Курси самооборони для жінок за участі поліцейських. Опис ініціативи

Ініціатива «Бийся як дівчина» реалізована ГО «Gender Stream» спільно з патрульною поліцією міста Дніпра за підтримки Інноваційного фонду з питань взаємодії поліції з громадою на засадах партнерства (CPIF) Проєкту підтримки підготовки поліцейських (PTAP), що реалізується в Україні компанією «Агрітім Канада Консалтинг Лтд» за фінансової підтримки уряду Канади.


Кампанія «Бийся як дівчина» розповсюджує інформацію про те, як можна запобігти та відреагувати на напади, домашнє насильство, кіберзлочини, недоречний секстинг і все, що із цим повязано. На офіційному ютуб-каналі викладені поради із самозахисту та реагування й протидії насильству над жінками.

Проєкт розпочався у 2016 році з групи самооборони для жінок. З 2017 року тренерами на курсах самооборони стали поліцейські, які не тільки навчали фізичних навичок самооборони, але і юридичного та психологічного аспектів протидії кривдникам.

У межах ініціативи жінок закликали звертатися до правоохоронців, якщо вони стикнулися з насильством або стали його свідком. За пів року кількість звернень до поліції зросла до 49 за добу.

Етапи реалізації ініціативи у сфері взаємодії громади та поліції:

1. Тренінг «Особливості роботи із гендерно зумовленим насильством для патрульних та дільничних офіцерів поліції»

Завдання тренінгу: навчитися ідентифікувати гендер і стать; вирізняти стереотипи, упередження та дискримінацію; навчитися аналізувати вплив гендерно зумовленого насильства на дівчат / жінок і хлопців / чоловіків; визначати різні форми насильства щодо жінок; широко окреслити відповідь поліції на насильство щодо жінок.

Програма тренінгу за посиланням.

2. Курси самооборони для жінок

Курси адаптовані для постраждалих від насильства дівчат і передбачають заняття з професійним тренером і бесіди з психологом. Заняття проходили два рази на тиждень протягом трьох місяців. Навіть за короткий строк дівчата відчули позитивні зміни.

До фінансування курсів долучилася одна з мереж роздрібної торгівлі технікою. Для інформування громадськості про проєкт, а також використання під час заходів був випущений мерч: інформаційні наліпки, брендовані блокноти та ручки.

3. Тренінг для поліцейських «Закон про запобігання та протидію домашньому насильству: можливості та виклики»
Протягом дня патрульні поліцейські та дільничні отримували знання та практичні навички застосування нового законодавства про протидію домашньому насильству. На тренінг запросили нових дільничних, а також деяких патрульних із першого тренінгу (патрульних, що проявили себе на першому тренінгу як люди, які налаштовані не працювати з постраждалими, а «рубати з плеча», тобто говорити або діяти різко, категорично, робити що-небудь зопалу), щоб надати їм ще більше інформації для аналітичного мислення й покращення ставлення та спілкування з постраждалими. Поліцейські після другого тренінгу показали себе більш мотивованими для роботи з темою протидії домашньому насильству. Також від поліції та дільничних надійшла пропозиція проводити подібні тренінги на постійній основі з урахуванням і можливістю підтримання їхнього ментального здоров’я.
 

4. Створення журналістських матеріалів, розповсюдження інформації про проєкт за допомогою соцмереж, інфлюенсерів, медіа та інформаційних наліпок (можна завантажити нижче). Створення ютуб-каналу проєкту

Проєкт був широко висвітлений у ЗМІ завдяки співпраці з лідерами думок і зірками.

Більше про проєкт можна прочитати тут.

Category:  Gender-based Violence

Viewed:  194

Dnipro

Type: Image

Ukrainian language

All material is available only to registered users

Download
Курси самооборони для жінок за участі поліцейських. Опис ініціативи

Quick contact form

Need help implementing such an initiative?

Write an application and we will contact you

Related materials

Усі матеріали, створені в рамках ініціативи