Допомога поліцейським, які реагують на випадки домашнього насильства. Опис ініціативи

Ініціатива «Реагування на виклик зростання рівня домашнього насильства внаслідок поширення COVID-19» реалізована ЗОГО «ОПП «Взаємодія» спільно з патрульною поліцією міста Запоріжжя, Міністерством внутрішніх справ України та Національною поліцією України за підтримки Канадсько-українського проєкту розвитку поліції CUPDP (за фінансової підтримки уряду Канади).


Мета ініціативи:

Забезпечення ефективного, безпечного реагування на випадки домашнього насильства представниками мобільної групи реагування на випадки домашнього насильства («ПОЛІНА») та диспетчерами служби 102, а також надання комплексної психологічної допомоги працівникам патрульної поліції, Національної поліції України та жінкам і дітям, постраждалим від домашнього насильства та насильства за ознакою статі в Запорізькій області.

Завдання ініціативи:

  1. Створення на базі Денного центру соціально-психологічної допомоги в місті Запоріжжя релакс-кімнати для представників мобільної групи реагування на випадки домашнього насильства, патрульної поліції та постраждалих від домашнього насильства.
  2. Проведення онлайн- і офлайн-супервізій для представників органів правопорядку.
  3. Підтримання діяльності мобільної групи реагування на випадки домашнього насильства шляхом придбання обладнання та створення одноразових інформаційних пакетів для роботи з постраждалими.
  4. Підвищення рівня знань диспетчерів служби 102 для ефективного реагування на виклики від постраждалих від домашнього насильства.

 

Етапи реалізації ініціативи:

1. Створення релакс-кімнати в Денному центрі соціально-психологічної допомоги для роботи патрульних і мобільної групи реагування на домашнє насильство з постраждалими, а також проведення груп взаємопідтримки

Таке приміщення надзвичайно корисне для роботи з постраждалими від насильства дітьми, придатне для проведення опитування працівниками поліції в присутності фахового психолога або батьків. За потреби надається в користування поліцейським у будь-який денний час, а за нагальної потреби — у позаробочий або нічний час.

З детальним описом релакс-кімнати, її використання та оформлення можна ознайомитися тут.

2. Проведення супервізій із представниками патрульної поліції, мобільної групи реагування на випадки домашнього насильства та дільничними офіцерами поліції

У межах проєкту були організовані групи офіцерів патрульної та Національної поліції для проведення супервізій. Участь працівників поліції в супервізійних зустрічах надала можливість опрацювати складні ситуації в колективах, конфліктах і непорозуміннях, обмінятися досвідом, знаннями та інформацією.

Детальніше з методом проведення супервізій, тематиками та програмами зустрічей, а також темами обговорень можна ознайомитися тут.

3. Надання індивідуальної та групової психологічної допомоги постраждалим від домашнього насильства в режимах онлайн та офлайн

3.1. Індивідуальні психологічні консультації для постраждалих

Усього за період реалізації проєкту до організації з випадками домашнього насильства індивідуально звернулися 34 особи, з них — 16 жінок і 18 дітей. На кожний випадок було складене повідомлення про вчинення домашнього насильства. Також до організації надходили запити про проведення психологічного дослідження дітей у зв’язку із сімейною ситуацією або ситуацією булінгу (цькування) в дитячому закладі. У середньому для психологічного дослідження фахівці організації проводили 4–5 консультацій. Психологи організації здійснювали супровід постраждалих у судах або на опитуванні дитини у випадках виявлення сексуального насильства.

3.2. Групи взаємодопомоги для жінок і дівчат, які потерпають або потерпали від домашнього насильства

Групова допомога сприяє усвідомленню ситуації через приклад інших, створює захисне середовище (середовище підтримки), де постраждала особа відчуває себе безпечніше й розуміє, що насильство пережила не тільки вона й що позбавлятися негативних наслідків від цього не соромно. Групові заняття корисні не лише для реабілітації, але й мають інформаційно-просвітницький, правовий, профілактичний, терапевтичний характер. На таких заняттях у межах реалізації проєкту розглядалися актуальні теми. Основна ідея групової реабілітаційної роботи — допомогти постраждалій особі прийняти й полюбити себе.

Більше про проведення та етапи групової допомоги в межах проєкту можна дізнатися тут.

4. Підтримання діяльності мобільної групи реагування на випадки домашнього насильства шляхом придбання обладнання та створення одноразових інформаційних пакетів для роботи з постраждалими

У межах проєкту були розроблені та виготовлені інформаційні буклети та картки перенаправлення з інформацією про спеціалізовані служби та заклади, які задіяні в протидії та запобіганні домашньому насильству; номерами телефонів гарячих ліній для звернення постраждалих. Для використання в повсякденній роботі офіцерів мобільної групи реагування було виготовлено 3 000 одноразових інформаційних пакетів з усім необхідним для оформлення документування випадків домашнього насильства та інформування потерпілої про способи отримання соціально-психологічної допомоги, юридичного супроводу та захисту від кривдника. Пакети містять бланк форми оцінювання ризиків, блок аркушів формату А4 на клейовій основі, інформаційний буклет, картку перенаправлення та ручку.

У межах проєкту було виготовлено пакети антистрес-наборів (гумовий м’ячик стрескіллер, кольоровий кубик-трансформер, розмальовка та кольорові олівці) для зняття стресу, заспокоювання та відволікання дітей або дорослих, потерпілих від травматичної події. Пакет може використовуватися також поліцейськими для зняття психологічного та емоційного навантаження.

5. Проведення вебінарів для диспетчерів служби 102, які працюють менше ніж один рік, на тему законодавства про домашнє насильство, ефективного виявлення та узгодженого реагування на факти вчинення насильства з урахуванням ризиків, що загрожують постраждалій особі

Розроблено 24-годинний курс вебінарів для диспетчерів служби 102. Протягом проєкту 45 диспетчерів узяли участь в освітньому заході. Після закінчення заходу учасники отримали інформаційні буклети з протидії домашньому насильству та картки перенаправлення для постраждалих від домашнього насильства, які можуть бути використані для інформування постраждалих про шляхи отримання допомоги та захисту.

6. Тренінг для психологів Головного управління Національної поліції в Запорізькій області

З’ясувавши потреби в підвищенні рівня специфічних знань і навичок психологів Головного управління Національної поліції в Запорізькій області, ми розробили програму тренінгу з підвищення ефективності надання послуг у сфері протидії домашньому насильству та насильству за ознакою статі. Дводенний тренінг відбувся для офіцерів психологічної служби Головного управління Національної поліції в Запорізькій області.

Програма тренінгу й опис сесій доступні за посиланням.

Рекомендації для Національної поліції України та Міністерства внутрішніх справ України описані в презентації за посиланням.

Результати ініціативи:

  1. Створено релакс-кімнату для поліцейських у місті Запоріжжя.
  2. Серед поліцейських розповсюджено одноразові інформаційні пакети та антистрес-пакети для роботи з постраждалими.
  3. Проведено супервізійні групи для поліцейських, а також серію тренінгів для поліцейських психологів і диспетчерів лінії 102.
  4. Створено сенсорну кімнату для роботи з постраждалими дітьми.
  5. Налагоджено постійну діяльність двох груп взаємодопомоги для жінок і підлітків.
  6. Ініційовано створення притулку для постраждалих від домашнього насильства.
  7. Надано психологічну допомогу 34 постраждалим від насильства.

Переглянуло:  229

Запоріжжя

Тип: Зображення

Українська мова

Весь матеріал доступний тільки зареєстрованим користувачам

Завантажити
Допомога поліцейським, які реагують на випадки домашнього насильства. Опис ініціативи

Форма швидкого зв'язку

Потрібна допомога в реалізації подібної ініціативи?

Залиште заявку і ми звʼяжимося з Вами

Споріднені матеріали

Усі матеріали, створені в рамках ініціативи