Кампанія безпеки в районі міста через навчання активних громадян підходу Community Policing. Опис ініціативи

Ініціатива «Безпечна Дарниця через партнерство поліції та громади» реалізована ГО «Інформаційно-тренінговий центр громадських ініціатив» спільно з патрульною поліцією міста Києва за підтримки Інноваційного фонду з питань взаємодії поліції з громадою на засадах партнерства (CPIF) Проєкту підтримки підготовки поліцейських (PTAP), що реалізується в Україні компанією «Агрітім Канада Консалтинг Лтд» за фінансової підтримки уряду Канади.

 


Мета ініціативи:

Налагодження комунікації між поліцією й громадою для спільних дій із формування в мешканців Дарницького району міста Києва нульової толерантності до суспільно шкідливих діянь, також боротьби з такими злочинами, як розповсюдження наркотичних речовин і сімейне й гендерно зумовлене насильство.

Завдання ініціативи:

  1. Сформувати групу лідерів місцевої громади, які після навчання проводитимуть регулярну інформаційно-роз’яснювальну роботу з населенням щодо спільних дій / методів боротьби поліції та громади з такими злочинами, як розповсюдження наркотичних речовин та сімейне й гендерно зумовлене насильство, та іншими видами суспільно шкідливих діянь (як-от куріння й розпивання алкогольних напоїв або вигулювання собак у заборонених місцях).
  2. Підвищити рівень довіри громади до поліції, сприяти підтримці громадянами дій поліції через поглиблення знань про функції, обов’язки, методи роботи різних підрозділів поліції (у тому числі через інформування про діяльність мобільних груп «ПОЛІНА») шляхом проведення зустрічей із населенням, педагогами, молоддю й школярами; створення комунікаційної онлайн-платформи.
  3. Виявити потенціал громади щодо підтримки дій поліції та влади для подолання сімейного й гендерно зумовленого насильства через формування мережі активістів, готових надавати тимчасовий притулок жертвам насильства.
  4. Активізувати місцеву громаду для самостійних дій і співпраці з поліцією щодо профілактики й боротьби з розповсюдженням наркотиків, сімейним й гендерно зумовленим насильством, курінням і розпиванням алкогольних напоїв, вигулюванням собак у заборонених місцях.
  5. Провести інформаційну кампанію серед різних груп населення для формування нульової толерантності до розповсюдження наркотичних речовин, сімейного й гендерно зумовленого насильства, інших злочинів і суспільно шкідливих діянь.

Етапи реалізації ініціативи:

1. Формування експертно-робочої групи (представники влади, поліція, НГО, експерти)

Установча зустріч ключових сторін проєкту: команди, партнерів, поліцейських і представників Дарницької громади, усього 6 осіб. Результатом зустрічі стало узгодження плану-графіка виконання проєкту та заходів у межах реалізації проєкту. Також учасники обговорили план співпраці, зокрема можливості інформування жителів Дарницького району про створення безпечного середовища для проживання його мешканців. Особливу увагу приділили питанню залучення до співпраці активних мешканців громади й представників ОСББ.

2. Створення комунікаційної онлайн-платформи у Facebook

Для проведення ефективної інформаційної кампанії в мережі Facebook було створено сторінку проєкту «Безпечна Дарниця через взаємодію поліції та громади», на якій регулярно публікуються новини проєкту, напрацювання, продукти та проєктні заходи, загальна інформація про створення безпечного середовища в Дарницькому районі, протидію злочинам тощо. Головною особливістю створеної сторінки є те, що її підписники — це представники цільової аудиторії проєкту — жителі Дарницького району (але не зокрема), представники поліції та зацікавлені сторони, потенційні партнери (представники ОСББ, ГО, юристи).

3. Зустріч для озвучення громадянами питань до поліції та влади про безпеку в районі

Участь у заході взяли представники центру сімї Дарницького району, ради ветеранів, члени та голови ОСББ та активні жителі Дарницького району, усього 30 осіб. До заходу також долучився Третій київський місцевий центр з надання безоплатної правової допомоги. Наскрізною темою обговорення була можливість долучення поліції до розв’язання болючих та актуальних питань громади — протидії правопорушенням, хуліганству, розпиванню спиртних напоїв, продажу тютюну й алкоголю на територіях шкіл та садочків тощо.

4. Розроблення тренінгової програми й проведення тренінгів для лідерів місцевих громад

4.1. Робоча зустріч команди проєкту та залучених експертів

Учасники обговорили потреби в підвищенні поінформованості мешканців Дарницького району, визначені під час інформаційної зустрічі, і попередню програму тренінгу (змістові блоки та практичні вправи). Головним напрацюванням стало визначення концепції тренінгів, графіка їх проведення та відповідальної особи.

4.2. Тренінг «Функції / повноваження підрозділів поліції (у тому числі мобільних груп «ПОЛІНА»), порядок дій поліції у кризових ситуаціях, коло її повноважень із різних питань, співпраця поліції та органів державної влади»

У тренінгу взяли участь 25 осіб. Серед питань, актуальних для учасників тренінгу, були такі: практична реалізація законодавства у сфері охорони порядку, запобігання насильству та домашньому насильству, зокрема протидія поширенню наркотиків, алкогольних напоїв і хуліганству. Особливу увагу учасники приділили алгоритму виклику поліцейських у випадку, коли хтось став свідком насильства, зокрема в сусідів, протидії завданню тілесних ушкоджень, коли патрульні ще не приїхали тощо.

Друга сесія тренінгу була присвячена таким питанням: здійснення спільних заходів лідерами місцевих громад, поліцією та іншими партнерськими організаціями із запобігання насильству в сім’ї; особливості стилю життя сім’ї, поведінки кривдників, що дозволяють визначити жорстоке поводження та насильство над іншими членами сім’ї; особливості поведінки потерпілих, що дозволяють визначити жорстоке поводження та насильство в сім’ї.

4.3. Тренінг «Можливості громади щодо підтримки поліції» для 25 мешканців дарницької громади

Під час тренінгу були порушені питання неусвідомленого батьківства, байдужості та відсутності вмотивованості до розв’язання проблем серед населення. Разом із тренером учасники обговорили низку важливих питань і створили спільний механізм згуртування жителів дому й ОСББ навколо розв’язання нагальних питань громади, зокрема приділили особливу увагу можливостям залучення поліції, патрульних і дільничних. Учасники отримали корисні контакти виконавчих і правоохоронних органів Дарницького району та міста Києва.

5. Зустрічі для відповідей на питання громадян

5.1. Зустріч із педагогами навчальних закладів Дарницького району

5.2. Зустріч інспекторів відділу зв’язків з громадськістю у місті Києві зі студентами

Під час зустрічі активні студенти поставили низку питань про власний захист, безпеку, захист від агресії та агресивних дій. Особливу увагу фахівці приділили чинному законодавству.

5.3. Лекція для студентів про протидію булінгу в студентському середовищі

Представниця поліції розповіла про види булінгу та досвід поліції в профілактиці булінгу та разом із представницею ГО «Інформаційно-тренінговий центр громадських ініціатив» відповіла на питання, зокрема про прояви булінгу, протидію булінгу та відповідальність у випадку вчинення булінгу.

6. 11 інформаційних бесід лідерів місцевих громад із мешканцями (членами ОСН, ОСББ, консьєржами, двірниками, молоддю)

7. Фокус-група для обговорення алгоритму дій із протидії насильству в межах акції «16 днів протидії домашньому насильству»

Представники патрульної поліції, Третього міського центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги, центру сім’ї Дарницького району, жіночої ради Дарницького району разом з ініціатором заходу ГО «Інформаційно-тренінговий центр громадських ініціатив» обговорили інформаційну кампанію в межах проєкту й подальшу координацію дій. Участь у заході також узяли представники Інноваційного фонду з питань взаємодії поліції з громадою на засадах партнерства (CPIF).

8. Інформаційна кампанія: розроблення й затвердження інформаційних буклетів про боротьбу з домашнім насильством, проведення консультацій спеціалістів проєкту

8.1. Робоча зустріч із розроблення й затвердження концепції інформаційних буклетів:

Участь у робочій зустрічі взяли команда проєкту, юристи, експерт із розроблення тренінгової програми, психолог і представники патрульної поліції, усього 9 осіб. Головним напрацюванням стало узгодження концепції й дизайну інформаційно-друкованих матеріалів.

 

Категорія:  Громадська безпека

Переглянуло:  260

Київ

Тип: Зображення

Українська мова

Весь матеріал доступний тільки зареєстрованим користувачам

Завантажити
Кампанія безпеки в районі міста через навчання активних громадян підходу Community Policing. Опис ініціативи

Форма швидкого зв'язку

Потрібна допомога в реалізації подібної ініціативи?

Залиште заявку і ми звʼяжимося з Вами

Споріднені матеріали

Усі матеріали, створені в рамках ініціативи