Підвищення безпеки в Запоріжжі завдяки підходу Community Policing. Опис ініціативи

Ініціатива «Поліція та громади: спільні дії на захист безпеки в Запоріжжі» втілювалася ГО «Запорізька правозахисна група» спільно з поліцією міста Запоріжжя за підтримки Інноваційного фонду з питань взаємодії поліції з громадою на засадах партнерства (CPIF) Проєкту підтримки підготовки поліцейських (PTAP), що реалізується в Україні компанією «Агрітім Канада Консалтинг Лтд» за фінансової підтримки уряду Канади.


Основна мета:

Створення безпечного середовища на рівні міста Запоріжжя через проведення широкої комунікаційної й просвітницької кампанії в регіоні.

Завдання ініціативи:

  1. Залучити місцевих мешканців, внутрішньо переміщених осіб, людей з інвалідністю, учасників дорожнього руху, представників ОСББ, органів місцевого самоврядування та неурядових організацій до інформаційних зустрічей із поліцією в громадах.
  2. Виявити місцеві проблеми у сфері безпеки й розробити рекомендації щодо їх розв’язання на рівні міста Запоріжжя.
  3. Підвищити обізнаність громадян із питань запобігання злочинності, посилення правопорядку й місцевої безпеки міста Запоріжжя.
  4. Запровадити нову практику діалогу громадськості та поліції на місцях через проведення щоквартальних медіаклубів за участі ЗМІ, органів місцевого самоврядування й громадськості.

Етапи реалізації ініціативи:

1. Інформаційна зустріч поліції та громади

20 липня за ініціативи ГО «Запорізька правозахисна група» пройшла інформаційна зустріч громадськості з представниками патрульної поліції «Діалог заради безпеки» в межах реалізації проєкту «Поліція та громади: спільні дії на захист безпеки в Запоріжжі».

Під час заходу учасники обговорили ключові проблеми безпеки громади та створення плану спільних дій для покращення безпеки міста, який буде напрацьовуватися протягом наступних зустрічей у межах ініціативи.

2. Інформаційна зустріч пенсіонерів із представниками патрульної поліції

Під час заходу учасники обговорили діяльність поліції, її повноваження, ключові проблеми безпеки громади та важливість спільної роботи для створення безпечного середовища в громаді.

3. Інформаційна зустріч батьків із представниками патрульної поліції

4. Інформаційна зустріч педагогів із представниками патрульної поліції

5. Інформаційна зустріч дітей із представниками патрульної поліції

6. Інформаційна зустріч школярів із представниками патрульної поліції

7. Комунікаційна кампанія «Запоріжжя — безпечне місто»

У межах цього етапу розроблено й розповсюджено макети інформаційних матеріалів — інформаційного буклета (940 примірників) і плаката (500 примірників). Інформаційні матеріали розповсюджувалися волонтерами під час публічних заходів, серед громадських і волонтерських організацій, мешканців і в органах влади міста.

Розміщено зовнішню рекламу, а саме три білборди в місті Запоріжжя (макети друкованих матеріалів у споріднених файлах унизу сторінки).

8. Створення медіаклубу «Поліція та громада» за участі ЗМІ, органів місцевого самоврядування, молоді й громадськості

25 вересня за ініціативи ГО «Запорізька правозахисна група» відбувся медіаклуб «Поліція та громада» за участі представників патрульної поліції, журналістів, студентів факультетів журналістки.

Під час заходу учасники обговорили діяльність поліції, її повноваження, інструменти залучення молоді до ідентифікації та розв’язання проблем безпеки в громаді, протидію булінгу в школах і закладах вищої освіти, питання комунікації поліції, журналістів і молоді. Під час зустрічі поліцейські відповіли на питання та розповіли про повноваження патрульної поліції при порушеннях порядку, спокою та добросусідства; як реагувати, коли бачиш порушення прав дітей, як повинна будуватися взаємодія з поліцією, яка покращить безпекову ситуацію для самих людей та громади. Особливу увагу приділили фактам, коли члени сім’ї знущаються одне над одним чи чинять будь-яке насильство. Для розв’язання цих проблем також варто звертатися в поліцію за номером 102, сектор ювенальної превенції чи службу у справах дітей (якщо причетні діти) або ж повідомити свого дільничного.

9. Друга зустріч медіаклубу «Поліція та громада»

Було ухвалено рішення проводити такий захід щоквартально.

Результати ініціативи:

  1. Залучено щонайменше 180 осіб з-поміж місцевих мешканців, внутрішньо переміщених осіб, людей з інвалідністю, учасників дорожнього руху, представників ОСББ, органів місцевого самоврядування та неурядових організацій до інформаційних зустрічей із поліцією в громадах.
  2. Виявлено місцеві проблеми у сфері безпеки й розроблено рекомендації щодо їх розв’язання на рівні міста Запоріжжя.
  3. Підвищено обізнаність 10 тисяч громадян із питань запобігання злочинності, посилення правопорядку та місцевої безпеки міста Запоріжжя.
  4. Запроваджено нову практику діалогу громадськості та поліції на місцях через проведення щоквартальних медіаклубів за участі ЗМІ, органів місцевого самоврядування й громадськості.

Категорія:  Громадська безпека

Переглянуло:  176

Запоріжжя

Тип: Зображення

Українська мова

Весь матеріал доступний тільки зареєстрованим користувачам

Завантажити
Підвищення безпеки в Запоріжжі завдяки підходу Community Policing. Опис ініціативи

Форма швидкого зв'язку

Потрібна допомога в реалізації подібної ініціативи?

Залиште заявку і ми звʼяжимося з Вами

Споріднені матеріали

Усі матеріали, створені в рамках ініціативи