Як мотивувати підлітків? Кампанія неформального спілкування з поліцейськими. Опис ініціативи
Мета ініціативи:
Активізація молоді для створення окремої робочої групи з питань співпраці поліції з громадою; створення передумов для комунікації, зміцнення лояльності до поліції задля профілактики злочинності; виявлення найактивнішого прошарку молоді та проведення інформаційно-просвітницької діяльності; навчання молоді самостійно кидати виклики нагальним проблемам суспільства та спільно з поліцією ініціювати реалізацію превентивних програм.
Завдання ініціативи:
- створення сталої робочої групи для превентивної діяльності в молодіжному середовищі та громаді міста;
- подальший патронат робочої групи щодо закріплення напрацьованої взаємодії з поліцією, а також запобігання злочинності, розповсюдженню та вживанню наркотичних засобів;
- залучення влади як однієї зі сторін розв’язання питання;
- інформування широкої аудиторії про взаємодію молоді з поліцією через місцеве телебачення, друковані та онлайн-видання;
- надання можливостей для реалізації молоді, здобуття нею досвіду роботи в громадському секторі;
- створення мережі, що об’єднує навчальні заклади, для подальшої спільної роботи з поліцією та органами влади щодо запобігання злочинності в молодіжному середовищі.
Етапи реалізації ініціативи:
1. Презентація проєкту молоді
Під час презентації, на якій були присутні представники учнівських колективів 20 шкіл міста, було представлено концепцію проєкту. Учасників заходу ознайомили з основними принципами проєкту, яким чином він буде реалізуватися та яке значення матиме для молоді й громади загалом. Окрім того, під час презентації було зареєстровано майбутніх учасників дводенного навчання Школи молодіжної активності «Старт до дій» у межах проєкту «Активність починається з тебе».
2. Школа молодіжної активності «Старт до дій»
Дводенне навчання, під час якого учасників ознайомили із засадами роботи патрульної поліції.
3. Захід «Відкрий поліцію, як книгу: жива бібліотека»
Під час події всі охочі мали можливість сісти в коло спілкування з полісменами й долучитися до діалогу. Учасники ставили «живим книгам» будь-які запитання, знайомилися з особливостями професії поліцейського. Під час заходу було розвінчано багато міфів про поліцейських.
4. Участь в ефірі місцевого радіо
Представники ГО та патрульної поліції запросили аудиторію місцевого радіо на пікнік «Police Day», анонсували найближчу діяльність у межах проєкту «Активність починається з тебе» та розкрили тему важливості комунікації поліції й громади та яку роль в цьому може відігравати молодь.
5. Пресконференція для журналістів місцевих ЗМІ з координаторами проєкту, представниками патрульної поліції та робочої групи проєкту
6. Пікнік «Police Day»
На міському пляжі в молодіжному парку міста було виділено та облаштовано зону для пікніка. До події залюбки долучалася молодь, підлітки та навіть випадкові перехожі. Під час пікніка учасники разом із полісменами взяли участь у вправах із командотворення, конкурсах й естафетах. Поліцейські відповідали на різноманітні запитання: про безпеку в місті, правила безпечної поведінки, особливості нічного патрулювання, причини вибору такої професії та багато іншого.
7. Детективний квест
За сценарієм квесту учасники мали розплутати детективну історію, виконуючи при цьому різні творчі завдання На локаціях квесту їх зустрічали полісмени, які давали завдання «детективам». Також учасники могли оглянути машину поліцейських і приміряти бронежилети.
8. Лимонад із копами
Захід проходив у форматі молодіжної вечірки в бібліотеці для юнацтва. Команда підготувала багато лимонаду та настільних ігор, у які учасники грали та одночасно спілкувалися з представниками патрульної поліції за столами, розміщеними в читальному залі.
9. Дебатний турнір «Молодь і порядок»
Захід проводився у залах засідання міської ради. Учасники об’єдналися в кілька команд опонентів у форматі уряду й опозиції британського парламенту. Організатори запропонували теми для обговорення, які стосувалися закону, безпеки й можливостей для молоді України. Декілька команд було укомплектовано лише представниками поліції, які виступали опонентами учасників. Таким чином, відбувся діалог між молодими людьми та полісменами.
10. Кіноперегляд просто неба
Учасників і поліцейських зібрали в затишному залі музею, щоб переглянути разом суботній фільм. Для перегляду обрали американський фентезійний бойовик «Яскраві», який розповідає про проблеми залаштункового життя поліцейських і тонкощі їхньої професії. Дія фільму розгортається в Лос-Анджелесі, де поряд із людьми живуть орки, ельфи, феї, кентаври. На перервах під час кіноперегляду представники поліції розповідали юним кіноманам про особливості роботи поліцейських і відповідали на запитання. Завдяки затишній і невимушеній атмосфері заходу його мету було досягнуто — спілкування молоді і поліції видалося справді корисним і невимушеним.
11. Comics COP NIGHT (Ніч у бібліотеці)
Захід проходив у нічний час у бібліотеці, яку було поділено на багато зон. У кожній локації учасники брали участь у різноманітних активностях — квесті, театрі тіней, швидких побаченнях, вправах на командотворення, настільних іграх, кіноперегляді. Тематикою події були комікси. Представники поліції також брали участь у роботі всіх локацій і спілкувалися з молоддю.
12. Фотоконкурс «Моє безпечне місто»
Учасники презентували свої роботи й поспілкувалися з представниками поліції у форматі токшоу.
13. Творчий тролейбусник із поліцейськими
У прикрашеному ліхтариками та афішами міському тролейбусі проходив акустичний літературник, у якому взяла участь творча молодь міста. Під час заходу представники поліції спілкувалися з молодими митцями, обговорювали мистецтво, інтереси учасників та питання запобігання правопорушенням.
14. Круглий стіл «Булінг боїться розголосу»
Під час заходу учасники обговорили проблеми насильства в навчальних закладах міста й безпосередньо в молодіжному середовищі. Спілкування здійснювалося у форматі світового кафе.
Категорія: Безпека в дитячому середовищі
Переглянуло: 306
Хмельницький
Тип: Зображення
Українська мова
Весь матеріал доступний тільки зареєстрованим користувачам
ЗавантажитиФорма швидкого зв'язку
Потрібна допомога в реалізації подібної ініціативи?
Залиште заявку і ми звʼяжимося з Вами
Споріднені матеріали
Усі матеріали, створені в рамках ініціативи