Впровадження Community Policing на Луганщині (Лисичанськ, Сєвєродонецьк, Рубіжне). Опис ініціативи

Ініціатива «Громадськість та поліція Луганщини: разом до безпечного майбутнього, спільні дії з превенції та зниження злочинності» впроваджувалася ГО «Східноукраїнський центр розвитку місцевої демократії» спільно з поліцією за підтримки Інноваційного фонду з питань взаємодії поліції з громадою на засадах партнерства (CPIF) Проєкту підтримки підготовки поліцейських (PTAP), що реалізується в Україні компанією «Агрітім Канада Консалтинг Лтд» за фінансової підтримки уряду Канади.


Мета ініціативи:

Формування сталих зв’язків між поліцією та населенням громад Луганщини через впровадження дієвих механізмів взаємодії та підвищення довіри між ними, виявлення основних потреб у сфері безпеки в громадах із метою розроблення довгострокових спільних дій щодо запобігання та зниження рівня злочинності в регіоні.

Етапи реалізації ініціативи:

1. Виготовлення журналістських матеріалів про жінок-поліцейських і популяризація роботи в поліції для жінок

Журналіст разом із представником ГО «Східноукраїнський центр розвитку місцевої демократії» відвідав Управління патрульної поліції у Луганській області в місті Лисичанську, поспілкувався із жінками-поліцейськими та їхніми колегами чоловіками, щоб зібрати необхідний матеріал. Загалом виготовлено два відеоматеріали по 5 хвилин кожний і 5 інтернет-статей по 2–3 тисячі знаків кожна, присвячених діяльності поліції Луганщини та реалізації проєкту.

Відеоматеріал про жінок-поліцейських

Висвітленням початку проєкту в ЗМІ (тексти статей локальних медіа)

2. Спільне патрулювання поліції та громадськості для підвищення порозуміння й налагодження комунікації між громадськістю та поліцією Луганської області

Представники громадськості відвідали Головне управління патрульної поліції в Луганській області та разом із поліцейським екіпажем декілька годин патрулювали вулиці міста Лисичанська.

Висвітлення заходу в ЗМІ (тексти статей з інтернет-видань)

3. Проведення круглих столів «Community Policing Луганщини — взаємодія громадськості Рубіжного та поліції заради безпечного майбутнього»

Відео з ключовими моментами круглого столу.

Такі самі заходи відбулися в Лисичанську та Сєвєродонецьку. Представники громадськості, експертного середовища та поліції обговорили безпекову ситуацію у своєму місті та розробили спільні дії для її покращення.

Висвітлення в ЗМІ.

4. Розроблення дизайну інформаційних матеріалів (банер, буклети та плакати) для підвищення уваги та розуміння формату Community Policing

15 тисяч буклетів і 100 плакатів були розповсюджені серед громадськості, населення, органів влади, ЗМІ, поліції та в приміщеннях різних організацій (ГО, органи влади, поліція, торговельні центри тощо).

Усі друковані матеріали в споріднених документах унизу сторінки.

5. Зафарбування написів про продаж наркотиків

Представники ГО «Східноукраїнський центр розвитку місцевої демократії» разом з іншими громадськими активістами та патрульною поліцією Луганської області зафарбували більше ніж 30 написів про продаж наркотиків у містах Рубіжне й Сєвєродонецьк.

6. Заходи у форматі «кава з копами» в Рубіжному, Лисичанську й Сєвєродонецьку

7. Тренінг із Community Policing у Рубіжному

Під час тренінгу «Ефективна комунікація поліції з громадськістю» представники громадськості, ЗМІ та поліції обговорили пріоритети у сфері безпеки в громаді, розібрали декілька практичних кейсів і розглянули алгоритми й механізми комунікацій поліції з різними соціальними групами населення.

Висвітлення в ЗМІ 1, 2.

8. Розроблення концепції офісу безпеки громад Луганської області для забезпечення сталості комунікації між громадськістю, поліцією та органами влади у сфері безпеки.

9. Підсумкова пресконференція в Рубіжному

Результати ініціативи (стисло):

  • покращено порозуміння та підвищено довіру між поліцією, громадськістю й мешканцями Луганської області;
  • посилено рівень залучення місцевих мешканців і представників громадських організацій до забезпечення правопорядку та координації з поліцією спільних дій;
  • виявлено основні проблеми у сфері безпеки в трьох громадах;
  • підвищено рівень впливу громадськості на ухвалення рішень у сфері безпеки й громадського порядку;
  • запроваджено практики підзвітності територіальним громадам діяльності поліції на місцях;
  • сформовано сталі зв’язки між мешканцями громад і поліцією щодо забезпечення правопорядку та координації дій у регіоні.

Більше інформації про результати ініціативи в презентації за посиланням.

 

 

Категорія:  Філософія Community Policing

Переглянуло:  3990

Рубіжне

Тип: Зображення

Українська мова

Весь матеріал доступний тільки зареєстрованим користувачам

Завантажити
Впровадження Community Policing на Луганщині (Лисичанськ, Сєвєродонецьк, Рубіжне). Опис ініціативи

Форма швидкого зв'язку

Потрібна допомога в реалізації подібної ініціативи?

Залиште заявку і ми звʼяжимося з Вами

Споріднені матеріали

Усі матеріали, створені в рамках ініціативи