Інформаційна кампанія протидії домашньому й гендерно зумовленому насильству в Запоріжжі. Опис ініціативи
Мета ініціативи:
Удосконалення механізму реагування на випадки домашнього й гендерно зумовленого насильства. Посилення ефективності взаємодії суб’єктів у сфері запобігання та протидії домашньому насильству й гендерно зумовленому насильству в місті Запоріжжі.
Завдання ініціативи:
- впровадити нульовий рівень толерантності до гендерно зумовленого насильства серед працівників патрульної поліції та суспільства;
- підвищити ефективність реагування на випадки домашнього й гендерно зумовленого насильства працівниками патрульної поліції;
- навчити суб’єктів взаємодії імплементувати на практиці зміни в адміністративному й кримінальному законодавстві щодо протидії домашньому й гендерно зумовленому насильству;
- провести навчання працівників Національної та патрульної поліції на тему психологічної підготовки задля адекватного реагування на випадки домашнього й гендерно зумовленого насильства;
- навчити коректної та ефективної комунікації з агресором, постраждалими, свідками, дітьми;
- поінформувати жінок сільської місцевості про інструменти захисту від домашнього насильства;
- разом із соціальними працівниками, психологами ЗОГО «Взаємодія», представниками поліції та активістами громади провести роз’яснювальну роботу з визначення шляхів протидії домашньому насильству та надання невідкладної допомоги жінкам, які можуть потерпати від домашнього насильства, у сільських регіонах Запорізької області;
- підвищити рівень обізнаності громади про проблему домашнього й гендерно зумовленого насильства та шляхи реагування на прояви й подолання домашнього й гендерно зумовленого насильства;
- підвищити рівень довіри громади до поліції.
Етапи реалізації ініціативи:
1. Створення робочої групи з персоналу ЗОГО «ОПП «Взаємодія» та інспекторів зі зв’язків з громадськістю Управління патрульної поліції у Запорізькій області
Мета робочої групи — розроблення плану заходів із реалізації проєкту. Було узгоджено зміст заходів, дати проведення, кількість учасників, залучених експертів і представників громадських ініціатив.
2. Виготовлення інформаційно-агітаційної продукції
2.1. Раніше розроблені слоган і логотип проєкту — «Police Friendly», «Police Friendly Zone», які символізують довіру громади до поліції, взаємодію громади з поліцією, толерантне ставлення поліції до всіх представників громади й партнерські відносини громади та поліції.
2.2. Інформаційна картка-перенаправлення, яка містить необхідну інформацію, контакти та адреси спеціальних й екстрених служб, що здійснюють діяльність у сфері запобігання та подолання домашнього насильства; організацій, які надають допомогу постраждалим і проводять корекційну роботу з кривдниками.
2.3. Інформаційний буклет про проблему домашнього насильства, який містить інформацію про види та ознаки домашнього насильства, довідкову інформацію спеціальних служб.
2.4. Виготовлені раніше власним коштом пам’ятки з робочою назвою «План безпеки», використані для проведення заходів з інформування найвразливішої категорії людей про методи протидії домашньому насильству та шляхи убезпечення від агресора. У пам’ятці подані стислий опис і рекомендації щодо дій та поводження з агресором.
2.5. Виготовлені раніше власним коштом інформаційні буклети «Вчимось регулювати емоційну напругу» зі стислим описом техніки регулювання емоційної напруги, використані як рекомендації щодо зниження ризику прояву агресії з боку кривдника.
2.6. Брендовані наліпки формату 80*80 мм, які можна безпечно наклеювати на одяг, сумки, скло автомобіля тощо, для заохочення учасників заходів і привернення уваги громади до проєкту.
2.7. Раніше виготовлені за підтримки PTAP (Police Training Assistance Project) пам’ятки «Протидія булінгу» для батьків, учителів, дітей і підлітків. Надана в буклеті інформація допоможе вчасно відреагувати на прояви булінгу: запобігти його посиленню й психологічному травмуванню дитини, зупинити кривдника й надати допомогу.
3. Навчання (тренінги) для працівників Національної та патрульної поліції з протидії домашньому й гендерно зумовленому насильству та алгоритму надання допомоги постраждалим від насильства
Проведено чотири одноденні тренінги для працівників патрульної та Національної поліції Запорізької області з протидії гендерно зумовленому насильству та алгоритму надання допомоги постраждалим від насильства.
Програма тренінгу за посиланням.
4. Інформаційна кампанія «Жінка у селі»
Кампанія запущена для впливу на процес протидії та запобігання домашньому й гендерно зумовленому насильству в сільських районах Запоріжжя, де жінка найвразливіша з погляду прояву домашнього насильства. Інформаційна кампанія проводилася у форматі інформаційних зустрічей із представниками адміністрації територіальних громад, працівниками освіти, охорони здоров’я, юристами, соціальними працівниками та активістами громад. До заходів залучалися патрульні поліцейські та дільничні офіцери поліції. Участь у кампанії узяло більш як 70 представників місцевих громад. Заходи відбулися в с. Комишуваха, с. Таврійське, с. Преображенське, м. Оріхів, с. Широке.
5. Спільний ефір на місцевому телебаченні
Разом із патрульними поліцейськими координатор проєкту взяв участь у ранковому ефірі регіонального телеканалу «ТВ5» — «Ранок з ТВ5» на тему «Садист у сім’ї». В ефірі обговорювалися резонансні випадки домашнього насильства, методи протидії, шляхи подолання насильства й надання невідкладної допомоги постраждалим.
All material is available only to registered users
DownloadQuick contact form
Need help implementing such an initiative?
Write an application and we will contact you
Related materials
Усі матеріали, створені в рамках ініціативи