Навчання фахівців у сфері протидії гендерно зумовленому насильству. Опис ініціативи

Ініціатива «Через єднання до подолання гендерно зумовленого насильства» реалізована ГО «Житомирська обласна Асоціація фахівців соціальної сфери» спільно з патрульною поліцією міста за підтримки Інноваційного фонду з питань взаємодії поліції з громадою на засадах партнерства (CPIF) Проєкту підтримки підготовки поліцейських (PTAP), що реалізується в Україні компанією «Агрітім Канада Консалтинг Лтд» за фінансової підтримки уряду Канади.


Мета ініціативи:
Розпочати процес подолання гендерно зумовленого насильства шляхом створення партнерств між ключовими суб’єктами, що здійснюють заходи в цій сфері: представниками поліції, громадськими та державними соціальними організаціями, ЗМІ.

Етапи реалізації ініціативи:

1. Виготовлення мерчу — брендованої сумки
Створення та подальше розповсюдження 200 сумок — частина інформаційної кампанії проти гендерно зумовленого насильства, запланованої в п’яти пілотних громадах Житомирщини (місто Коростень і Коростенський район, смт Хорошів і район, місто Андрушівка й район, місто Бердичів і район, місто Житомир) з 15 січня по 15 лютого 2019 року. Сумки розповсюджено серед учасників Форму єдності та розуміння, що відбувся в Житомирі, а також під час інформаційних акцій у пілотних громадах проєкту.

2. Форум єдності та розуміння

Форум тривав два дні та обєднав фахівців з 11 сфер, дотичних до подолання гендерно зумовленого насильства.

Програма форуму за посиланням.

Перший день заходу був присвячений актуальності проблеми для регіону та України взагалі, огляду новацій законодавства України із цієї теми та проведенню тематичної симулятивної гри, яка викликала найбільший інтерес і схвальну оцінку учасників. В основу гри були покладені реальні життєві ситуації постраждалих жінок, які брали в ній безпосередню участь. Саме гра довела неузгодженість роботи дотичних служб і необхідність вибудовування партнерств, із чим погодилися всі учасники.

Другий день форуму присвятили побудові взаємодії між різними інституціями та поліцією та спробували розробити спільні інформаційні кампанії.

Підсумком форуму стала презентація спільних продуктів та узгодження їх реалізації в пілотних громадах. У заході взяли участь 34 учасники — представники громадських організацій, ЗМІ, мережі центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, патрульної поліції, Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги, Житомирського обласного Центру соціально-психологічної допомоги, Управління праці та соціального захисту населення, Ювенальної превенції Житомирської області, Центру пробації в Житомирській області, загальноосвітніх закладів і Житомирського державного університету імені Івана Франка.

Відеоролик про форум і проєкт загалом.

3. Тренінговий захід «Запобігання протидії домашньому насильству» для учнів Андрушівського професійного ліцею

Форма проведення — заняття з елементами тренінгу. Захід проводився в змішаній гендерній групі. Учасники ознайомилися з основними поняттями за темою, видами насильства; розробили власний план безпечних дій і концепції поведінки в ситуаціях домашнього насильства, що сприятиме протидії домашньому насильству.

У польових умовах вдалося виявити неузгодженість позицій різних суб’єктів у питаннях протидії та запобігання домашньому насильству, наприклад між центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді й поліцією, що підтверджує правильність мети проєкту — поєднання зусиль організацій, дотичних до розв’язання проблеми.

У тренінгу взяли участь 28 учасників — 19 учнів і 2 педагогічні працівники Андрушівського професійного ліцею, 2 представники поліції, по одному фахівцю з Андрушівського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді й Андрушівського бюро безоплатної правової допомоги; одна фізична особа-підприємець і два представники ГО «Червоненська громадська рада».

4. Інтерактивне заняття для слухачів курсів соціальних педагогів Комунального закладу «Обласний інститут післядипломної педагогічної освіти» Житомирської обласної ради

Мета — інформування соціальних педагогів закладів освіти Житомирської області про новації в українському законодавстві з питань протидії та запобігання домашньому й гендерно зумовленому насильству; сприяння виробленню навичок налагодження соціальної взаємодії.

Інтерактивне заняття складалося з двох блоків. Перший — теоретичний, під час якого експерти (інспектор поліції, фахівець центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, соціальний педагог, член ГО) здійснювали інформування соціальних педагогів. Другий — практичний, який відбувся у формі гри-симуляції «Якщо це сталося…». Під час гри учасники під керівництвом експертів у групах працювали над кейсом із життєвою ситуацією домашнього насильства й мали можливість познайомитися з порядком взаємодії суб’єктів, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству й насильству за ознакою статі.

5. Заняття з елементами тренінгу «Захисти себе! Живи в безпеці!» для жінок Семенівської громади Бердичівського району

Мета — інформування жінок цільової аудиторії про новації в українському законодавстві з питань протидії та запобігання домашньому насильству, механізми та інституції, створені для захисту їхніх прав; налагодження діалогу між жінками й органами виконавчої влади щодо профілактики проблем домашнього насильства та насильства за ознакою статі.

Зустріч відбулася у вигляді заняття з елементами тренінгу. Учасники розглядали кейси з реальними життєвими ситуаціями, визначали причини, аналізували наслідки випадків домашнього насильства. Експертами під час заходу виступили начальник сектору превенції Бердичівського відділу поліції Геннадій Рудніцький, психолог Сергій Рибченко та завідувачка Центру соціальних послуг Семенівської громади Тетяна Носова.

6. Інтерактивна акція проти насильства «Знай! Умій! Дій!» для старшокласників Хорошівського НВК № 1

Мета — активізувати знання старшокласників на тему домашнього насильства, доповнити їх, надати інформацію про законодавчу базу стосовно профілактики та протидії гендерно зумовленому насильству, виробити основні уміння з безпечної поведінки у випадках домашнього насильства, а також надати контакти установ, служб, громадських організацій, які можуть допомогти у випадку домашнього насильства.

Захід проведено в інтерактивній формі з використанням відеоматеріалів. Інформаційні повідомлення представлено фахівцями поліції та районним центром соціальних служб для сімї, дітей та молоді.

Окрім того, учасники працювали в малих групах над ситуаціями, у яких існує загроза вчинення домашнього насильства. Старшокласники отримали роздаткові матеріали з контактами служб, дотичних до розвязання проблем запобігання та протидії домашньому насильству.

Висвітлення акції в місцевих медіа.

7. Інтерактивне заняття з елементами коучингу «Шляхи взаємодії громади та фахівців із питань профілактики та подолання домашнього насильства» для фахівців і молоді

Мета — привернути увагу громади міста Коростеня до проблеми домашнього насильства, інформувати фахівців і молодь про законодавство, права, обов’язки та відповідальність, сприяти формуванню активної життєвої позиції.

Інтерактивне заняття містило інформаційне повідомлення, мультимедійну презентацію, «мозковий штурм», групові дискусії, рольову гру, комунікативні вправи. Жваву дискусію викликали такі вправи, як: «Дерево насилля», «Як це буває…», де учасники могли визначити причини й наслідки сімейного насилля та виробити алгоритми дій, які допоможуть їм захистити свої права і скривджених осіб.

8. Створення Faсebook-сторінки та групи «Інформаційна кампанія з протидії гендерно зумовленому насильству»
Мета — подальша взаємодія та донесення правдивої інформації про ідентифікацію форм гендерно зумовленого насильства, відстоювання прав жінок, можливу допомогу від поліції та ознайомлення з відповідними стратегіями поведінки, взаємодії між службами й потерпілими; розміщення та роз’яснення правових новацій кримінальної відповідальності за домашнє насильство, які вступають у дію з 11 січня 2019 року.

9. Висвітлення проблематики в ЗМІ
На радіо «Житомирська хвиля» було проведено прямий ефір за підсумками проєкту «Як протидіяти гендерно зумовленому насильству?», у якому взяли участь представниця головного партнера проєкту — Управління патрульної поліції в Житомирській області інспекторка зі зв’язків з громадськістю Я. Кондратенко, заступниця директора Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги в Житомирській області Н. Радушинська, представники Житомирської обласної Асоціації фахівців соціальної сфери — учасники проєкту.

Category:  Gender-based Violence

Viewed:  223

Zhytomyr

Type: Image

Ukrainian language

All material is available only to registered users

Download
Навчання фахівців у сфері протидії гендерно зумовленому насильству. Опис ініціативи

Quick contact form

Need help implementing such an initiative?

Write an application and we will contact you

Related materials

Усі матеріали, створені в рамках ініціативи