Навчання безпечної поведінки для школярів у пришкільних таборах. Опис ініціативи

Ініціатива «Мій друг — поліцейський» реалізована патрульною поліцією Вінницької області, МГО «Молодіжна біржа праці» та КЗ «Центр підліткових клубів за місцем проживання» за підтримки Інноваційного фонду з питань взаємодії поліції з громадою на засадах партнерства (CPIF) Проєкту підтримки підготовки поліцейських (PTAP), що реалізується в Україні компанією «Агрітім Канада Консалтинг Лтд» за фінансової підтримки уряду Канади.


Мета ініціативи:

Навчити дітей, підлітків і молодь оцінювати загрозливу ситуацію для свого життя та здоров’я, а також людей навколо, швидко реагувати та правильно діяти в надзвичайних ситуаціях; проводити профілактичні лекції, тренінги та цікаві заходи, що допоможуть зменшити кількість правопорушень у майбутньому та покращать довірливе ставлення до поліцейського.

Завдання ініціативи:

  • навчити дітей правил безпечної поведінки в місті, побуті;
  • запобігти негативним явищам серед дітей, підлітків і молоді;
  • прищепити довіру та налагодити дружні взаємини з поліцейськими;
  • запобігти насиллю та булінгу серед дітей, підлітків і молоді.

Етапи реалізації ініціативи:

1. Червень. Акції «Життя без насильства» та «Безпечне місто»

1.1. Відвідування пришкільних таборів у школах міста

Координатори проєкту спільно з працівниками поліції відвідали близько 35 шкіл міста Вінниці. Кожна дитина могла написати те, що її хвилює, і поділитися своїми переживаннями з працівниками поліції. Окрім цього, діти могли приміряти поліцейську форму, поспілкуватися та поставити питання справжнім поліцейським і побачити, як виглядає зсередини машина патрульної поліції. Для заходів були виготовлені інформаційні матеріали — іміджеві банери, флаєри, буклети-дорожні карти, плакати з розкладом заходів, інформаційні наліпки.

Під час відвідування пришкільних таборів поліцейські проводили лекції для дітей, підлітків, молоді та батьків «Безпечне місто» та «Насильство в сім’ї» для інформування дітей про негативні явища насильства в школі та сім’ї. Також було створено «кабінку довіри» в 35 школах.

1.2. Початок проєкту, пресконференція та навчання координаторів

Для координаторів проєкту було організоване триденне навчання з практикою на кожну з тем. Для навчання були запрошені працівники з різних сфер поліції та представник Червоного Хреста України. Орієнтовна кількість учасників — 4 200 дітей, що перебуватимуть у пришкільних таборах міста, і 50 батьків.

2. Липень. Акція «Будьте обережні на воді»

Серія лекцій про правила поведінки на водоймах і захід «Водяна битва» разом із представниками поліції та рятувальниками. Перед битвою відбувся інструктаж про правила безпечної поведінки на воді. Після цього учасники розпочали «Водяну битву» та отримали мерч як призи. До заходу були підготовлені плакати. Орієнтовна кількість учасників — 250 дітей і 150 батьків.

3. Серпень. Акція «Будьте обережні на воді»

Координатори проєкту спільно з працівниками поліції та рятувальною службою пляжу «Хімік» організували Фестиваль піщаних скульптур (афіша заходу). Перед початком заходу рятувальники та поліцейські прочитали лекцію «Безпека на воді», після цього учасники почали будувати фантастичні скульптури з піску та води. Орієнтовна кількість учасників — 100 дітей і 100 батьків.

4. Вересень. Акції «Будь уважним на дорозі» та «Безпечне місто»

4.1. Лекції про правила безпечної поведінки дітей, підлітків і молоді на дорозі

Координатори проєкту та працівники поліції привітали дітей із початком навчального року й нагадали правила поведінки на дорозі. Також діти могли ознайомитися зі спорядженням і транспортом патрульної поліції.

Плакат-запрошення на захід за посиланням.

4.2. Захід «Шалені перегони на самокатах та велосипедах»

Разом із представниками поліції та рятувальниками перед перегонами відбувся інструктаж про правила поведінки під час заїзду. Після цього учасники розпочали «Шалені перегони» та отримали нагороди й призи. Також на території були організовані цікаві локації та майстер-класи: «Дорожня грамота», «Вікторина про правила дорожнього руху», «Перша домедична допомога», «Hand-Art», «Будь помітний на дорозі», «Знайомство з патрульним поліцейським».

Диплом для учасників за посиланням.

4.3. Захід «Безпечне місто» та малюнок на асфальті «Безпечна дорога з дому до школи»

Координатори проєкту спільно з працівниками поліції та відділом ювенальної превенції організували захід «Безпечне місто». Під час заходу діти мали можливість побачити, як працює собака з поліцейським кінологом. Кожен охочий міг надягнути амуніцію поліцейського, сісти в поліцейське авто та передали привіт своїм рідним по рації. Працівники відділу вибухотехніки ювенальної превенції у Вінницькій області знайомили дітей із навчальними гранатами, базуками та іншою вибухотехнікою. Також кожна дитина мала можливість дізнатися про свої права та взяти участь у майстер-класі з малювання дорожніх знаків. Орієнтовна кількість учасників — 300 дітей і 250 батьків.

5. Жовтень. Акція «СТОП наркотикам»

5.1. Пресконференція для привернення уваги до написів по місту, за якими ховається інформація про продаж наркотичних речовин

5.2. Квест «СТОП наркотикам»

Координатори проєкту, працівники поліції та ГО «ІнформЦентр «ПРІОРИТЕТ» прочитали лекцію для підлітків і молоді за участі колишніх наркоманів, що змогли подолати залежність і стали здоровими й успішними людьми. Після закінчення лекції учасники взяли участь у квесті.

Плакат заходу за посиланням.

5.3. Інформаційні стенди

Стенди (макет за посиланням) розповсюджувалися по клубах за місцем проживання та в школах.

5.4. Звітування

З фотозвітами та матеріалами ЗМІ про проєкт можна ознайомитися тут.

Результати ініціативи:

  1. Проведено навчання для 10 координаторів проєкту, які в клубах за місцем проживання будуть проводити лекції та тренінги для дітей, підлітків, молоді та батьків.
  2. Проведено 30 лекцій у клубах за місцем проживання, поінформовано 4 200 учнів під час пришкільних таборів, проведено 6 великих заходів у центрі міста.
  3. Розроблено й надруковано 5 000 флаєрів і буклетів, виготовлено 15 інформаційних стендів для відвідувачів КЗ «Центр підліткових клубів за місцем проживання».

Команда поінформувала велику кількість дітей, підлітків, молоді та батьків про загрозливу ситуацію для свого життя та здоров’я, а також людей навколо, навчила, як швидко реагувати та правильно діяти в конкретній ситуації до приїзду органів правопорядку, провела профілактичні лекції, тренінги та цікаві заходи, що допоможуть зменшити кількість правопорушень і покращити взаємини з поліцією.

Viewed:  359

Vinnytsia

Type: Image

Ukrainian language

All material is available only to registered users

Download
Навчання безпечної поведінки для школярів у пришкільних таборах. Опис ініціативи

Quick contact form

Need help implementing such an initiative?

Write an application and we will contact you

Related materials

Усі матеріали, створені в рамках ініціативи