Громадський безпековий хаб «Амбасадори безпеки». Кропивницький. Опис ініціативи

Ініціатива «Громадський безпековий хаб «Амбасадори безпеки» реалізується ГО «Агенція сталого розвитку Хмарочос» спільно з Головним управлінням Національної поліції в Кіровоградській області, Управлінням патрульної поліції в Кіровоградській області, Кіровоградською обласною військовою адміністрацією, Знам’янською міською радою та Молодіжною радою Кіровоградщини за підтримки Проєкту стабілізації поліцейської діяльності (Police Stabilization Project), що реалізується в Україні компанією «Alinea International LTD» за фінансової підтримки уряду Канади.

 

Опис діяльності громадського безпекового хабу Кропивницького у вигляді віртуального відеотуру.

Мета ініціативи:

Створення ресурсно-комунікаційної платформи для посилення громадської безпеки в місті Кропивницький і громадах Кіровоградської області на засадах партнерства з поліцією шляхом розроблення та реалізації комплексної менторської програми, результатом діяльності якої буде формування спільнот, здатних реагувати на локальні соціальні виклики у сфері громадської безпеки.

Завдання ініціативи:

  • консолідувати зусилля й досвід стейкхолдерів громадської безпеки через створення простору (хабу) для мережування партнерів, які працюють у сфері безпеки, що сприятиме посиленню співпраці між поліцією й громадськістю, допомагатиме пом’якшувати негативний вплив воєнних дій;
  • розробити інноваційні інструменти для просвітництва жителів та роботи у сфері громадської безпеки;
  • створити онлайн-курс для дублікації практики безпекових хабів у громадах;
  • провести зустрічі зі стейкхолдерами у форматі «Діалоги безпеки» й напрацювати дорожню карту посилення громадської безпеки в громадах-учасницях проєкту;
  • вибудувати дієву модель громадського хабу безпеки, який продовжуватиме свою діяльність, допомагатиме пом’якшувати негативний вплив воєнних дій на людей і стане практикою взаємодії поліції, влади, громадськості;
  • підвищити рівень спроможності амбасадорів безпеки — ініціативних груп, які будуть здатні брати на себе відповідальність і лідерство в розв’язанні локальних безпекових проблем і сприятимуть діалогу поліції й громадськості.

Етапи реалізації ініціативи:

1. Майстерня флікерів на півмарафоні «Залізний RUN» у місті Знам’янка (мобільний громадський хаб «Амбасадори безпеки» на міському стадіоні)

Мета локації громадського хабу «Амбасадори безпеки» — підвищити рівень обізнаності учасників/ць бігової події про флікери. Близько 100 осіб дізналися про важливість використання світловідбивачів і власноруч виготовили флікер.

2. Майстерня флікерів на нетворкінгу волонтерської спільноти (мобільний громадський хаб «Амбасадори безпеки» у волонтерському центрі «Добромир»)

Мета локації громадського хабу «Амбасадори безпеки» — підвищити рівень обізнаності учасників/ць нетворкінгової події про флікери. Близько 75 осіб дізналися про важливість використання світловідбивачів і власноруч виготовили флікер.

3. Безпекова майстерня флікерів для молоді й презентація проєкту в обласному молодіжному центрі Кіровоградщини

Локація громадського хабу «Амбасадори безпеки» для молоді працювала на вечорі популяризації української музики та поезії на базі Молодіжного центру «КОМА» (місто Кропивницький). Учасники заходу відвідали презентацію громадському хабу «Амбасадори безпеки», а також виготовили 22 флікери.

Висвітлення запуску ініціативи в соцмережах.

4. Навчальна майстерня флікерів для молоді Царичанської громади в соціальній кав’ярні

На навчальній майстерні для молодіжного активу Царичанської територіальної громади Дніпропетровської області присутні дізналися про можливості молодіжного волонтерства у сфері безпеки дорожнього руху, а також навчилися виготовляти світловідбивачі.

5. Презентація проєкту й майстерня флікерів для молоді в місті Кропивницький

Громадський хаб «Амбасадори безпеки» презентував свою роботу під час форуму «Youth Leadership Day», організованому молодіжною організацією «Aiesec», а також провів майстерню флікерів.

6. Молодіжні діалоги участі та офіційна презентація проєкту для молодіжних рад міста в громадському безпековому хабі Кропивницького

Діалог із представниками молодіжного самоврядування, влади, поліції й партнерами з інших організацій на тему посилення участі молоді в розбудові миротворчого діалогу та безпеки в громаді, роль молоді в безпековому волонтерстві.

Окрема інформаційна сесія — про безпекові аудити, які можуть провести молодіжні ради в місті в межах проєкту.

100 % учасників зазначили про підвищення рівня знань за результатами заходу, зокрема у питаннях проведення майстерень флікерів, планування безпекових заходів для згуртування й популяризації правил дорожнього руху, проведення просвітницьких безпекових ініціатив і безпекових аудитів. 95 % зрозуміли, як налагодити партнерство з поліцією задля проведення спільного просвітницького заходу.

Висвітлення безпекових діалогів у соцмережах, соцмережах партнерів.

7. Навчальна майстерня флікерів для громадських організацій із громад Кіровоградщини в громадському безпековому хабі Кропивницького

Проведено навчальну майстерню флікерів для представників/ць громадських організацій Кіровоградщини. Очікується, що після заходу представники громадських організацій Кіровоградщини зможуть самостійно проводити майстерні флікерів у своїх громадах, таким чином масштабуючи вплив ініціативи.

8. Навчальна майстерня флікерів для молоді з громад Кіровоградщини

Проведено навчальну майстерню флікерів для представників/ць молодіжних ініціативних груп із Кіровоградщини. Окрім того, присутні дізналися про волонтерство у сфері громадської безпеки.

100 % учасників зазначили про підвищення рівня знань за результатами заходу, зокрема у питаннях волонтерства у сфері громадської безпеки. Очікується, що після навчальної майстерні представники молодіжних ініціативних груп зможуть проводити майстерні флікерів самостійно.

9. Майстерня флікерів для дітей-вихованців Танцювальної студії «Mix of Steps»

Проведено майстер-клас для дітей із виготовлення світловідбивачів, налагоджено співпрацю зі студією щодо підготовки вірусного відео про силу світловідбивачів.

10. Ігрофікаційна майстерня-діалог для молоді про права людини в громадському безпековому хабі Кропивницького

Захід відбувся за участі представників патрульної поліції, ювенальної превенції, сектору дотримання прав людини Кіровоградської області. За двома столами присутні грали в антидискримінаційну гру «Бути жінкою», а за третім — у «Коло безпеки». В ігровому форматі учасники вивчали теми дискримінації, гендерних стереотипів, насильства, його видів і протидії, а також методологію проведення подібних ігор.

100 % учасників зазначили про підвищення рівня знань за результатами заходу, зокрема у питаннях проведення ігрофікаційних майстерень, планування безпекових заходів у своїх спільнотах чи навчальних закладах, проведення просвітницьких безпекових ініціатив. 100 % зрозуміло, як налагодити партнерство з поліцією задля проведення спільного просвітницького заходу.

Висвітлення партнерами, відео про захід.

Категорія:  Громадська безпека

Переглянуло:  322

Кропивницький

Тип: Зображення

Українська мова

Весь матеріал доступний тільки зареєстрованим користувачам

Завантажити
Громадський безпековий хаб «Амбасадори безпеки». Кропивницький. Опис ініціативи

Форма швидкого зв'язку

Потрібна допомога в реалізації подібної ініціативи?

Залиште заявку і ми звʼяжимося з Вами

Споріднені матеріали

Усі матеріали, створені в рамках ініціативи