Запобігання насиллю шляхом дизайну середовища в Херсоні. Опис ініціативи
Мета ініціативи:
Посилення взаємодії поліції з громадою міста Херсону щодо протидії домашньому насильству через створення громадського простору на вулиці Суворова (у 2023 році вулицю розділено на дві частини та перейменовано на Європейську та Католицьку вулиці) і комплексний підхід у превентивній діяльності й реагуванні на випадки.
Завдання ініціативи:
- Підготувати спільну комунікаційну стратегію для Громадської консультативної групи (ГКГ) з розроблення та облаштування публічного простору, направленого на протидію домашнього насильства, на вулиці Суворова як частини стратегії з трансформації вулиці в безпечне й привабливе середовище, точку згуртування громади міста.
- Провести виїзний дводенний тренінг для 20 патрульних поліцейських із ситуативними завданнями з метою покращення реагування на випадки домашнього насильства з урахуванням підходу, орієнтованого на потреби постраждалої особи та міжвідомчого реагування.
- Розробити інформаційні матеріали щодо протидії домашньому насильству.
- Розробити й провести спільні інформаційні кампанії та заходи ГКГ із протидії домашньому насильству на місці створення громадського простору на вулиці Суворова.
- Розробити, погодити й провести дослідження ситуації реагування органів правопорядку й суб’єктів взаємодії на домашнє насильство в місті Херсоні з 2019 року до 2021 року станом на початок проєкту та наприкінці проєкту, провести збір даних упродовж реалізації проєкту, моніторинг запланованих заходів проєкту.
Етапи реалізації ініціативи:
1. Проведення тренінгу для 20 патрульних
Дводенний тренінг для патрульних поліцейських із ситуативними завданнями для покращення реагування на випадки домашнього насильства з урахуванням підходу, орієнтованого на потреби постраждалої особи та міжвідомчого реагування.
2. Проведення шести робочих груп ГКГ (щомісячні зустрічі)
На початку проєкту члени громадської консультативної групи проаналізували безпекову ситуацію на вулиці Суворова в Херсоні, яка є одним з основних громадських просторів у центрі міста. Деякі з проблем вдалося розв’язати одразу за допомогою взаємодії всередині ГКГ.
Результати роботи ГКГ у вигляді презентації за посиланням.
Під час робочих груп було обговорено порядок дій, депутатський запит щодо врегулювання питання земельної ділянки під громадський простір на вулиці Суворова, а також заходи проєкту «Посилення взаємодії поліції з громадою міста Херсону щодо протидії домашньому насильству: комплексний підхід».
Висвітлення проєкту та роботи ГКГ у соцмережах поліції Херсону.
Процес покращення безпекової ситуації на вулиці Суворова в соцмережах поліції та на шпальтах місцевого інтернет-видання.
3. Проведення тренінгу з розроблення комунікаційної стратегії
Для членів громадської консультативної групи проведено тренінг, що складався із 4 сесій по 4 години. За результатами тренінгу були сплановані заходи на серпень — листопад 2021 року в межах проєкту.
4. Проведення трьох тематичних акцій
1) Проведення акції спільно з Управлінням патрульної поліції, громадськими організаціями «Успішна жінка», Червоний Хрест «А що зробив ти?», представниками ДСНС, КОРД
Разом із представниками громадської організації діти виготовляли світловідбивні брелоки на шкільні рюкзаки. Поліцейські тренери навчали жінок прийомів самозахисту, усі охочі могли зробити фотознімки на фоні виставки мототранспорту поліції. Фотомайстри представили свої роботи для виставки «Небезмежність» проти харасменту. Про згубну дію наркотиків і боротьбу із цим явищем херсонцям розповідали представники громадської організації.
Висвітлення в ЗМІ.
2) Проведення акції на території громадського простору на вулиці Суворова
На території, де планується реновація, розміщено фотовиставку «Небезмежність» з історіями жінок, що зазнали сексуальних домагань, курс самооборони, курс першої домедичної підготовки, тематичні фотозони, інформаційні матеріали. Участь в акції взяли близько 300 людей. Окрім вуличної акції, фотовиставка разом з історіями жінок, що зазнали насильства, а також поради, як діяти в таких випадках, були опубліковані як спецпроєкт в інтернет-виданні.
3) Проведення тематичної акції в межах «16 днів проти гендерно зумовленого насильства»
Правоохоронці спільно з представниками громадських організацій, співробітниками органів місцевої влади провели на вулиці Суворова профілактичну акцію «Що ми знаємо про насильство?». Учасники заходу роздавали містянам інформаційні буклети й брошури, консультували щодо ситуацій, пов’язаних із проявами насильства, роз’яснювали особливості законодавства, розповідали про те, як діяти, якщо хтось із громадян стане жертвою чи свідком прояву насильства. А найменшим херсонцям поліцейські дарували тематичні повітряні кульки. Під час акції містянам пропонували взяти участь у розіграші призів. Для цього потрібно було опублікувати своє фото з лозунгом, написаним на банері, у соцмережі та позначити в дописі сторінку «Розірви коло».
У межах проєкту було розроблено дизайн чашки, на якій розміщено QR-код сайту «Розірви коло», і вироблено 40 брендованих чашок, які як подарунки отримали найактивніші учасники та учасниці акцій.
5. Співпраця з Платформою громадських організацій зі збереження культурної спадщини щодо створення публічних просторів
На платформі доступний ескізний проєкт реновації вулиці Суворівської, який охоплює очікування херсонців, безпековий компонент, а також пропозиції щодо архітектурних рішень для нового громадського простору.
За посиланням також доступний сюжет місцевого телебачення про презентацію проєкту перевтілення вулиці Суворова.
6. Проведення пресконференцій
7. Проведення круглих столів
8. Створення відкритої платформи у фейсбуку як громадського простору й закритої робочої групи для комунікації учасників ГКГ
9. Проведення дослідження «Реагування правоохоронних органів і суб’єктів взаємодії на домашнє насильство в місті Херсон 2019–2021»
Задля вимірювання наявного стану системи запобігання та протидії домашньому насильству в місті Херсоні, а також вивчення ролі органів правопорядку в гарантуванні доступу до всіх необхідних послуг для постраждалих від домашнього насильства та забезпеченні невідворотності покарання кривдника й зміни його насильницької поведінки було проведено дослідження діяльності органів поліції й прокуратури у сфері запобігання та протидії домашньому насильству та насильству за ознакою статі впродовж 2019–2021 років.
За посиланнями доступні: концепція + календарний план дослідження, результати дослідження.
Категорія: Протидія гендерно зумовленому насильству
Переглянуло: 264
Херсон
Тип: Зображення
Українська мова
Весь матеріал доступний тільки зареєстрованим користувачам
ЗавантажитиФорма швидкого зв'язку
Потрібна допомога в реалізації подібної ініціативи?
Залиште заявку і ми звʼяжимося з Вами
Споріднені матеріали
Усі матеріали, створені в рамках ініціативи