Комплексна взаємодія поліції з громадою для боротьби з домашнім насильством. Опис ініціативи

Ініціатива «Громада без насильства» реалізована ГО «Полтавське агентство розвитку територій» спільно з Управлінням патрульної поліції у Полтавській області за підтримки Канадсько-українського проєкту розвитку поліції CUPDP (за фінансової підтримки уряду Канади).

 


Мета ініціативи:

Покращення взаємодії поліції з громадою міста Полтави задля зменшення та запобігання випадкам домашнього насильства.

Завдання ініціативи:

  1. Визначити інструменти й алгоритми взаємодії громади, поліції та влади щодо боротьби з проблемою домашнього насильства та формування несприйняття домашнього насильства в громадській думці.
  2. Дослідити, чому «жінки залишаються».

 

Етапи реалізації ініціативи:

1. Презентація проєкту «Громада без насилля», брифінг для ЗМІ

Одночасно запущено сторінку проєкту у Facebook для інформування громади про його перебіг та активності.

2. Соціологічне дослідження на початку проєкту щодо вразливих груп і суспільно-психологічних причин домашнього насильства

Соціологічне дослідження відбулося 19–28 січня 2021 року методом опитування face-to-face серед мешканців міста Полтави. Опитано 612 осіб, що надали згоду відповідати на запитання. Для обробки відповідей використовувалася онлайн-форма.

Звіт про результати початкового соціологічного дослідження та висновки доступні за посиланням.

3. Розроблення циклу соціальної реклами на тему боротьби з домашнім насильством, орієнтованої на критичне несприйняття насильства й громадський тиск на кривдника

У межах проєкту розроблено й розміщено зовнішню рекламу в місті Полтаві (білборд 1, білборд 2), а також підготовлено посібник за матеріалами проєкту, у якому викладені соціологічні дані, аналітика, а також рефлексії за результатами проєкту.

4. Облаштування та презентація інтерактивної кімнати для поліцейських для відпрацювання дій на основі сцен домашнього насильства, проведення навчань для поліцейських

5. Засідання робочої групи з реалізації проєкту

Під час заходу учасники громадської консультативної групи (представники поліції, громадських організацій, центру надання безоплатної правової допомоги, ветеранської спілки та міської ради) обговорили результати соціологічного дослідження щодо вразливих груп і суспільно-психологічних причин домашнього насильства. Учасники ГКГ визначили подальші кроки співпраці та порядок проведення заходів, зокрема занять зі самооборони та домедичної допомоги, тренінгів із психології та конфліктології.

Висвітлення в соцмережах.

6. Інформування громади про активності за допомогою телебачення та інтернет-ЗМІ

Куратори проєкту (два представники проєкту зі сторони поліції та ГО) розповіли про те, як проєкт може допомогти змінити стереотипні уявлення про домашнє насильство, які активності заплановані в місті Полтаві і як можна до них долучитися.

Ефір доступний за посиланням.

Текстовий матеріал про проєкт розміщено на сайті «Суспільне.Полтава».

7. Проведення курсу самооборони для жінок «Я не боюсь» на території Управління патрульної поліції

З-поміж жінок, що подали заявки онлайн, представники проєкту обрали 10 осіб, які два місяці безкоштовно проходитимуть курс самооборони в Управлінні патрульної поліції Полтави. Програма передбачає фізичну самооборону, заняття з першої домедичної допомоги, тренування психологічної стійкості та юридичний аспект самооборони.

Висвітлення курсу самооборони на місцевому телебаченні за посиланням.

8. Соціологічне дослідження після завершення проєкту щодо вразливих груп і суспільно-психологічних причин домашнього насильства

Соціологічне дослідження проведено 22–28 листопада 2021 року серед мешканців міста Полтави. В опитуванні взяли участь понад 500 осіб, які надали згоду відповідати на запитання в індивідуальному спілкуванні з інтервюером/кою. Після цього респонденти отримали на власний гаджет посилання на онлайн-анкету, яку могли самостійно заповнити. Такий «гібридний» спосіб опитування технологічно імітує метод face-to-face, але краще відповідає карантинним умовам, забезпечує високу достовірність отриманих результатів і дозволяє обмежити сторонній вплив на вибір варіантів відповіді в анкеті.

Серед опитаних осіб були ті, хто безпосередньо залучений до проєкту (учасниці тренінгів, навчальних програм, консультацій, груп підтримки, розсилок, обговорень тощо), і ті, має стосунок до проєкту опосередковано (близьке коло соціальних контактів учасників проєкту). Загальна кількість таких респондентів — 186 осіб. Остаточна кількість усіх коректно занесених анкет — 458.

Звіт про результати фінального соціологічного дослідження та висновки доступні за посиланням.

9. Круглий стіл щодо розроблення рішень для міської влади через залучення широкого кола експертів до діяльності ГКГ

Презентовано результати впровадження проєкту «Громада без насильства» в Полтавській ОТГ, визначено подальші плани роботи ГКГ і механізми взаємодії з представниками влади. Вирішено популяризувати результати проєкту серед інших ОТГ Полтавської області.

Переглянуло:  261

Полтава

Тип: Зображення

Українська мова

Весь матеріал доступний тільки зареєстрованим користувачам

Завантажити
Комплексна взаємодія поліції з громадою для боротьби з домашнім насильством. Опис ініціативи

Форма швидкого зв'язку

Потрібна допомога в реалізації подібної ініціативи?

Залиште заявку і ми звʼяжимося з Вами

Споріднені матеріали

Усі матеріали, створені в рамках ініціативи