Підвищення безпеки в ОТГ через взаємодію поліції та громади. Опис ініціативи
Мета ініціативи:
Створення безпечного середовища для жителів громади; спільно з громадськими організаціями, що працюють у селах Дівичківської ОТГ, а також місцевою владою — розв’язання питання відновлення довіри до роботи дільничної служби і створення дієвого робочого органу швидкого реагування на питання безпеки й правопорушення в громаді.
Завдання ініціативи:
- створити «Служби безпеку» в Дівичківській ОТГ;
- спільно з громадськими організаціями, адміністрацією громади, депутатами й жителями напрацювати методику й план дій для формування й розвитку безпечного середовища для жителів громади.
Етапи реалізації ініціативи:
1. Робоча зустріч представників місцевої влади, органів правопорядку
Під час зустрічі відбулося анкетування учасників (дільничного, представників ГО, голови й адміністрації громади, депутатів) для визначення основних безпекових потреб і проблем у громаді, а також можливих шляхів їх розв’язання.
2. Макетування та друк інформаційних листівок і візитівок дільничного з його фотографією і контактами
У листівках розміщено інформацію про роботу дільничного в громаді, його посадові обов’язки, адреси й години прийому в кожному населеному пункті, адресу й телефони місця його постійного перебування; описано, до кого, окрім дільничного, потрібно звертатися у випадку небезпеки.
Також у межах проєкту було розроблено й розповсюджено буклет з аргументами на користь підходу Community Рolicing (взаємодії поліції та громади на засадах партнерства).
3. Чотири зустрічі в школах громади для анкетування громадян
Дільничний спільно з представниками ГО провів анкетування громадян із метою виявлення потреб, страхів молодих жителів, дітей, щоб зафіксувати їхню думку про можливі шляхи розв’язання безпекових проблем у громаді.
4. Чотири зустрічі в будинках культури з молоддю для анкетування молоді
Дільничний спільно з представниками ГО провів анкетування молоді про те, якою вона бачить безпечну громаду і як може допомогти дільничному, громадським організаціям і владі в забезпеченні порядку.
5. Зустріч у військовому містечку ОТГ для анкетування військових і їхніх родин
Дільничний спільно з представниками ГО провів анкетування мешканців військового містечка, щоб дізнатися, як військовослужбовці і члени їхніх сімей розуміють роботу «Служби безпеки», як вони можуть долучитися своїми професійними уміннями й навичками до забезпечення порядку в громаді.
6. Анкетування 1 000 жителів громади, які працюють
Анкетування мало на меті виявити найболючіші питання безпеки й правопорядку в громаді й можливі шляхи їх розв’язання. Дані слугували матеріалом для розроблення стратегічного плану розвитку громади.
З результатами анкетування, висновками та ідеями можна ознайомитися тут.
7. Аналіз анкет і напрацювання варіанта для створення «Служби безпеки» в громаді, у яку будуть входити як поліцейські, так і пожежники, медики
8. Напрацювання на основі досвіду проєкту плану розвитку «Безпечної громади», дружньої до її жителів
Результати ініціативи:
- Кожен житель громади мав змогу зустрітися й поговорити зі своїм дільничним, адміністрацією громади, депутатами й представниками активної громади на спільній зустрічі.
- У кожному будинку громади з’явилися контакти та фото дільничного для звернення у випадку небезпеки чи проблеми.
- У результаті аналізу анкет напрацьовано методику створення «Служби безпеки» в громаді, за можливості використання досвіду Канадської служби безпеки в громадах і муніципалітетах.
- Створено план розвитку «Безпечної громади» за широкої участі жителів і їх поінформованості.
Весь матеріал доступний тільки зареєстрованим користувачам
ЗавантажитиФорма швидкого зв'язку
Потрібна допомога в реалізації подібної ініціативи?
Залиште заявку і ми звʼяжимося з Вами
Споріднені матеріали
Усі матеріали, створені в рамках ініціативи