Фізична безпека активістів/ок і волонтерів/ок. Методичний посібник для організацій громадянського суспільства

Цей методичний посібник створений ЦЕДЕМ у межах проєкту «Ініціатива секторальної підтримки громадянського суспільства», що реалізується ІСАР Єднання у консорціумі з Українським незалежним центром політичних досліджень (УНЦПД) та Центром демократії та верховенства права (ЦЕДЕМ) завдяки щирій підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку. ІСАР Єднання несе повну відповідальність за зміст, який може не відображати поглядів Агентства США з міжнародного розвитку або уряду Сполучених Штатів Америки.


У посібнику йдеться про зменшення загроз, ризиків або потенційних небезпек, які можуть завдати шкоду громадським активістам/кам та ОГС загалом. Посібник розглядає методи посилення особистої безпеки, безпеки на робочому місці, безпеки проведення заходів, безпеки громадських просторів і безпеки організацій тощо. Також у посібнику наводяться алгоритми дій у випадку арешту активістів, обшуків чи погроз громадським організаціям.

Цей посібник буде цікавим і корисним для керівників/ць ОГС, спеціалістів/ок з організаційного розвитку, безпекових менеджерів/ок. Він також стане в пригоді представникам/цям організацій, які працюють в Україні з різними цільовими аудиторіями. Підходи до забезпечення безпеки ОГС, правозахисників/ць, активістів/ок і волонтерів/ок полягають у впровадженні заходів, стратегій для запобігання настанню ризиків і захисту від фізичних загроз, зокрема всіх видів насильства, розбою, крадіжки, проявів тероризму, нещасних випадків природного або техногенного характеру, а також інших небезпечних ситуацій.

Зміст посібника:

  • Аналіз ризиків та загроз фізичній безпеці активістів/ок
  • Аудит безпеки громадських організацій
  • План дій у випадку нападу, погроз, обшуків чи арешту
  • Оцінювання ризиків фізичної безпеки і як його проводити. Плани безпеки
  • Світлофор безпеки для організацій громадянського суспільства
  • Внутрішні стратегічні документи: політики та процедури фізичної безпеки
  • Шаблони документів (політика безпеки, таблиця оцінювання ризиків безпеки, план безпеки, безпековий протокол).

Переглянуло:  118

Київ

Тип: Документ

Українська мова

Весь матеріал доступний тільки зареєстрованим користувачам

Завантажити
Фізична безпека активістів/ок і волонтерів/ок. Методичний посібник для організацій громадянського суспільства

Форма швидкого зв'язку

Потрібна допомога в реалізації подібної ініціативи?

Залиште заявку і ми звʼяжимося з Вами