Вплив ратифікації Стамбульської конвенції на роботу поліції. Дослідження громадської думки

Дослідження на тему нерозуміння Стамбульської конвенції суспільством у регіонах та територіальних громадах України провела ГО «Ла Страда-Україна» за підтримки Ради Європи.


Цільова група дослідження:

  1. Працівники та працівниці органів правопорядку України.
  2. Абонентки Національної гарячої лінії з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та гендерної дискримінації, які постраждали від гендерно зумовленого насильства, зокрема домашнього насильства.

Період опитування: жовтень — листопад 2023 року.

Кількість опитаних: 3 559 осіб (3 432 представники/ці органів правопорядку та 127 абоненток/ів НГЛ).

У межах дослідження було проведено опитування для визначення рівня знань про домашнє й гендерно зумовлене насильство, вплив ратифікації Стамбульської конвенції на роботу поліцейських, розуміння того, хто може страждати від домашнього й гендерно зумовленого насильства.

Аналіз звернень на Національну гарячу лінію з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та гендерної дискримінації, роботу якої забезпечує ГО «Ла Страда-Україна», також показує, що актуальність проблеми домашнього насильства залишається надзвичайно високою і в умовах повномасштабної війни.

З 38 472 звернень, які надійшли у 2022 році, звернення, які стосувалися проблеми домашнього насильства, становили 89,4 %. 77 % абонентів, що звернулися на гарячу лінію, — жінки. Від початку повномасштабної військової агресії російської федерації органи прокуратури станом на 24 липня 2023 року зафіксували 215 фактів сексуального насильства, пов’язаного з конфліктом (жінки — 143, чоловіки — 72). Проте ці цифри відображають лише незначну частину випадків і навіть з урахуванням статистики звернень до громадських чи міжнародних організацій не охоплюють увесь масштаб цього виду насильства.

За пять місяців 2023 року до Національної поліції України надійшло 118 289 звернень про випадки вчинення домашнього насильства, що майже на 40 % більше, ніж за аналогічний період минулого року. Говорячи про реагування, то на 63 % зросла кількість складених адмінпротоколів — у 2,5 рази порівняно з попереднім роком. Працівники поліції склали 61 227 протоколів про адміністративне правопорушення, передбачене статтею 173-2 («Вчинення домашнього насильства, насильства за ознакою статі, невиконання термінового заборонного припису або неповідомлення про місце свого тимчасового перебування») Кодексу України про адміністративні правопорушення. Винесено 29 670 термінових заборонних приписів стосовно кривдника.

 

Переглянуло:  135

Київ

Тип: Документ

Українська мова

Весь матеріал доступний тільки зареєстрованим користувачам

Завантажити
Вплив ратифікації Стамбульської конвенції на роботу поліції. Дослідження громадської думки

Форма швидкого зв'язку

Потрібна допомога в реалізації подібної ініціативи?

Залиште заявку і ми звʼяжимося з Вами