Громадський безпековий хаб «Безпековий хаб Запоріжжя». Опис ініціативи
Мета ініціативи:
Створення громадського простору демонстрації поліцейської діяльності, комунікації та взаємодії з громадськістю, популяризація соціально прийнятної поведінки серед молоді.
Завдання ініціативи:
- Залучення громадськості до активної співпраці з поліцією в реагуванні та повідомленні про злочини та правопорушення.
- Відновлення діалогу поліції з громадськістю.
- Підвищення обізнаності громади з безпекових питань.
- Покращення рівня довіри громадськості до поліції через демонстрацію поліцейської діяльності й успішних практик взаємодії поліції та громадськості.
- Посилення співпраці між поліцією, спеціалізованими службами органів місцевого самоврядування та громадянським суспільством у реагуванні на випадки домашнього насильства, гендерно зумовленого насильства та сексуального насильства, пов’язаного з конфліктом.
Опис діяльності громадського безпекового хабу Запоріжжя у вигляді віртуального відеотуру.
Етапи реалізації ініціативи:
1. Презентація оновленого Хабу
Стратегічна сесія для учасників проєкту — представників Національної та патрульної поліції. Підписання оновленого меморандуму про співпрацю та взаємодію громадської організації із Запорізьким районним управлінням Національної поліції України.
2. Інформаційна сесія для офіцерів поліції
Інформаційна сесія для 30 офіцерів Національної поліції та Управління патрульної поліції на тему проявів дискримінації в Україні та прав людини, які недоступні ЛГБТ-спільноті в Україні.
3. Інформаційний захід із підтримки ментального здоровʼя
Інформаційно-просвітницький захід для представників психологічної служби Управління кадрового забезпечення Головного управління Національної поліції у Запорізькій області.
4. Тренінг для офіцерів поліції з реагування на випадки сексуального насилля в умовах війни (СНПК)
Мета заходу — навчити офіцерів Національної та патрульної поліції використовувати підхід, орієнтований на постраждалу особу, у реагуванні на СНПК, а також підвищити навички кризової комунікації правоохоронців із постраждалими особами.
5. Засідання Коаліції «1325 Запоріжжя»
Засідання Коаліції «1325 Запоріжжя» за участі представників Національної поліції України, Управління патрульної поліції, Національної гвардії України та Державної служби України з надзвичайних ситуацій. Учасники розглянули питання виконання та моніторингу обласного плану дій 1325. Захід відбувався за ініціативи, організаційної підтримки та головування ГО «Безпечний простір».
6. Інтерактивний захід для учасників Дитячого руху «БАЙДА» з протидії насильству «Насильство — це не Ок»
7. Інтерактивний захід для студентів до «16 днів проти насильства»
Інтерактивний захід для студентства Запоріжжя. Студенти спільно з представниками Управління патрульної поліції переглянули серію короткометражних роликів про протидію гендерно зумовленому насильству та обговорили проблему гендерно зумовленого насильства й методи боротьби з ним.
8. Мапування сервісів для постраждалих від гендерно зумовленого насильства
Консультаційні та координаційні зустрічі з представниками ГО та спеціалізованих служб Запорізької області щодо мапування сервісів для постраждалих від гендерно зумовленого насильства, які надають державні та недержавні організації, з метою створення єдиної бази ініціатив для допомоги постраждалим, а також ефективного перенаправлення.
9. Презентація локальних планів дій 1325 трьох громад Запорізької області (Біленьківської, Широківської, Петро-Михайлівської)
Презентація локальних планів дій 1325 трьох громад Запорізької області (Біленьківської, Широківської, Петро-Михайлівської), розроблених за підтримки та консультування ГО «Безпечний простір». Захід відбувся за участю голів територіальних громад і їхніх заступників, директорки Департаменту соціального захисту населення ОВА та заступника голови Запорізької ОВА.
10. Координаційна зустріч із головами територіальних громад із питань реагування на випадки гендерно зумовленого насильства в громадах
Координаційна зустріч із головами та профільними заступниками голів територіальних громад із питань реагування на випадки гендерно зумовленого насильства в громадах (Широківська, Біленьківська, Долинська, Михайло-Лукашівська, Михайлівська, Петро-Михайлівська). Мета заходу — оновити систему комунікації, взаємодії та співпраці у сфері реагування на гендерно зумовлене насильство та надання допомоги постраждалим від гендерно зумовленого насильства в громадах Запорізької області.
11. Робоча зустріч із послами Канади, Франції, Швейцарії та представниками Управління Верховного комісара ООН у справах біженців
Робоча зустріч із послами Канади, Франції, Швейцарії та представниками Управління Верховного комісара ООН у справах біженців. Презентація роботи Хабу у сфері взаємодії із сектором безпеки і оборони, владою та ГО щодо протидії гендерно зумовленому насильству та надання послуг постраждалим.
12. Три експрес-тренінги для офіцерів поліції з реагування на випадки домашнього насильства
Учасники обговорювали теоретичні питання, розбирали ситуаційні завдання і виконували різноманітні завдання, які допомогли вдосконалити комунікативні навички та в результаті ефективніше ухвалювати рішення.
Висвітлення в соцмережах за посиланням.
13. Тренінг «Психологічне відновлення в умовах війни» для представників Михайло-Лукашівської громади Запорізької області
Команда громадського безпекового хабу провела тренінг для поліцейських та активної громадськості. Захід підтримали співробітники сектору протидії домашньому насильству Запорізького районного управління поліції.
14. Тренінг «Жіноче лідерство» для представниць територіальних громад Запорізької області
Команда хабу провела захід за участі співробітників сектору протидії домашньому насильству Запорізького районного управління поліції.
15. Тренінг із протидії домашньому й гендерно зумовленому насильству для фахівців територіальних громад Запорізької області
16. Тренінг із запобігання професійному вигоранню для представників неурядових організацій Запоріжжя
17. Захід для дітей, батьки яких загинули на фронті (діти військовослужбовців/ць)
Команда хабу провела сесію арттерапії для дітей. Опісля дітям вручили подарунки від Запорізького районного управління поліції. Захід організовано за ініціативи поліцейських Запоріжжя.
18. Індивідуальні психологічні сесії для жінок, у тому числі постраждалих від домашнього насильства, перенаправлених офіцерами сектору протидії домашньому насильству Запорізького районного управління поліції
19. Робоча зустріч представників гуманітарних місій і громадських організацій, що здійснюють діяльність у сфері захисту осіб, які постраждали внаслідок гендерно зумовленого насильства, за участі представників Національної поліції та Управління патрульної поліції
20. Тренінг-інтенсив із кризової комунікації для офіцерів чергових частин відділків і відділень Національної поліції Запоріжжя
Захід відбувся на запит начальника Головного управління Національної поліції в Запорізькій області.
21. Круглий стіл із координування дій щодо надання допомоги постраждалим від гендерно зумовленого насильства за участю поліції, громадських організацій і гуманітарних місій
Мета — окреслення напрямів взаємодії поліції та громадськості, планування спільних заходів, спрямованих на захист і відбудову безпеки в громаді, проведення інформаційних, просвітницьких і превентивних заходів.
Висвітлення в соцмережах за посиланням.
22. Освітній захід для молоді з гендерної рівності та недискримінації
23. Круглий стіл із розв’язання проблеми безпритульних тварин за участі представників поліції, місцевої влади та зоозахисних організацій
Захід відбувся на запит начальника Запорізького районного управління поліції.
24. Інформаційний захід з особистої безпеки для представників(-ць) ЛГБТ спільноти Запоріжжя за участі офіцерів НП
25. Розповсюдження наборів гідності в Камишуваській громаді
Постраждалим від ГЗН у Камишуваській громаді жінкам та дівчатам репродуктивного віку активісти та поліцейські передали набори речей першої необхідності, а також карти перенаправлення для отримання фахової допомоги.
26. Презентації книги «Книга Сили» запорізького письменника, журналіста, дослідника, історика та громадського діяча Валентина Терлецького
Захід організовано за участі національної поліції Запоріжжя. Мета заходу – об’єднати громадськість та поліцію в культурному середовищі, створити атмосферу вільного спілкування та довіри, залучити поліцію до рекреаційного культурного заходу, психологічно перезавантажити поліцейських.
27. Збори дитячого руху Байда
Дитячій рух патріотичного виховання «Байда» заснований очільником ГО «Безпечний Простір» Т.Сайтарли за ініціативою ГУНП в Запорізькій області. Наразі Поліція Запоріжжя повністю опікується діяльністю Руху – історичне, спортивне, воєнно-патріотичне виховання. 10 осередків руху «Байда» наразі діють в Запорізькій області. Загальна кількість учасників(-ць) руху – близько 320 дітей.
28. Виїзний урочистий захід до Дня Прапора біля каскаду фонтанів Запоріжжя
Захід відбувся за спільною ініціативи ГО «Безпечний Простір» та Національної Поліції Запоріжжя. У заході взяли участь учасники (-ці) Дитячого Руху «Байда», керівництво Запорізького районного Управління поліції, начальники районних відділів поліції, представники громадськості.
29. Створення та розповсюдження інформаційних роздаток:
- Мапа сервісів для постраждалих від гендерно-зумовленого насильства, зокрема домашнього насильства
- Особистий план безпеки з контактами кризових установи та інституцій захисту та підтримки постраждалих
- Інформаційна листівка «Безпечне місто» для залученя громадян до розкриття злочинів через телеграм-канал Безпечне Запоріжжя
All material is available only to registered users
DownloadQuick contact form
Need help implementing such an initiative?
Write an application and we will contact you
Related materials
Усі матеріали, створені в рамках ініціативи