Громадський безпековий хаб «Соціально-культурний хаб розвитку «Люди». Дніпро. Опис ініціативи
Мета ініціативи:
Створення гібридного хабу для міжвідомчої співпраці між підрозділами поліції й громадою для вдосконалення реагування на безпекові виклики, пов’язані з проблемою гендерно зумовленого насильства, у тому числі домашнього насильства.
Завдання ініціативи:
- Створення онлайн та офлайн Соціально-культурного хабу розвитку «Люди» з метою розвитку навичок безпеки у таких сферах, як ідентифікація та протидія гендерно зумовленому насильству та роль поліції в цьому процесі, зокрема через проведення таких активностей:
- створення механізмів для повідомлення про гендерне переслідування та дискримінацію до поліції та їх урегулювання;
- проведення освітніх заходів для батьків із питань ефективної комунікації з дітьми щодо сексуальної безпеки з метою запобігання сексуальним злочинам;
- підвищення обізнаності громадян щодо подання заяви до поліції.
- Розроблення словника, який допоможе працівникам органів правопорядку шанобливо спілкуватися з представниками різних спільнот. Цей словник має на меті сприяти інклюзивності, чуйності та повазі, надаючи визначення, пояснення та вказівки щодо понять, пов’язаних із расовою, етнічною приналежністю, статтю, сексуальною орієнтацією, інвалідністю та іншими факторами ідентичності. Це допоможе поліції розвивати позитивні стосунки, уникати упередженості чи дискримінації й підтримувати принципи прав людини під час взаємодії з особами та громадами, яким вони служать.
- Проведення тренінгів для інспекторів поліції для підвищення обізнаності про ризики та потреби окремих осіб і проблеми, викликані війною.
Опис діяльності громадського безпекового хабу Дніпра у вигляді віртуального відеотуру.
Етапи реалізації ініціативи:
1. Офлайн-тренінг для працівників/ць патрульної поліції міста Дніпра «Протидія вигоранню та стресу. Розвиток психологічної резильєнтності»
У виїзному тренінгу взяли участь 13 працівників/ць відділу зовнішніх комунікацій Управління патрульної поліції в Дніпропетровській області. Протягом заходу, який тривав 10 годин, тренерки-психологині надали учасникам/цям інформацію про ознаки вигорання й інструменти профілактики. Основну увагу було приділено практичним вправам, які допомагають розвивати психологічну стійкість, покращувати моральний стан.
Програма тренінгу
Анкета оцінки тренінгу
Висвітлення заходу у Facebook, Instagram.
2. Воркшоп з елементами самооборони «Правила поведінки дітей на вулиці: що має знати кожна дитина» для школярів СЗШ № 28
Поліцейські й громадські активісти провели заняття для підлітків 13–14 років, присвячене правилам безпечної поведінки на вулиці. Дітям пояснили базові правила безпеки, організували практичне заняття із самозахисту від кваліфікованого інструктора й поліцейських, а також навчили ефективних алгоритмів реагування у випадку небезпечної ситуації на вулиці.
Стаття з фотографіями про захід
3. Воркшоп «Гендерно зумовлене насильство: як розпізнати небезпеку» для школярів СЗШ № 112
Поліцейські й громадські активісти провели заняття для школярів середньої школи на тему гендерно зумовленого насильства й, зокрема, домашнього насильства. Учасникам розповіли про передумови виникнення гендерно зумовленого насильства, гендерну нерівність і дискримінацію, види насильства, а також відповідальність за його вчинення.
4. Воркшоп «Булінг та цькування: протидія та відповідальність» для батьків школярів
Поліцейські й громадські активісти організували воркшоп для батьків на тему розпізнавання та протидії булінгу. Психологиня розповіла про передумови виникнення цього явища, як допомогти дитині, яка зазнала цькування, і що робити, якщо булінг вчиняє ваша дитина. Представники поліції розповіли про юридичну відповідальність за булінг.
5. Воркшоп «Правила дорожнього руху» для школярів СЗШ № 46
У співпраці з Управлінням патрульної поліції в Дніпропетровській області відбулося заняття на тему правил дорожнього руху для дітей молодшого шкільного віку. Заняття провели офіцери Управління патрульної поліції. Представники ГО «Gender Stream» підготували роздаткові матеріали — пам’ятки про світловідбивачі-флікери.
6. Воркшоп «Кібербезпека: захист дітей в Інтернеті» для школярів СЗШ № 139
Команда громадського безпекового хабу з поліцейських і громадських активістів провела заняття для дітей 5–8 класів про основні небезпеки в Інтернеті, правила безпечного користування мережею та захист від шахрайства. Для учнів підготували пам’ятки про основні заходи безпеки в Інтернеті.
7. Офлайн-тренінг для працівників/ць Головного управління Національної поліції Дніпропетровщини «Протидія вигоранню та стресу. Розвиток психологічної резильєнтності»
У тренінгу взяли участь працівники/ці відділу зовнішніх комунікацій Головного управління Національної поліції в Дніпропетровській області. Протягом заходу, який тривав 10 годин, тренерки-психологині надали учасникам інформацію про ознаки вигорання та інструменти профілактики. Основну увагу було приділено практичним вправам, які допомагають розвивати психологічну стійкість.
Програма тренінгу
Анкета оцінки тренінгу
Розроблений мерч: блокноти, шопери.
8. Воркшоп «Сексуальна безпека дітей та захист від сексуальних домагань» для батьків молодших школярів
Команда безпекового хабу провела воркшоп для батьків щодо основних правил сексуальної безпеки для дітей. Тренерка-психологиня пояснила, як говорити з дітьми про інтимні речі, як допомогти дітям встановити власні кордони, що таке домагання, а також як запобігти та захиститися від них. Поліцейські розповіли батькам про статистику сексуальних злочинів проти дітей, а також алгоритм дій у випадку, якщо стався злочин.
Детальніше про воркшоп у віртуальному відеотурі хабом.
9. Підготовка статті з порадами «Як спілкуватися з поліцією: правила»
У статті описані повноваження поліцейських, алгоритм дій у випадку зупинення автомобіля, поради для запобігання порушенню прав і контакти гарячих ліній, де можна залишити скаргу.
10. Офлайн-воркшоп: «Безпечна взаємодія з поліцією та співпраця»
У співпраці з УПП Дніпропетровської області було організовано заняття для дітей віком 11-13 років, присвячений правилам безпечної взаємодії з працівниками та працівницями правоохоронних органів, за участі кваліфікованого юриста. Учасники та учасниці дізнались про повноваження поліцейських, ситуації, при яких доречно звертатись до поліції, а також розібрали на практиці різноманітні моделювання ситуацій взаємодії з правоохоронними органами.
11. Офлайн-воркшоп: «Гендерна рівність: права жінок та дівчат» у СЗШ #10
У співпраці з УПП Дніпропетровської області було організовано заняття для дітей віком 12-14 роців, присвячений гендерній рівності, її перевагам як для жінок, так і для чоловіків. Учасники та учасниці прослухали лекцію, а також взяли участь в інтерактивній частині та опитуванні щодо гендерної рівності.
Презентація для школярів.
12. Офлайн-воркшоп «Як ідентифікувати та протидіяти різним видам насильства»
У співпраці з УПП Дніпропетровської області у хабі було організовано заняття для батьків підлітків на тему розпізнавання та протидії насильству. Батьки дізнались, як коректно розмовляти з дітьми про насильство, як вберегти їх від небезпеки та як поводитись, якщо дитина зазнала насильства.
13. Офлайн-воркшоп «Коло довіри: до кого звертатись у випадках домашнього насильства та ГЗН» у СЗШ #111
У співпраці з УПП Дніпропетровської області було організовано воркшоп для підлітків 12-14 років щодо протидії насильству, важливості просити про допомогу при зіткненні з ГЗН. Окрім теоретичної частини учасники та учасниці взяли участь у моделюванні ситуацій, пов’язаних з домашнім насильством та ГЗН та спільно працювали над шляхами розв’язання цих ситуацій.
14. Офлайн-воркшоп «Безпека велосипедистів на дорозі»
У співпраці з УПП Дніпропетровської області у хабі було організовано заняття на тему правил дорожнього руху для велосипедистів. Протягом лекції учасникам та учасницям розповіли про про правила та обов'язки велосипедистів, правила дорожнього руху для велосипедистів, як повинен бути облаштований велосипед, як уберегти свій велосипед від крадія, яку юридичну відповідальність несе велосипедист. Представники та представниці поліції також роздали учасникам та учасницям пам’ятні сувеніри.
15. Офлайн-воркшоп «Знати та захищати свої права» у СЗШ #10
У співпраці з УПП Дніпропетровської області було організовано заняття для учнів щодо основоположних прав та свобод людини за участі кваліфікованого юриста. На прикладі історій та казок учні дізнавались про те, як розпізнати випадки порушення прав, куди звертатись у таких випадках та як не порушити права іншої людини.
16. Офлайн-воркшоп на тему безпеки дитини у родині, здорових стосунків, захисту від домашнього насильства
У співпраці з УПП Дніпропетровської області у хабі було організовано воркшоп для батьків щодо основних правил захисту дітей від насильства у родині та поза її межами. Під час заняття тренерка та представниця поліції надали статистику та необхідні знання щодо того, як захистити дитину від насильства, як коректно розмовляти з дітьми про загрози та як побудувати здорові стосунки у родині.
17. Офлайн-воркшоп «Взаємодія з поліцією: права, обов’язки, правила звернення»
У співпраці з УПП Дніпропетровської області у хабі було організовано воркшоп для дітей щодо того, як комунікувати з правоохоронними органами. Під час заняття юрист разом з представником поліції надали інформацію з теми та сформували розуміння правильного та ефективного спілкування з представниками правоохоронних органів у різних ситуаціях.
18. Офлайн-воркшоп «Толерантність, різноманіття та повага»
У співпраці з УПП Дніпропетровської області у хабі було організовано заняття для учнів щодо важливості різноманіття, інклюзивного підходу для учасників_ць віком до 16 років. На реальних прикладах та кейсах тренерка та представниця поліції демонстрували необхідність поважного ставлення до різних людей, у тому числі з вразливих категорій населення.
19. Офлайн-воркшоп «Види цифрових загроз: шантаж, секстинг, секс-чатинг, зображення «помсти»
У співпраці з УПП Дніпропетровської області у хабі було організовано воркшоп для батьків щодо основних правил захисту дітей від кіберзагроз. Було надано роз’яснення та рекомендації щодо протидії кібершантажу, секстингу, порнопомсті та іншим явищам. Під час заняття тренерка та представники поліції в ігровій формі перевірили засвоєні знання учасників.
20. Онлайн-тренінг «Віртуальна (не)безпека: захист неповнолітніх від сексуальних домагань в інтернеті»
Лекція з елементами тренінгу для шкільних офіцерів поліції щодо основних правил безпеки в інтернеті та захисту неповнолітніх від кіберзагроз.
21. Офлайн-тренінг на тему роботи з дискриміновани ми групами населення, розслідування та фіксації злочинів на грунті ненависті
Тренінг спрямовано на надання знань щодо роботи з дискримінованими групами населення, розслідування та фіксації злочинів на ґрунті ненависті, поважного спілкування з громадянами.
22. Офлайн-тренінг для працівників та працівниць поліції «Взаємодія з постраждалими від насильства під час воєнного конфлікту»
Тренінг для поліціянтів та поліціянток про різні аспекти взаємодії з людьми, які стикнулись з насильством під час війни. Тренерки — кваліфіковані юристка та психологиня з досвідом роботи у цій тематиці.
Презентація до тренінгу.
Презентація «Потерпілоорієнтовні підходи у справах СНПК»
23. Офлайн-тренінг «Толерантність та інклюзивні підходи у взаємодії поліції та громади. Правила коректної взаємодії»
Проведено тренінг для інспектор_ок Служби освітньої безпеки, який охопив теми толерантності, стереотипів та їх впливу на роботу поліцейських, гендерну рівність, різні соціальні групи та особливості взаємодії з ними. На реальних прикладах учасники та учасниці дізнавались, як стереотипне мислення та дискримінація можуть негативно впливати на роботу поліції, довіру та правоохоронних органів та навіть процес справедливого розслідування правопорушень.
Додаткові матеріали для проведення тренінгу:
24. Онлайн-тренінг «Взаємодія поліції та організацій громадянського суспільства у напрямку протидії насильству» (2 лекції)
Проведено лекцію з елементами тренінгу, націлену та підсилення співпраці організацій громадянського суспільства та поліції. На тренінгу, який складався з двох блоків, були висвітлені теми правових аспектів взаємодії, забезпечення безпеки публічних заходів, алгоритми реагування на правопорушення. Крім того, було здійснено обмін інформацією про співпрацю та контакти між поліцією та ГО у напрямках превенції, протидії та розслідування правопорушень на ґрунті дискримінації.
All material is available only to registered users
DownloadQuick contact form
Need help implementing such an initiative?
Write an application and we will contact you
Related materials
Усі матеріали, створені в рамках ініціативи
Image 99
presentation 77
Image 77