Притулок для врятованих від домашнього насилля в Херсоні. Опис ініціативи

Ініціатива «Співпраця поліції та громади: ефективне реагування на випадки домашнього насильства та підтримка постраждалих під час пандемії» реалізована ГО «Успішна жінка» спільно з патрульною поліцією міста Херсону за підтримки Канадсько-українського проєкту розвитку поліції CUPDP (за фінансової підтримки уряду Канади).


Мета ініціативи:

Консолідація зусиль громадськості й поліції в протидії домашньому насильству, організації допомоги постраждалим і позитивній підтримці патрульних поліцейських в умовах карантину під час пандемії COVID-19.

Завдання ініціативи:

  1. Затвердження нових алгоритмів взаємодії поліції, соціальних служб і громадськості в умовах карантину з протидії домашньому насильству.
  2. Підтримання сталих зв’язків учасників проєкту з поліцією.
  3. Надання поліції інформаційної й технічної підтримки в умовах карантину під час пандемії COVID-19.
  4. Підвищення спроможності жінок до неповернення в коло насильства та зростання довіри до поліції.

Етапи реалізації ініціативи:

1. Розроблення нових алгоритмів

Відбулися три робочі онлайн-групи / зустрічі з розроблення алгоритмів співпраці соціальних служб, поліції і громадських організацій в умовах карантину.

2. Створення мобільного додатка для інформаційної підтримки поліцейських

Мобільний додаток має вигляд бази контактів суб’єктів взаємодії (соціальних служб і громадських організацій, фондів) із прив’язкою до гугл-карти з адресами, графіком роботи, алгоритмами взаємодії суб’єктів в інфографіці.

3. Затвердження нових алгоритмів взаємодії поліції, соціальних служб і громадськості в умовах карантину з протидії домашньому насильству

4. Оренда соціальної квартири, надання соціальних послуг постраждалим жінкам і дітям

У межах проєкту була орендована трикімнатна квартира площею близько 75 м кв. — на 8 осіб (до 10 осіб із маленькими дітьми). Жінки і діти (близько 20 осіб), що проживали в соціальній квартирі, також навчалися оцінювати критичні ситуації, зберігати психологічну рівновагу, опрацьовували моделі ненасильницького спілкування.

У соціальній квартирі постійно чергував соціальний працівник для надання соціального супроводу жінкам, постраждалим від домашнього насильства, у реінтеграції з метою створення можливостей неповернення в коло насильства.

5. Розроблення, друк і розповсюдження інформаційно-агітаційних матеріалів

Були розроблені інформаційні буклети про можливості отримання допомоги тими, хто потерпає від домашнього насильства, у Херсоні й Херсонській області для поширення в тому числі поліцейськими. У межах проєкту поінформовано понад 10 тисяч жінок і дітей про можливості отримання допомоги тими, хто потерпає від домашнього насильства.

6. Надання технічної підтримки патрульній поліції для роботи з постраждалими

  • засоби захисту для поліції — маски, респіратори, рукавички, антисептики, плащі-дощовики;
  • для роботи з дітьми — одноразові пелюшки, памперси, два дитячі автокрісла / два бустери;
  • для роботи з критичними ситуаціями — ізотермічні рятувальні покривала, сухі пайки.

Охоплено близько 300 поліцейських, які отримали технічну (засоби захисту та засоби для роботи з постраждалими й дітьми) й інформаційну допомогу.

Результати ініціативи:

  1. Надано позитивну підтримку для роботи з постраждалими патрульній поліції: засоби захисту для поліції (маски, респіратори, рукавички, антисептики, плащі-дощовики), для роботи з дітьми (одноразові пелюшки, памперси, два дитячі автокрісла / два бустери), для роботи з критичними ситуаціями (ізотермічні рятувальні покривала, сухі пайки).
  2. Створено шелтер третього рівня для тимчасового проживання постраждалих від домашнього насильства.
  3. Проведено три робочі онлайн- та офлайн-групи / зустрічі з розроблення алгоритмів співпраці соціальних служб, поліції й громадських організацій в умовах карантину. Затверджено алгоритми співпраці (рішенням координаційної ради з гендерної рівності і протидії торгівлі людьми, домашньому насильству).

Результати ініціативи «Співпраця поліції та громади: ефективне реагування на випадки домашнього насильства та підтримка постраждалих під час пандемії» у формі презентації можна переглянути за посиланням.

Переглянуло:  262

Херсон

Тип: Зображення

Українська мова

Весь матеріал доступний тільки зареєстрованим користувачам

Завантажити
Притулок для врятованих від домашнього насилля в Херсоні. Опис ініціативи

Форма швидкого зв'язку

Потрібна допомога в реалізації подібної ініціативи?

Залиште заявку і ми звʼяжимося з Вами

Споріднені матеріали

Усі матеріали, створені в рамках ініціативи