Школа і поліція. Методичка для проведення занять за програмою «Шкільний офіцер поліції»

Підготовка і видання Методичних рекомендацій щодо впровадження програми просвітницькопрофілактичних занять з учнями 1 – 11 класів «Школа І поліція» здійснені за підтримки Міністерства міжнародних справ Канади та компанією Агрітім Канада Консалтинг в тісному партнерстві з Міністерством освіти і науки України, Представництвом Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні, Проектом «Реформування системи кримінальної юстиції щодо неповнолітніх в Україні» (Агрітім Канада Консалтинг), Координатором проектів ОБСЄ в Україні, Міжнародним жіночий правозахисним центром «Ла Страда-Україна», Всеукраїнським громадським центром «Волонтер» та громадської організацією «Vision Zero» в рамках проекту «Реформування системи кримінальної юстиції щодо неповнолітніх в Україні».


Співпраця поліції та школи у громаді – це відхід від традиційних методів роботи поліції. Іншими словами, це підхід з орієнтацією на попередження проблеми, а не на інцидент, який уже відбувся. При такому партнерстві школа і правоохоронний орган – це одна команда, а роль працівника правоохоронного органу розширюється і передбачає профілактику та втручання на ранній стадії. Працівники поліції, які пройшли спеціальне навчання, призначені шкільними офіцерами поліції (далі – ШОП) і закріплені за конкретними школами. Частота відвідування навчальних закладів ШОП залежить від оцінки ризиків та потреб кожної школи у сфері профілактики ризикованої поведінки дітей та правопорушень.

Програма розроблена для роботи з учнями 1 – 11 класів та спрямована на формування у них правослухняної поведінки, запобігання конфліктів та правопорушень. Програма складається з двадцяти п’яти занять тривалістю 35–45 хв. кожне, які допоможуть дітям різного віку під керівництвом ведучих краще дізнатися про свої права та права інших, стати правослухняними громадянами, що дотримуються правил безпечної поведінки.

Реалізація програми просвітницько-профілактичних занять «Школа і поліція» серед учнів спрямована, в першу чергу, на налагодження відкритого продуктивного діалогу учнів з працівниками поліції при обговоренні важливих правових проблем та формування їхньої правосвідомої поведінки як у школі, так і поза нею.

Отже, посібник, у першу чергу, стане у нагоді працівникам поліції, зокрема шкільним офіцерам поліції, патрульним поліцейським, представникам відділів/секторів ювенальної превенції, а також освітянам,

Category:  School Safety Officers

Viewed:  487

Voznesensk

Type: document

Ukrainian language

All material is available only to registered users

Download
Школа і поліція. Методичка для проведення занять за програмою «Шкільний офіцер поліції»

Quick contact form

Need help implementing such an initiative?

Write an application and we will contact you

Related materials

Усі матеріали, створені в рамках ініціативи