Боротьба з пияцтвом за кермом. Київ, Львів, Одеса

Ініціатива «Пітбуль (Pitbull)» реалізована ГО «Pitbull Kyiv» спільно з патрульною поліцією міста Києва за підтримки Інноваційного фонду з питань взаємодії поліції з громадою на засадах партнерства (CPIF) Проєкту підтримки підготовки поліцейських (PTAP), що реалізується в Україні компанією «Агрітім Канада Консалтинг Лтд» за фінансової підтримки уряду Канади.

 

Мета ініціативи:

Об’єднати якомога більше цивільних громадян для взаємодії з патрульною поліцією шляхом проведення рейдів у межах боротьби з пияцтвом за кермом.

Завдання ініціативи:

  • Виявляти водіїв, які сідають за кермо на підпитку, та інформувати про це патрульну поліцію.
  • Створити оперативний чат міста або району. Додавати в цей чат усіх охочих людей, які прагнуть взаємодіяти з поліцією та піднімати рівень безпеки у своєму місті, водіїв таксі (їздять багато, бачать багато), заправників на заправних станціях (потенційне місце, куди можуть приїздити правопорушники), представників організацій, які мотивовані співпрацювати з поліцією.
  • Залучати всіх охочих людей до рейдів у межах боротьби з пияцтвом за кермом, проводити інформаційну кампанію та мотивувати піднімати рівень безпеки на вулицях міста завдяки взаємодії між поліцією й громадою.

Результати ініціативи:

  1. Налагоджено партнерство й системну соціальну взаємодію органів системи Міністерства внутрішніх справ України (патрульної поліції) і населення в частині безпеки дорожнього руху.
  2. Створено дієвий механізм спільного виконання завдань органами системи Міністерства внутрішніх справ України (патрульною поліцією) і населенням у частині безпеки дорожнього руху.
  3. Виявлено більше фактів керування автомобілем у стані алкогольного сп’яніння, що запобігає більшій кількості правопорушень і піднімає рівень безпеки на дорогах України.
  4. Системна робота з виявлення фактів керування автомобілем у стані алкогольного сп’яніння та регулярне висвітлення такої діяльності в ЗМІ дозволяє запобігати подібним правопорушенням, що є превентивною діяльністю з підвищення безпеки на дорогах.
  5. Подальше висвітлення діяльності «пітбулів» у ЗМІ підвищує рівень довіри до органів системи Міністерства внутрішніх справ України та спонукає небайдужих громадян до активної взаємодії та партнерства і в інших напрямах створення безпечного середовища та протидії злочинності, як це передбачено в Стратегії розвитку органів системи Міністерства внутрішніх справ України до 2020 року.
  6. За підтримки PTAP та уряду Канади створено оперативні чати «Пітбуль» для співробітників поліції та небайдужих громадян. На момент реалізації проєкту (2018 рік) у цих чатах перебувало 10 тисяч осіб. Системне управління та координування рухів в інших містах досвідченими координаторами дозволило якісно й ґрунтовно поширити механізм роботи проєкту.