Правила дорожнього руху для дітей і молоді. Виховання культури безпеки на дорогах. Опис ініціативи
Мета ініціативи:
Формування серед учасників дорожнього руху, зокрема дітей шкільного віку й учнівської молоді, культури діалогу з працівниками патрульної поліції та зменшення щонайменше на 40 % випадків дорожньо-транспортного травматизму на дорогах Чернівецької області.
Етапи впровадження ініціативи:
1. Чотири робочі зустрічі представників освіти, патрульної поліції області, громадськості й студентського парламенту
Під час зустрічей було розроблено наповнення й механізм впровадження інструментів впливу на рівень культури на дорогах Чернівецької області з урахуванням потреб дітей шкільного віку та учнівської молоді.
2. Круглий стіл і презентація проєкту громаді за участі представників ЗМІ
Під час круглого столу стейкхолдери підписали Меморандум про спільні дії — нормативний документ, що регулює партнерський механізм впровадження інструментів на території області.
3. Чотири інтерактивні зустрічі представників патрульної поліції області з лідерами студентського парламенту
Проведено чотири зустрічі зі 160 представниками студентства області, інформовано про правила безпеки на дорогах та мотивовано до створення руху «Студентський патруль» задля запобігання серед однолітків випадкам дорожньо-транспортного травматизму.
Анкета для учасників заходів (єдина на всі заходи в межах проєкту)
4. Дружній молодіжний мінітурнір із волейболу «Діалог заради безпеки на дорогах»
Створено умови для посилення взаємодії між працівниками патрульної поліції та рекрутерами руху «Студентський патруль» через дружню участь у турнірі за кубок «Діалог заради безпеки на дорогах».
5. Квест за участі сторін Меморандуму про спільні дії та рекрутерів руху «Студентський патруль» для закріплення навичок взаємодії молоді з працівниками патрульної поліції
6. Флешмоб до Міжнародного дня водія
У флешмобі взяли участь 100 дітей шкільного віку, учнівська молодь і працівники патрульної поліції. Мета — привернути увагу учасників руху, зокрема водіїв, до проблеми виховання культури безпеки на дорогах, у тому числі через взаємодію з працівниками патрульної поліції та громадою.
Мерч для заходу: наліпка-жетон, подарункова сумка, кулька.
7. Двадцять інтерактивних зустрічей представників патрульної поліції області з дітьми шкільного віку, які більшість свого часу проводять на вулицях міста
«Мобільний майданчик» — методика формування культури безпеки на дорогах, з увагою на взаємодії працівника поліції та дитини, яка пропонує учасникам у доступній для їхнього віку формі інформацію про правила безпеки на дорогах, сприяє розвитку та закріпленню навичок відповідної поведінки (моделювання ситуацій у формі гри, щоб діти відчували себе повноцінними учасниками дорожнього руху) та налагодженню діалогу між учасником і ведучим — працівником патрульної поліції. Усього залучено 504 дитини.
8. Комунікація проєкту в ЗМІ
Виступи на місцевому телебаченні та публікації в соціальній мережі на тему проєкту.
Результати проєкту:
- Підвищено рівень обізнаності дітей та учнівської молоді щодо запобігання випадкам дорожньо-транспортного травматизму на дорогах Чернівецької області.
- Створено Меморандум про спільні дії — нормативний документ, що регулює впровадження методики на території Чернівецької області через партнерський механізм взаємодії з увагою на участі Управління патрульної поліції області строком до кінця 2018 року.
- Не менше ніж 2 тисячі учасників проєкту підвищили рівень знань із правил безпеки на дорогах і беруть активну участь у запобіганні випадкам дорожньо-транспортного травматизму на дорогах Чернівецької області як рекрутери руху «Студентський патруль» та учасники «Мобільного майданчика».
- 100 тисяч глядачів місцевого телебачення та користувачів соціальних мереж отримали інформацію про впровадження проєкту в області.
All material is available only to registered users
DownloadQuick contact form
Need help implementing such an initiative?
Write an application and we will contact you
Related materials
Усі матеріали, створені в рамках ініціативи