Комплексна боротьба з булінгом через навчання школярів і поліції. Опис ініціативи

Ініціатива «Взаємодія поліції та громади для запобігання та подолання насильства щодо дітей» реалізована БО «Світло надії» спільно з Головним управлінням патрульної поліції Полтави за підтримки Інноваційного фонду з питань взаємодії поліції з громадою на засадах партнерства (CPIF) Проєкту підтримки підготовки поліцейських (PTAP), що реалізується в Україні компанією «Агрітім Канада Консалтинг Лтд» за фінансової підтримки уряду Канади.


Мета ініціативи:

Залучення школярів до взаємодії з поліцією для запобігання та подолання булінгу; невчинення булінгу школярами і контроль за ситуацією з булінгом у класі.

Етапи реалізації ініціативи:

1. Розроблення та друк плакатів

Плакат-комікс з інструкцією, як діяти дітям у випадках булінгу та куди звертатися по допомогу. Плакати для розповсюдження в закладах освіти (440 шт.).

2. Три заняття-тренінги з учнями трьох шкіл міста Полтави (6–7 класи)

Підготовка помічників поліцейського з учнівської молоді для реалізації спільної діяльності, спрямованої на зниження проявів насильства щодо дітей і запровадження ефективних шляхів запобігання йому в місті. Загальна кількість учасників заходів — 75 осіб.

Програма тренінгу

Презентація для тренінгу

Учні спільно з поліцією укладали антибулінгову шкільну програму. Учасники/ці підвищили рівень знань про зниження проявів насильства щодо дітей і запровадження ефективних шляхів запобігання йому, набули практичних навичок, чіткого уявлення та мотивації, щоб розпочати превентивну роботу у своїх навчальних закладах.

3. Робоча зустріч стейкхолдерів

На робочій зустрічі були присутні представники Управління у справах сім’ї, молоді та спорту Полтавської міської ради, Управління освіти виконавчого комітету Полтавської міської ради, БО «Світло надії» та патрульної поліції, соціальні педагоги із цих шкіл, завучі та психологи.

У ході зустрічі присутні домовилися:

  • затвердити робочий план проведення превентивних заходів із запобігання й подолання насильства щодо дітей;
  • запланувати окрему зустріч для розроблення робочого плану проведення тренінгів відділу освіти, БО «Світло надії» та представників патрульної поліції;
  • підготувати листи для шкіл, які беруть участь у пілотному проєкті, із чіткими інструкціями для психологів і соціальних педагогів для відбору дітей на тренінг.

Окрім того, була затверджена програма тренінгу та узгоджені дати проведення.

4. Два одноденні тренінги для 40 операторів сервісного центру 102 (перенаправлення дітей для отримання допомоги, перша психологічна допомога)

Було проведено підготовку операторів 102 для надання першої психологічної допомоги дітям, які звертаються на лінію з питань булінгу.

Методичні рекомендації для тренінгу

Питання, які були розглянуті на тренінгу:

  • визначення поняття «булінг» і його учасників;
  • масштаби поширення булінгу серед учнів навчальних закладів України;
  • причини, мотивація до вчинення булінгу та його наслідки для всіх учасників;
  • актуальність проблеми булінгу для міста в контексті сьогодення;
  • ознайомлення з основними видами прояву булінгу та їхніми особливостями;
  • ознайомлення з алгоритмом ефективної взаємодії з дитиною та батьками, які звертаються через булінг;
  • перша психологічна підтримка під час розмови з дітьми та їхніми батьками.

Форми та методи роботи, які було використано під час тренінгу: презентація, обговорення, керовані дискусії, мозковий штурм, практичні вправи, рефлексія, елементи соціального театру, опрацювання інформаційних матеріалів, робота з кейсами.

 

Переглянуло:  210

Полтава

Тип: Зображення

Українська мова

Весь матеріал доступний тільки зареєстрованим користувачам

Завантажити
Комплексна боротьба з булінгом через навчання школярів і поліції. Опис ініціативи

Форма швидкого зв'язку

Потрібна допомога в реалізації подібної ініціативи?

Залиште заявку і ми звʼяжимося з Вами

Споріднені матеріали

Усі матеріали, створені в рамках ініціативи