Запобігання насильству. Запоріжжя

Ініціатива «Забезпечення «ефекту постійної локальної присутності поліції» задля підвищення рівня довіри громади до поліції у сфері запобігання домашньому насильству» реалізована ЗОГО «Об’єднання психологів та психоаналітиків «Взаємодія» спільно з поліцією міста Запоріжжя за підтримки Інноваційного фонду з питань взаємодії поліції з громадою на засадах партнерства (CPIF) Проєкту підтримки підготовки поліцейських (PTAP), що реалізується в Україні компанією «Агрітім Канада Консалтинг Лтд» за фінансової підтримки уряду Канади.

 

Мета ініціативи:

Формування «ефекту постійної локальної присутності поліції», а саме налагодження взаємодії між громадою Запоріжжя та поліцією у сфері запобігання та реагування на випадки гендерно зумовленого насильства для інформування органів правопорядку про домашнє насильство в окремих сім’ях.

Завдання ініціативи:

  • пояснити суспільству надзвичайну соціальну шкоду від такого явища, як домашнє насильство;
  • довести до суспільства важливість самого факту повідомлення або звернення в поліцію про випадки домашнього насильства;
  • забезпечити достатній рівень обізнаності суспільства щодо кваліфікації певних дій як домашнього насильства;
  • довести до громади алгоритм дій при виявленні випадків домашнього насильства;
  • створити «ефект постійної присутності поліції» з метою запобігання протиправним діям в окремій локації;
  • підвищити рівень довіри громади до поліції.

Результати ініціативи:

  1. Підвищення рівня обізнаності працівників поліції щодо методів запобігання та реагування на випадки домашнього насильства завдяки проведенню дводенного тренінгу з підвищення рівня обізнаності працівників поліції щодо гендерно зумовленого насильства й алгоритму надання допомоги постраждалим від насильства.
  2. Підвищення рівня обізнаності суспільства про кваліфікацію певних дій як домашнього насильства й алгоритм дій при виявленні випадків домашнього насильства.
  3. Інформування суспільства про надзвичайну соціальну шкоду від домашнього насильства; важливість повідомлення або звернення в поліцію про випадки домашнього насильства. Кількість прямих бенефіціарів інформаційної кампанії з протидії домашньому насильству становить близько 4 000 осіб.
  4. Підвищення рівня довіри громади міста Запоріжжя до поліції та створення «ефекту постійної локальної присутності поліції» з метою запобігання випадкам домашнього насильства. Дані свідчать про зменшення кількості звернень постраждалих від домашнього насильства до поліції майже на 20 %.
  5. Інтегрування поліцейських у невластиве, на жаль, для сучасного сприйняття громадське середовище — ЛГБТІ-спільноти. Залучення представників ЛГБТІ до участі в заходах проєкту сприяло формуванню толерантного ставлення до них.

Створення «ефекту постійної локальної присутності поліції» задля запобігання домашньому насильству. Макет футболки

Ініціатива «Забезпечення «ефекту постійної локальної присутності поліції» задля підвищення рівня довіри...

image 195

Протидія гендерно зумовленому насильству

Результати ініціативи підвищення інформованості громади про насильство. Звіт про перебіг проєкту та його досягнення

Ініціатива «Забезпечення «ефекту постійної локальної присутності поліції» задля підвищення рівня довіри...

text-file 196

Протидія гендерно зумовленому насильству