. Налагодження комунікації з логістами/ками шести обраних у межах проєкту громад

Для співпраці були обрані громади Калуша, Рогатина, Городенки, Надвірної, Коломиї та Косова. На першому етапі було налагоджено комунікацію з громадськими організаціями цих громад. З відповідальними особами в громадах було обговорено створення безпекових хабів і напрацьовано приблизний план їх розміщення.

2. Б’юті-інформаційний захід про протидію домашньому насильству в регіональному Будинку матері та дитини (с. Горохолина Богородчанського району)

До громадського безпекового хабу звернулися поліцейські із запитом спільно організувати б’юті-інформаційний захід про протидію домашньому насильству в Будинку матері та дитини для жінок, які пережили насильство й наразі проживають у притулку.

Такі заходи — постійна складова співпраці з поліцією (детальніше про бюті-інформаційні заходи). Під час заходу поліцейські навчали жінок розпізнавати прояви насильницьких стосунків на ранніх етапах, захищати себе та своїх дітей. Кейс-менеджерки зібрали інформацію про потреби учасниць заходу та за можливості будуть їх реалізувати в межах інших ініціатив.

Висвітлення в соцмережах ГО, висвітлення в соцмережах поліції, стаття в ЗМІ.

3. Лекція «Безпека під час воєнного стану» в хабі (м. Івано-Франківськ)

Поліцейські та громадські активісти провели спільну лекцію для громади про правила поводження з вибухонебезпечними предметами. Батькам розповіли про те, яку інформацію варто розповісти дітям про вигляд небезпечних предметів, радіус їх ураження та алгоритм дій у випадку виявлення. Такі лекції заплановано провести в кожній громаді, залученій до проєкту.

4. Заняття для субєктів взаємодії в межах «16 днів проти насильства» (смт. Єзупіль)

У межах «16 днів проти насильства» команду хабу запросили в громаду, з якою ми раніше співпрацювали. Громадські активісти навчали учасниць заходу механізмів реагування на випадки насильства, а також розповіли про варіанти надання допомоги постраждалим. Соціальна працівниця ГО «Д.О.М.48.24» поділилася реальними випадками реагування на насилля та роботу з постраждалими на прикладах кейсів організації.

Висвітлення в соцмережах Служби у справах дітей РДА.

5. Заняття для підлітків у межах «16 днів проти насильства» в Єзупільському ліцеї

Поліцейські та представники громадської організації прочитали лекцію про протидію насильству для ліцеїстів, обговорили його види та наслідки. Підліткам розповіли про токсичні стосунки та «червоні прапорці», які можна помітити на ранніх етапах стосунків. Підлітки переглянули кліп «Не мовчи», створений у співпраці з молодим українським виконавцем, де показані різні види насильства. Після лекції відбулося обговорення.

6. Б’юті-інформаційний захід про протидію домашньому насильству в громаді Городенки

Захід відбувся в Городенківській міській публічній бібліотеці. Поліцейські навчали жінок розпізнавати прояви насильницьких стосунків на ранніх етапах, захищати себе та своїх дітей, а також робили зачіски та макіяж учасницям.

Такі заходи — постійна складова співпраці з поліцією (детальніше про бюті-інформаційні заходи).

Висвітлення в соцмережах партнерів у громаді Городенки.

7. Б’юті-інформаційний захід про протидію домашньому насильству для підлітків у громаді Городенки

Захід відбувся в Городенківській міській публічній бібліотеці. Поліцейські навчали дівчат розпізнавати прояви насильницьких стосунків на ранніх етапах, а також розповідали, які кроки варто зробити, щоб вийти з насильницьких стосунків. Під час лекції дівчатам робили зачіски та макіяж. Для більшості учасниць цей захід став першим знайомством з алгоритмом протидії насильству.

8. Дизайн і друк інформаційних матеріалів

Для використання під час заходів ми замовили шоколад із логотипом партнерів хабу. Також розпочали роботу над створенням дизайну щорічного Форуму жіночих історій і банера.

Посилання на опис Форуму жіночих історій — 2019.

9. Тринадцять інформаційних заходів про кібербезпеку для молоді

З метою підвищення обізнаності з питань кібербезпеки та кіберзлочинності відбулося 13 заходів у закладах освіти для студентів та учнів (5–10 класів) Калуша, Городенки, Рогатина, Косова та Надвірної.

На заняттях вивчали, як проводити час в інтернеті безпечно; що робити, щоб не стати жертвою шахрайства в інтернеті, та що робити, якщо ви все ж таки потрапили в таку ситуацію; розповідали про кримінальну відповідальність за кіберзлочини.

10. Майстерня флікерів і правила дорожнього руху для дітей

Патрульні поліцейські запропонували провести захід для дітей до Дня Соборності України. Після виготовлення світловідбивних голубів поліцейські розповіли про правила дорожнього руху та чому варто використовувати світловідбивні елементи в темну пору доби.

11. Три заходи на тему «Безпека під час воєнного стану» для педагогів і батьків

На заняттях ішлося про правила поводження з вибухонебезпечними предметами; як правильно повідомляти дітям про небезпеку; надання психологічної підтримки дітям.

Дирекція Косівського ліцею попросила додатково прочитати батькам мінілекцію про відповідальність батьків за неналежне виховання дітей, оскільки в цій школі виявлені проблеми з поведінкою та вихованням дітей. Інспектори відділу зв’язків з громадськістю провели бесіду з батьками про причини негативних явищ в освітньому середовищі, причини правопорушень у підлітковому віці та, зокрема, відповідальність батьків.

12. Заняття для школярів «Відповідальність підлітків за порушення закону»

На запит дирекції школи для старшокласників відбулося заняття на тему відповідальності неповнолітніх. Патрульні говорили про поведінку в навчальному закладі і відповідальність неповнолітніх, яка настане за порушення закону, а також звернули увагу на тему булінгу.

13. Робочий візит до Надвірнянського районного відділу поліції Головного управління Національної поліції в Івано-Франківській області

Проєктна менеджерка ознайомилася із системою Custody Records, що гарантує безпечне перебування затриманих осіб під контролем поліції в Надвірній. Розповіла про безпековий хаб «Жінки в безпеці» та обговорила можливі шляхи співпраці.

14. Курс ненасильницької комунікації

Команда хабу організувала дводенний курс ненасильницької комунікації для працівниць і працівників сектору безпеки, медичних, адміністративних і соціальних, правових установ від психологині та медіаторки Наталії Хмель. Частина учасниць — поліцейські вибраних громад. Тренерка розповіла про найчастіші причини виникнення конфліктів, методи емпатійного спілкування, етапи розв’язання проблем й ефективні комунікативні стратегії. Учасники дізналися більше про особливості комунікації з іншими людьми в критичних ситуаціях, потренували техніки для підтримання себе та людей поруч, зокрема людей, яким вони надають допомогу в межах професійної діяльності. 

Програма курсу
Сертифікат про проходження курсу

15. Розроблення дизайну проєкту

Дизайнер розробив макети сувенірної продукції, банери та афіші заходів.

16. Тренінг «Превенція суїциду в громадах»

Учасниці тренінгу, представниці поліції, мобільних груп реагування, соцслужб, громадських організацій підвищили рівень обізнаності про профілактику суїциду й сприятимуть посиленню готовності громади до планування й надання послуг кризової підтримки особам із суїцидальними нахилами, зміцненню навичок психологічного відновлення й загального рівня життєстійкості в громаді тощо.

Програма тренінгу

17. Робоча поїздка в місто Калуш для налагодження партнерства

Команда безпекового хабу спільно з представниками Проєкту стабілізації поліцейської діяльності (PSP) відвідали калуський благодійний фонд «Крила підтримки» та Калуський відділ поліції, обмінялися досвідом й планами подальшої співпраці.

Окрім того, команда прочитала дві лекції для сектору безпеки, соціальних працівників із метою підвищення рівня обізнаності про гендерний підхід і спроможність використовувати його у власній діяльності.

18. Тренінг з самозахисту та асертивності (за методом WenDo)

Команда громадського безпекового безпекового хабу провела 3-денний тренінг для жінок. Учасниці здобули навички самозахисту, відпрацювали удари та відхилення, зміцнили впевненість у собі та вивчили методи асертивної комунікації для захисту власних кордонів.

19. Тренінг з розвитку лідерського потенціалу, навичок ведення перемовин та медіації

Команда громадського безпекового безпекового хабу провела тренінг, під час якого учасниці отримали знання та навички, спрямовані на зміцнення жіночого лідерства. Вони розвинули впевненість та покращили навички ефективного ведення перемовин, опанували техніки медіації.

20. Тренінг з основ гендерної рівності для ключових працівниць малих громад

Тренінг провели для представниць громат Рогатина, Калуша та Надвірної для підвищення рівня обізнаності в темі гендерного підходу та спроможності використовувати даний підхід у власній діяльності. Учасницями тренінгу були представниці поліції, соціальних служб, ради ВПО, громадських організацій, мобільних бригад, психологи.

21. Тренінг з протидії сексуальної експлуатації (PSEA) для поліцейських, що працюватимуть в громадах 

Команда безпекового хабу провела тренінг для жінок-поліцейських, під час якого підвищили навички виявлення та запобігання сексуальній експлуатації, надання підтримки постраждалим, дотримання етичних і правових стандартів, а також ефективного реагування на такі ситуації.

22. Безпековий форум 2024

Команда хабу організувала форум, під час якого учасники обговорили безпекові виклики під час війни: безпеку дорожнього руху; захист прав людини, про те, що впливає на домашнє насильство; служби, які спрямовані на те, щоб знизити рівень насильства в громаді; зброю на руках; анонімні телеграм канали, які становлять велику небезпеку не лише в питаннях кіберзлочиності, але й критичного мислення також;гендерну рівність, жіноче лідерство; зростання психологічної напруги в суспільстві; недостатню освіту в селах; безпекові практики, зміни в законодавчій сфері, також зачепили тему депресії та її ознаки; створення рекламних кампаній.

Програма форуму
Висвітлення у соцмережах 

Переглянуло:  275

Івано-Франківськ

Тип: Зображення

Українська мова

Весь матеріал доступний тільки зареєстрованим користувачам

Завантажити
Громадський безпековий хаб «Жінки в безпеці». Івано-Франківськ. Опис ініціативи

Форма швидкого зв'язку

Потрібна допомога в реалізації подібної ініціативи?

Залиште заявку і ми звʼяжимося з Вами

Споріднені матеріали

Усі матеріали, створені в рамках ініціативи