Посібник щодо самооцінки з гендерних питань для поліції, збройних сил і сектору правосуддя

Посібник розроблений Женевським центром контролю над збройними силами (ЦКЗС) — одним із провідних світових закладів у сфері реформи сектору безпеки та управління ним. ЦКЗС пропонує програми надання консультаційної підтримки й практичної допомоги в межах країни, розробляє відповідні демократичні норми на міжнародному та національному рівнях, пропагує передові практики й проводить дослідження в галузі політики з метою забезпечення ефективного демократичного управління сектором безпеки. Посібник перекладено українською мовою (неофіційний переклад) і надруковано Структурою ООН Жінки в Україні.


Авторка: Меган Бестік

Мова: українська

Цей посібник — інструмент для проведення оцінювання гендерної чутливості інституцій сектору безпеки. Хоча його можуть використовувати й інші структури сектору безпеки, цей посібник було розроблено саме для використання органами поліції, збройних сил і сектору правосуддя.

Інституція сектору безпеки чутлива до гендерних питань: вона одночасно враховує особливі та різнорідні потреби в безпеці та правосудді з боку чоловіків, жінок, хлопців і дівчат та підтримує повну й рівноправну участь чоловіків і жінок у своїй роботі.

Посібник проведе через вісім стадій процесу самооцінювання інституції, допоможе розробити план дій із просування організації вперед і контролювати й оцінювати результати реалізації плану:

  1. Розглядаємо переваги та ризики
  2. Отримуємо необхідний дозвіл
  3. Організовуємо роботу
  4. Налаштовуємо процес самооцінювання під свої потреби
  5. Збираємо інформацію
  6. Аналізуємо та звітуємо про результати
  7. Розробляємо план дій щодо гендерних проблем
  8. Проводимо контроль, оцінювання та вносимо коригування

Щоб провести оцінювання, організації необхідно зібрати робочу групу на чолі з координатором/кою з гендерних питань (у разі його/її наявності), спеціалістом/кою з питань рівності тощо. Робоча група буде використовувати техніки, такі як інтерв’ю, анкети, фокус-групи та огляд документів, з метою збору інформації про 16 ознак гендерної чутливості. Ці 16 ознак згруповані за предметними сферами в шість тем.

  1. Ефективність діяльності
  2. Закони, політики та планування
  3. Відносини з громадою
  4. Звітність і контроль
  5. Персонал
  6. Інституційна культура

Самооцінювання й планування дій можуть зайняти від чотирьох до шести місяців.

Переглянуло:  206

Київ

Тип: Документ

Українська мова

Весь матеріал доступний тільки зареєстрованим користувачам

Завантажити
Посібник щодо самооцінки з гендерних питань для поліції, збройних сил і сектору правосуддя

Форма швидкого зв'язку

Потрібна допомога в реалізації подібної ініціативи?

Залиште заявку і ми звʼяжимося з Вами