Єдина база ініціатив допомоги постраждалим від насильства. Опис ініціативи
Мета ініціативи:
Створення єдиної бази даних наявних у Дніпропетровській області ініціатив та організацій, що надають юридичну, психологічну, соціальну та медичну допомогу постраждалим від гендерно зумовленого насильства, та інструментів швидкого пошуку й надання / отримання допомоги як самим постраждалим, так і залученим суб’єктам (поліції, соціальним службам).
Наразі сайт не працює.
Етапи реалізації ініціативи:
1. Тендер на створення сайту
Оголошення тендера на створення, оптимізацію та підтримання пошукового сайту.
Вимоги до учасників/ць: досвід створення сайтів, наявність зразків виконаних робіт, оперативність і якість виконання роботи.
Критерії відбору: досвід, знання та навички; ціна послуг; якість запропонованої концепції.
Документи для участі в тендері: тендерна пропозиція, яка містить опис підходів і методології створення сайту, графік виконання замовлення, кошторис із розбивкою за видами робіт; портфоліо виконавця/ці, що обов’язково включає інформацію про попередньо виконані проєкти з гіперпосиланнями на них і (бажано) контактами замовників, які можуть надати рекомендації; контактні дані відповідальної особи (ім’я, електронна адреса, мобільний телефон); банківські реквізити учасника/ці тендера; копія Свідоцтва про державну реєстрацію юридичної особи або ФОП або Виписки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців; копія Свідоцтва про сплату єдиного податку або витяги з реєстрів платників ПДВ і платників єдиного податку (у разі реєстрації платником єдиного податку).
2. Створення Telegram-каналу для публікування актуальних оновлень щодо наповнення і функціоналу сайту
3. Збирання інформації про наявні й спроможні ініціативи в Дніпрі та області з питань протидії гендерно зумовленому насильству
Перевірка й додавання інформації на сайт.
4. Розроблення й друк візиток і наліпок для рекламування сайту та мети його створення
Наліпка з QR-кодом
Також розроблено тематичний плакат «Як розпізнати домашнього тирана» з QR-кодом із посиланням на сайт.
5. Презентація ініціативи в Дніпропетровській ОДА
У заході взяли участь усі суб’єкти, залучені до протидії гендерно зумовленому насильству в Дніпрі та області (ГО, соціальні служби, поліція). Запропонований інструмент полегшує пошук у разі потреби перенаправити постраждалу особу.
ГО зробили дві зустрічі замість однієї — презентацію проблем домашнього насильства й презентацію майбутнього сайту. Під час презентації було виявлено, що існує притулок при обласній адміністрації, але він працює дуже повільно, його недостатньо для відповіді на потребу громади. Завдяки зібранню ми змогли створити мінікоаліцію, члени якої ділилися інформацією про дієві й недієві організації й державні установи, що надають допомогу постраждалим.
6. Тренінг + презентація проєкту в артцентрі
Тренінг для офіцерів поліції міста Дніпра та презентація сайту, роз’яснення його можливостей як допоміжного інструменту швидкого розв’язання проблем постраждалих від гендерно зумовленого насильства. Тренером виступив Андрій Ткачев — співробітник Національної поліції України, спеціаліст «ПОЛІНА».
Тренінг почався з анонімного тестування (зрізу знань), щоб виявити рівень знань нового законодавства з протидії домашньому насильству й чутливості до проблем гендерно зумовленого насильства. До кінця першого блока співробітники ГО проаналізували анкети й надали результати тренеру. Після закінчення другого блока тренінгу представники ГО презентували сайт.
На початку більшість учасників тренінгу без ентузіазму сприйняли новину про сайт. Лише після повної презентації та обговорення, де і як можна ним користуватися, присутні почали ставити питання на кшталт: «Чому так мало притулків, організацій, які дійсно надають допомогу?». Наприкінці тренінгу вони поділилися позитивними відгуками, а також надали інформацію про ще дві профільні локальні організації.
Тренінг для керівництва поліції міста Дніпра та керівників відділів зв’язків з громадськістю з ближніх міст (Кривого Рогу, Запоріжжя), залучених суб’єктів, роз’яснення можливостей сайту як допоміжного інструменту швидкого розв’язання проблем постраждалих від гендерно зумовленого насильства.
7. Презентація сайту серед молоді та залучення волонтерів і волонтерок (у трьох закладах освіти Дніпра)
Презентація додатка в школах міста Дніпра із залученням шкільних офіцерів поліції та поширення інформаційних брошур у всіх 103 школах міста за допомогою поліції.
8. Платна реклама
Стаття на сайті «Інформатор. Дніпро» для залучення ширшої аудиторії.
9. Висвітлення проєкту в ЗМІ
Категорія: Протидія гендерно зумовленому насильству
Переглянуло: 160
Дніпро
Тип: Зображення
Українська мова
Весь матеріал доступний тільки зареєстрованим користувачам
ЗавантажитиФорма швидкого зв'язку
Потрібна допомога в реалізації подібної ініціативи?
Залиште заявку і ми звʼяжимося з Вами
Споріднені матеріали
Усі матеріали, створені в рамках ініціативи