Інформаційна кампанія протидії домашньому й гендерно зумовленому насильству в Запоріжжі. Опис ініціативи

Ініціатива «Вдосконалення механізму реагування на випадки домашнього насильства та гендерно зумовленого насильства. Посилення ефективності взаємодії суб’єктів у сфері запобігання та протидії домашньому насильству та гендерно зумовленому насильству в м. Запоріжжя» реалізована ГО «Взаємодія» спільно з патрульною поліцією міста Запоріжжя за підтримки Інноваційного фонду з питань взаємодії поліції з громадою на засадах партнерства (CPIF) Проєкту підтримки підготовки поліцейських (PTAP), що реалізується в Україні компанією «Агрітім Канада Консалтинг Лтд» за фінансової підтримки уряду Канади.


Мета ініціативи:

Удосконалення механізму реагування на випадки домашнього й гендерно зумовленого насильства. Посилення ефективності взаємодії суб’єктів у сфері запобігання та протидії домашньому насильству й гендерно зумовленому насильству в місті Запоріжжі.

Завдання ініціативи:

  • впровадити нульовий рівень толерантності до гендерно зумовленого насильства серед працівників патрульної поліції та суспільства;
  • підвищити ефективність реагування на випадки домашнього й гендерно зумовленого насильства працівниками патрульної поліції;
  • навчити суб’єктів взаємодії імплементувати на практиці зміни в адміністративному й кримінальному законодавстві щодо протидії домашньому й гендерно зумовленому насильству;
  • провести навчання працівників Національної та патрульної поліції на тему психологічної підготовки задля адекватного реагування на випадки домашнього й гендерно зумовленого насильства;
  • навчити коректної та ефективної комунікації з агресором, постраждалими, свідками, дітьми;
  • поінформувати жінок сільської місцевості про інструменти захисту від домашнього насильства;
  • разом із соціальними працівниками, психологами ЗОГО «Взаємодія», представниками поліції та активістами громади провести роз’яснювальну роботу з визначення шляхів протидії домашньому насильству та надання невідкладної допомоги жінкам, які можуть потерпати від домашнього насильства, у сільських регіонах Запорізької області;
  • підвищити рівень обізнаності громади про проблему домашнього й гендерно зумовленого насильства та шляхи реагування на прояви й подолання домашнього й гендерно зумовленого насильства;
  • підвищити рівень довіри громади до поліції.

 

Етапи реалізації ініціативи:

1. Створення робочої групи з персоналу ЗОГО «ОПП «Взаємодія» та інспекторів зі зв’язків з громадськістю Управління патрульної поліції у Запорізькій області

Мета робочої групи — розроблення плану заходів із реалізації проєкту. Було узгоджено зміст заходів, дати проведення, кількість учасників, залучених експертів і представників громадських ініціатив.

2. Виготовлення інформаційно-агітаційної продукції

2.1. Раніше розроблені слоган і логотип проєкту — «Police Friendly», «Police Friendly Zone», які символізують довіру громади до поліції, взаємодію громади з поліцією, толерантне ставлення поліції до всіх представників громади й партнерські відносини громади та поліції.

2.2. Інформаційна картка-перенаправлення, яка містить необхідну інформацію, контакти та адреси спеціальних й екстрених служб, що здійснюють діяльність у сфері запобігання та подолання домашнього насильства; організацій, які надають допомогу постраждалим і проводять корекційну роботу з кривдниками.

2.3. Інформаційний буклет про проблему домашнього насильства, який містить інформацію про види та ознаки домашнього насильства, довідкову інформацію спеціальних служб.

2.4. Виготовлені раніше власним коштом пам’ятки з робочою назвою «План безпеки», використані для проведення заходів з інформування найвразливішої категорії людей про методи протидії домашньому насильству та шляхи убезпечення від агресора. У пам’ятці подані стислий опис і рекомендації щодо дій та поводження з агресором.

2.5. Виготовлені раніше власним коштом інформаційні буклети «Вчимось регулювати емоційну напругу» зі стислим описом техніки регулювання емоційної напруги, використані як рекомендації щодо зниження ризику прояву агресії з боку кривдника.

2.6. Брендовані наліпки формату 80*80 мм, які можна безпечно наклеювати на одяг, сумки, скло автомобіля тощо, для заохочення учасників заходів і привернення уваги громади до проєкту.

2.7. Раніше виготовлені за підтримки PTAP (Police Training Assistance Project) пам’ятки «Протидія булінгу» для батьків, учителів, дітей і підлітків. Надана в буклеті інформація допоможе вчасно відреагувати на прояви булінгу: запобігти його посиленню й психологічному травмуванню дитини, зупинити кривдника й надати допомогу.

3. Навчання (тренінги) для працівників Національної та патрульної поліції з протидії домашньому й гендерно зумовленому насильству та алгоритму надання допомоги постраждалим від насильства

Проведено чотири одноденні тренінги для працівників патрульної та Національної поліції Запорізької області з протидії гендерно зумовленому насильству та алгоритму надання допомоги постраждалим від насильства.

Програма тренінгу за посиланням.

4. Інформаційна кампанія «Жінка у селі»

Кампанія запущена для впливу на процес протидії та запобігання домашньому й гендерно зумовленому насильству в сільських районах Запоріжжя, де жінка найвразливіша з погляду прояву домашнього насильства. Інформаційна кампанія проводилася у форматі інформаційних зустрічей із представниками адміністрації територіальних громад, працівниками освіти, охорони здоров’я, юристами, соціальними працівниками та активістами громад. До заходів залучалися патрульні поліцейські та дільничні офіцери поліції. Участь у кампанії узяло більш як 70 представників місцевих громад. Заходи відбулися в с. Комишуваха, с. Таврійське, с. Преображенське, м. Оріхів, с. Широке.

5. Спільний ефір на місцевому телебаченні

Разом із патрульними поліцейськими координатор проєкту взяв участь у ранковому ефірі регіонального телеканалу «ТВ5» — «Ранок з ТВ5» на тему «Садист у сім’ї». В ефірі обговорювалися резонансні випадки домашнього насильства, методи протидії, шляхи подолання насильства й надання невідкладної допомоги постраждалим.

Переглянуло:  194

Запоріжжя

Тип: Зображення

Українська мова

Весь матеріал доступний тільки зареєстрованим користувачам

Завантажити
Інформаційна кампанія протидії домашньому й гендерно зумовленому насильству в Запоріжжі. Опис ініціативи

Форма швидкого зв'язку

Потрібна допомога в реалізації подібної ініціативи?

Залиште заявку і ми звʼяжимося з Вами

Споріднені матеріали

Усі матеріали, створені в рамках ініціативи