Громадські консультативні групи у ЄС. Спільне вирішення проблем біженців у Фінляндії

Ніна Пелконен –  експертка у сфері взаємодії поліції з громадою з 22-річним досвідом роботи в поліції. Вона є тренеркою і консультанткою Консультативної Місії Європейського Союзу (КМЄС). Ніна наголошує, що взаємодія поліції з громадськістю – це ефективний спосіб побудови довіри між поліцією та людьми через постійний діалог та залучення громади до вирішення проблем.

У Європейському Союзі громадські консультативні групи (ГКГ) показали свою ефективність у складних ситуаціях. Наприклад, у Фінляндії, під час масового прибуття біженців у 2015-2016 роках, виникла потреба відновити відчуття безпеки серед громадян та запобігти насильству. Поліція разом із місцевими органами влади провела навчання для біженців про культурні особливості країни та законодавство, а також започаткувала діалог з громадою, щоб знизити напругу. Це допомогло зберегти мир і стабільність у складний період.

Ще одним прикладом ефективної роботи ГКГ став випадок із крайньо правими активістами та напругою в суспільстві, викликані радикальними заявами зі сторони різних політичних сил. Поліція працювала з медіа, поширюючи правдиву інформацію та розвіюючи міфи, що допомогло уникнути конфліктів та знизити ризик насильства. 

ГКГ дозволяють поліції працювати не лише реактивно, але й проактивно, попереджуючи конфлікти та сприяючи створенню безпечного середовища. Така співпраця зміцнює довіру між поліцією та громадою, а також дає можливість швидко реагувати на виклики. У відео Ніна Пелконен наводить також модель САРО, за якою поліція багатьої країн ЄС визначає ефективність ініціатив взаємодії поліції та громади.

Категорія:  Світовий досвід

Переглянуло:  153

Київ

Тип: Відео

Українська мова

Весь матеріал доступний тільки зареєстрованим користувачам

Завантажити
Громадські консультативні групи у ЄС. Спільне вирішення проблем біженців у Фінляндії

Форма швидкого зв'язку

Потрібна допомога в реалізації подібної ініціативи?

Залиште заявку і ми звʼяжимося з Вами