Літній табір для підлітків за участю поліцейських «Вперед і вгору!-2018». Опис ініціативи
23–30 липня 2018 року відбувся табір «Вперед і вгору!-2018» для 20 підлітків віком від 14 до 16 років. Для учасників і проводу табору було виготовлено футболки, надруковано два банери — з назвою проєкту та презентаційний банер табору, а також тематичний брендвол проєкту (усі матеріали доступні внизу сторінки у споріднених файлах).
Мета проведення табору:
Сприяти набуттю досвіду довірливого спілкування з фахівцями патрульної, дільничної та ювенальної поліції вразливою молоддю Вінниччини, становленню вразливої молоді як провідників інформації про безпечну поведінку задля уникнення потрапляння в ситуації, пов’язані з торгівлею людьми.
Щоденний план проведення табору «Вперед і вгору!-2018»:
День 1
Під час тренінгу «Торгівля людьми — це не міф, це реальність» учасники табору дізналися про проблему торгівлі людьми, форми запобігання й протидії цьому ганебному явищу. Далі підлітки спільно з поліцією грали в гру «Рожеві окуляри». Спортивні ігри сприяли утворенню команди, а надвечір учасників чекала розважальна програма й пісні біля вогнища за участю фахівців поліції. Спільна з поліцією гра вчила підлітків довіряти представникам органів правопорядку та ставити їм запитання. Вечірня спільна ватра сприяла налагодженню довірливих стосунків і розумінню підлітками того, що полісмен — також людина і член громади.
День 2
Квест на тему протидії торгівлі людьми за участю представників патрульної поліції «Ціна свободи», гра на патріотичну тему «Захопи прапор» і майстер-клас із розпису екосумок та створення ляльки-мотанки.
День 3
Майстер-клас із картографії для учасників табору. Також цього дня інструктори Червоного Хреста вчили підлітків надавати першу допомогу. Навички надання першої домедичної допомоги мають також патрульні поліцейські, про що наголошувалося під час навчання з інструкторами Червоного Хреста. Далі учасники показали свої знання в грі «Галопом по Європах», де вивчали особливості подорожі за кордон із різною метою.
День 4
До обіду учасники навчалися мистецтва бодіарту, зіграли в настільні ігри, відвідали урок англійської, де вивчили нову лексику, зокрема корисну для спілкування з поліцією, розповіли про свої захоплення та навіть заспівали пісні англійською мовою. У другій половині дня виготовили «чарівні» свічники. Під час вечірньої програми вихованці табору спілкувалися з дільничним офіцером поліції та ставили йому питання. Завдяки цьому вони дізналися про різні обов’язки окремих відділів Національної поліції та як діяти в різних ситуаціях.
День 5
Уранці відбувся психологічний тренінг «Як бути лідером?». Далі для підлітків провели інформаційно-просвітницький захід про українські молодіжні громадські організації. Старшина табору розповіла про свій досвід волонтерства та сучасні можливості для молоді. Після обіду відбулися навчання від інструкторів військової поліції. Учасники мали змогу пройти смугу перешкод, навчитися складати зброю, надягати захисне військове спорядження, а на завершення навчання їх чекав запуск димових шашок. Спілкування з представниками військової поліції сприяло патріотичному вихованню в таборі, а також залишило яскраві враження завдяки використанню реального навчального обладнання.
День 6
День розпочався з руханки, продовжився іграми на свіжому повітрі. Відбувся майстер-клас із декоративного розпису чашок та урок англійської. Розпочалася підготовка до флешмобу «Знай, розумій, дій! Торгівлі людьми протидій!» до Всесвітнього дня боротьби проти торгівлі людьми. Пообідній час було присвячено спілкуванню з поліцейськими на теми безпечної поведінки підлітків.
День 7
Учасники проходили квест «Запобігай ризикам — знай правила безпеки!», під час якого проявили здобуті під час таборування знання щодо безпечної поведінки, зокрема в ситуаціях навчання та працевлаштування за кордоном. Підлітки презентували підготовлений флешмоб. Яскравою подією цього дня стала підсумкова таборова ватра, під час якої учасники обмінялися враженнями про перебування в таборі.
День 8
Після денних занять учасники табору вирушили до міста Вінниці, щоб узяти участь у загальнонаціональній інформаційній акції «#протиДІЙ торгівлі людьми» та квесті «Лабіринт можливостей» (деталі проведення акції в споріднених матеріалах унизу сторінки). Тут діти показали підготовлений флешмоб, а також пройшли квест «Лабіринт можливостей», проявивши знання, здобуті під час таборування. У «Лабіринті можливостей» вихованці табору зустрілися з уже знайомими представниками патрульної поліції, що брали участь у квесті як фахівці однієї зі станцій. Це закріпило розуміння підлітками ролі поліції як служби, що покликана роз’яснювати, захищати й надавати допомогу. Увечері відбулося закриття табору, нагородження та вручення сертифікатів про проходження таборування.
Досягнення:
Завдяки неформальному спілкуванню з фахівцями поліції підлітки ознайомилися з функціями поліції, її різними відділами, зрозуміли роль поліції не лише як карального органу, а передовсім як служби, яка покликана інформувати, надавати допомогу, захищати. Головним відкриттям для молоді стало усвідомлення того, що поліцейський — така сама жива людина й також є членом громади. Учасники табору зазначили, що тепер значно більше знають про проблему торгівлі людьми, висловили готовність бути провідниками інформації про проблему торгівлі людьми для своїх однолітків, батьків, родичів, а також зрозуміли роль поліції у створенні безпечного середовища в громаді.
Більше про ініціативу «Підвищення обізнаності дітей та молоді, які навчаються у професійно-технічних навчальних закладах Вінницької області, щодо безпечної міграції та працевлаштування» та етапи її реалізації за посиланням.
Весь матеріал доступний тільки зареєстрованим користувачам
ЗавантажитиФорма швидкого зв'язку
Потрібна допомога в реалізації подібної ініціативи?
Залиште заявку і ми звʼяжимося з Вами
Споріднені матеріали
Усі матеріали, створені в рамках ініціативи
Зображення 192