Навчання з питань безпеки й громадської діяльності в галузі безпеки. Опис ініціативи

Ініціатива «Зробимо громади Слов’янська та Краматорська безпечними!» реалізована ГО «Агенція демократичного розвитку Донбасу» спільно з патрульною поліцією міст Слов’янська та Краматорська за підтримки Інноваційного фонду з питань взаємодії поліції з громадою на засадах партнерства (CPIF) Проєкту підтримки підготовки поліцейських (PTAP), що реалізується в Україні компанією «Агрітім Канада Консалтинг Лтд» за фінансової підтримки уряду Канади.


Мета ініціативи:

Підвищити рівень безпеки громадян за допомогою проведення активної інформаційної та просвітницької роботи в Краматорську та Слов’янську.

Завдання ініціативи:

  • об’єднати зусилля поліції, влади та громадськості з метою підвищення рівня безпеки в громадах Краматорська та Слов’янська;
  • виявити ключові проблеми безпеки для мешканців у Краматорську та Слов’янську та виробити шляхи їх розв’язання;
  • підвищити обізнаність школярів щодо безпеки дорожнього руху й поводження на дорозі в Краматорську та Слов’янську;
  • покращити розуміння місцевими мешканцями й молоддю їхніх прав та обов’язків у сфері підвищення безпеки громади.

Етапи впровадження ініціативи:

1. Моніторинг ключових проблем безпеки в громадах Краматорська й Слов’янська

ГО «Агенція демократичного розвитку Донбасу» й патрульна поліція Краматорська та Слов’янська провели чотири зустрічі з громадськістю й місцевими мешканцями з метою виявлення ключових проблем безпеки в громадах і підбиття підсумків роботи поліції у 2017 році (загалом 90 учасників). Під час обговорення учасники виділили проблеми у сфері безпеки, які найбільше їх непокоять.

2. П’ять відкритих лекцій за участі поліції для школярів

Лекції на тему безпеки в громаді, у тому числі під час дорожнього руху в Слов’янську та Краматорську. Формат — навчальні лекції та ігрові вправи за участі поліцейських, модераторів і школярів (167 дітей-учасників).

3. Набір учасників до координаційної ради з підвищення безпеки громади в Краматорську та Слов’янську

Учасники ради — представники місцевого самоврядування, патрульної поліції, громадських організацій, місцеві мешканці, юристи (15 осіб).

Завдання ради — проведення моніторингу стану безпеки в громаді, вироблення пріоритетів безпеки, розроблення спільних рекомендацій щодо підвищення рівня безпеки в громаді, у тому числі дорожнього руху та пішоходів у містах, створення доступного середовища для людей з інвалідністю на дорогах цих міст. Рекомендації мають бути презентовані на депутатських комісіях і в ЗМІ.

4. П’ять відкритих лекцій за участі поліції для школярів

Лекції на тему безпеки в громаді, у тому числі під час дорожнього руху. Формат — навчальні лекції та ігрові вправи за участі поліцейських, модераторів і школярів.

5. Два круглі столи «Створення безпечного середовища в громаді: план спільних дій громадськості, поліції та місцевого самоврядування» (40 учасників на кожному)

За результатами круглих столів ухвалено спільний план дій громадськості, органів місцевого самоврядування та поліції з питань підвищення безпеки в громадах Слов’янська та Краматорська.

6. Випуск буклета «Безпечна громада: абетка активного громадянина»

Буклети розповсюджувалися серед школярів, студентів, мешканців Слов’янська й Краматорська (ОСББ, соціальні служби), наклад — 1 000 примірників.

7. Розміщення 20 інформаційних стендів «Безпечна громада»

Стенди були встановлені для інформування громадян про співпрацю громади й поліції, містили контакти дільничних, правила безпеки в громаді.

Результати ініціативи:

  1. 15 представників поліції, влади та громадськості об’єднали свої зусилля з метою підвищення рівня безпеки в Краматорську та Слов’янську в межах роботи координаційної ради.
  2. Виявлено ключові проблеми безпеки в громадах Краматорська та Слов’янська, підготовлено спільні рекомендації органів місцевого самоврядування, поліції та громадськості із цього питання.
  3. 400 школярів підвищили свою обізнаність із питань безпеки в громаді, у тому числі з питань безпеки дорожнього руху й поводження на дорозі.
  4. 2 000 місцевих мешканців і молоді покращили розуміння своїх прав та обов’язків як членів громади та учасників дорожнього руху.
  5. 200 осіб узяли участь в інформаційних зустрічах поліції та громадськості, виявили головні проблеми безпеки та наявні шляхи їх розв’язання.
  6. Поліція стала більш відкритою та налагодила конструктивний діалог із мешканцями з питань безпеки.
  7. Затверджено спільний план дій громадськості, органів місцевого самоврядування та поліції з питань підвищення безпеки дорожнього руху й пішоходів у містах Слов’янську та Краматорську.

Категорія:  Громадська безпека

Переглянуло:  206

Слов'янськ

Тип: Зображення

Українська мова

Весь матеріал доступний тільки зареєстрованим користувачам

Завантажити
Навчання з питань безпеки й громадської діяльності в галузі безпеки. Опис ініціативи

Форма швидкого зв'язку

Потрібна допомога в реалізації подібної ініціативи?

Залиште заявку і ми звʼяжимося з Вами

Споріднені матеріали

Усі матеріали, створені в рамках ініціативи